کد خبر : 2050446 | 03 تیر 1403 ساعت 06:30 | 56.5K بازدید | 36 دیدگاه

ادعای رسانه‌های عربستانی

بنزما عامل اخراج گزینه پرسپولیس از الاتحاد!

رسانه کووورة مدعی شده که با توجه به درخواست کریم بنزما، مدیریت الاتحاد قصد دارد تا عبدالرزاق حمدالله را از تیم کنار بگذارد.

بنزما عامل اخراج گزینه پرسپولیس از الاتحاد!

به گزارش "ورزش سه"، عبدالرزاق حمدالله، مهاجم تیم الاتحاد، روزهای آخر حضورش در این تیم را سپری می‌کند و گزارش‌ها حاکی از جدایی او در تابستان آینده است.

منابع مختلف تایید کرده‌اند که دلیل اصلی کنار گذاشتن این بازیکن مراکشی، تمایل کریم بنزما، بازیکن فرانسوی است.

با وجود درخشش حمدالله در فصل گذشته و به ثمر رساندن ۳۰ گل در تمامی رقابت‌ها، این عملکرد نتوانست تضمین کننده ماندن او باشد و جدایی مهاجم مراکشی به مسئله‌ای در روزهای آینده تبدیل شده است.

علاوه بر بنزما، دلایل دیگری نیز وجود دارد که باعث شده الاتحاد با توجه به وضعیت کنونی تیم، برای جدایی حمدالله تصمیم بگیرد.

استراتژی اصلی الاتحاد، جذب بازیکنان جدید در پست‌های وینگر راست و چپ است و نگه داشتن تنها یک مهاجم یعنی کریم بنزما.

الاتحاد در فصل گذشته با بحران بازیکن در پست وینگر مواجه بود، به طوری که تنها گزینه‌های این تیم شامل فیلیپه ژوتا بود که بیشتر بازی‌ها را از دست داد و احمد الغامدی که از نیم فصل دوم در تیم حضور داشت.

این تیم مجبور بود از بازیکنانی که توانایی بازی در پست وینگر نداشتند، مثل رومارینیو، بنزما، حمدالله و ایگور کورونادو استفاده کند که این مسئله باعث ایجاد نقص‌های آشکار شد.

2046702

با وجود حضور مهاجمی چون بنزما، حمدالله از نیمکت‌نشینی خودداری می‌کند و گزارش‌های متعددی در فصل گذشته به این بحران اشاره داشتند.

بهترین مثال این موضوع، کنار گذاشتن حمدالله از بازی مقابل الهلال در مرحله یک‌چهارم نهایی رقابت‌های عربی بود، زیرا این بازیکن که مدتی در فضای مجازی و رسانه‌ها به گزینه مدنظر پرسپولیس نیز تبدیل شده بود، حاضر به نشستن روی نیمکت به جای بنزما نشد.

بنابراین، حفظ حمدالله باعث ایجاد بحران واضحی خواهد شد، زیرا او از نیمکت‌نشینی خودداری می‌کند و در صورت بازی همزمان با بنزما، الاتحاد با مشکل مشابه فصل گذشته روبرو خواهد شد.

باشگاه‌های بزرگ به طور واضح به دنبال کاهش میانگین سنی بازیکنان هستند و با رسیدن عبدالرزاق حمدالله به ۳۳ سالگی، هدف این است که او را با بازیکنی جوان‌تر جایگزین کنند.

درست است که حمدالله در فصل گذشته عملکرد فوق‌العاده‌ای داشت، اما الاتحاد بازیکنانی مانند کریم بنزما (۳۶ ساله) و انگولو کانته (۳۳ ساله) را در اختیار دارد. تجربه‌های اروپایی این دو بازیکن ممکن است حضورشان را توجیه کند و بتوان تیمی قوی در اطراف آنها برای رقابت بر سر قهرمانی ساخت.

2046703

دیدگاه‌ها