کد خبر : 2050612 | 03 تیر 1403 ساعت 20:05 | 357.2K بازدید | 213 دیدگاه

وضعیت از این سیاه‌تر نشد؛

فرار ایران از یک فاجعه بزرگ: مرسی ایتالیا!

تیم ملی والیبال ایتالیا، والیبال ایران را از یک فاجعه بزرگ نجات داد.

فرار ایران از یک فاجعه بزرگ: مرسی ایتالیا!

به گزارش "ورزش سه"، در یکی دیگر از بازی‌های روز آخر هفته سوم لیگ ملتهای والیبال، تیم ایتالیا توانست با نتیجه سه بر یک از سد ترکیه بگذرد و با این برد دور مقدماتی لیگ ملت‌ها را با رتبه سوم به پایان برساند.

در این دیدار ایتالیایی‌ها ست‌های اول، سوم و پنجم را به ترتیب با نتایج ۲۵ بر ۲۱، ۲۵ بر ۱۹ و ۲۵ بر ۲۱ پیروز شدند و ترکیه‌ای‌ها نیز ست دوم را با نتیجه ۲۶ بر ۲۴ بردند. شاگردان فردیناندو دجورجی حالا باید در پلی آف لیگ ملت‌ها به مصاف فرانسه بروند.

2046963

در این بازی، الساندرو بوولونتا بیست و شش امتیاز برای ایتالیا به دست آورد و در تیم ملی والیبال ترکیه، آدیس لاگومژیا بیست و یک امتیاز کسب کرد.

اما ایتالیایی‌ها علاوه بر اینکه یک برد روحیه بخش کسب کردند، به تیم ملی والیبال ایران نیز کمک کردند تا لیگ ملت‌های والیبال را در رتبه آخر به پایان نرساند. در صورتی که ترکیه می‌توانست ایتالیا را از پیش رو بردارد، جای ایران را در رتبه پانزدهم می‌گرفت و فاجعه برای تیم ملی والیبال ایران تکمیل می‌شد.

2046974
رتبه نهایی ایران در لیگ ملت‌های والیبال؛ تیم ملی پانزدهم شد

همچنین با شکست ترکیه تیم ملی والیبال ایران رنکینگ فدراسیون جهانی را با رتبه پانزدهم به پایان رساند. البته با توجه به اینکه چند روز دیگر مسابقات چلنجر کاپ آغاز خواهد شد، تیم‌های مصر و بلژیک این فرصت را خواهند داشت تا از ایران در رنکینگ پیشی بگیرند.

2046964

دیدگاه‌ها