کد خبر : 2051051 | 06 تیر 1403 ساعت 07:00 | 78.9K بازدید | 27 دیدگاه

پنالتی عجیب لواندوفسکی: درست یا غلط، مسئله این است

امروز در دیدار لهستان و فرانسه، رابرت لواندوفسکی، کاپیتان تیم ملی لهستان، توانست با پنالتی که تکرار شد، دروازه فرانسوی‌ها را باز کند.

پنالتی عجیب لواندوفسکی: درست یا غلط، مسئله این است

به گزارش "ورزش سه"، امروز در دور سوم تورنمنت یورو 2024، لهستان به مصاف فرانسه رفت. لهستان‌ها که خود را حذف شده می‌دید، با ارائه بازی جسورانه توانست فرانسه را متوقف کند. زننده تک گل لهستان، رابرت لواندوفسکی از نقطه پنالتی بود.

در دیداری حساس و نفس‌گیر در گروه D یورو ۲۰۲۴، رابرت لواندوفسکی نقشی کلیدی برای لهستان ایفا کرد. کاپیتان لهستانی‌ها در دقیقه ۷۷ بازی مقابل فرانسه، پشت ضربه پنالتی ایستاد، اما ضربه او توسط مایک مینیان، دروازه‌بان فرانسه، دفع شد. اما در حین زدن ضربه، لواندوفسکی کار جالبی کرد. او در هنگام شروع حرکت خود به سمت توپ، چندین بار مکث کرد و حتی ایستاد، به طوری که مینیان از خط دروازه خارج شد و داور به تکرار ضربه پنالتی رأی داد. لواندوفسکی در دومین تلاش خود، گل تساوی را برای لهستان به ثمر رساند.

این اتفاق در شبکه‌های اجتماعی واکنش‌های متعددی را به دنبال داشت. هشتگ لواندوفسکی به سرعت ترند شد و در کمتر از ۱۵ دقیقه پس از پایان بازی، بیش از ۳۰ هزار پست در این باره منتشر شد.

ماکس فریتزچینگ، پادکستر فوتبال، در توییتر نوشت: "واقعا شگفت‌انگیزه که لواندوفسکی ۱۸ بار در شروع حرکت خود به سمت توپ مکث می‌کند، حتی می‌نشیند و سیگار دود می‌کند، اما وقتی مینیان برای دفع ضربه از خط دروازه خارج می‌شود، داور اعلام خطا می‌کند." برخی دیگر از کاربران این حرکت لواندوفسکی را "بی‌شرمانه" خواندند.

2047744

اما سوال اصلی اینجاست: آیا لواندوفسکی اجازه داشت به این شکل حرکت کند؟

پاتریک ایتریش، کارشناس داوری در شبکه تلویزیونی ماگنتا، پاسخ می‌دهد: "بله، می‌توانست. مشکل اینجاست که او می‌تواند هر چند بار که می‌خواهد در شروع حرکت خود مکث کند. فقط زمانی که برای شوت زدن اقدام می‌کند، باید پای ثابت او کنار توپ باشد و ضربه با شتاب انجام شود. لواندوفسکی این کار را انجام داد. اگرچه این حرکت غیرعادی به نظر می‌رسد و برای دروازه‌بان آزاردهنده است، اما مجاز است."

دیدگاه‌ها