کد خبر : 2051365 | 07 تیر 1403 ساعت 13:22 | 33.4K بازدید | 8 دیدگاه

انتظار داریم که به جام جهانی صعود کنیم

مدیر امارات: دیدار با ایران به ما انگیزه می‌دهد

مدیر تیم ملی امارات می‌گوید از اینکه تیم‌های همگروه با کشورش از نظر مختصات جغرافیایی به امارات نزدیک هستند، رضایت دارد.

مدیر امارات: دیدار با ایران به ما انگیزه می‌دهد

به گزارش "ورزش سه"، قرعه کشی مرحله سوم مقدماتی جام جهانی برگزار شد و تیم ملی امارات یکی از حریفان شاگردان قلعه‌نویی خواهد بود. تیمی که طی سا‌ل‌های اخیر بارها با ایران روبرو شده و در کنار قطر، ازبکستان، قرقیزستان و کره شمالی، به مصاف ایران می‌رود.

در همین خصوص، یاسر سالم، مدیر تیم ملی امارات، گفت که تمام بازی ها در مرحله سوم مقدماتی جام جهانی 2026 آسیا بسیار سخت خواهد بود، زیرا تیم‌هایی که به مرحله آخر مقدماتی رسیده‌اند، برترین‌های فوتبال آسیا هستند و همه آن‌ها انگیزه رسیدن به جام جهانی را دارند.

سالم افزود: "باید تلاش کنیم و با جدیت با تمام بازی‌ها برخورد کنیم. باید از مسابقات خانگی به بهترین نحو استفاده کنیم و بازی‌های خارج از خانه را با توجه به قدرت حریفان مدیریت کنیم و به خوبی آماده شویم تا بیشترین امتیاز ممکن را جمع‌آوری کنیم."

2048277

وی ادامه داد: "ویژگی خاص گروه اول مقدماتی جام جهانی، نزدیکی جغرافیایی با قطر، ایران، قرقیزستان و ازبکستان است، بنابراین برای مقابله با رقبا سفرهای طولانی نخواهیم داشت، به جز دیدار مقابل کره شمالی."

او افزود: "این امر به ما اجازه می‌دهد که به خوبی آماده شویم، به خصوص که قبلاً با همه تیم‌های حاضر در گروه خود بازی کرده‌ایم و در مدت زمان نزدیکی نیز این بازی‌ها انجام شده است. با این حال، باید تأکید کنیم که تمام تیم‌ها در حال پیشرفت هستند و به سطوح بالایی رسیده‌اند."

وی افزود: "ما انتظار داریم که به جام جهانی صعود کنیم و با تمام قدرت برای تحقق این هدف تلاش خواهیم کرد. این همان چیزی است که پائولو بنتو، مربی تیم ملی امارات، نیز درباره آن صحبت کرده است و ما با توجه به وجود ۸ و نیم سهمیه برای آسیا، فرصت خوبی برای رسیدن به جام جهانی داریم."

او تأکید کرد: باید با انگیزه زیاد برای پیروزی با تمام تیم‌ها روبرو شویم و هیچ حریفی را دست کم نگیریم، زیرا نتایج و تیم‌ها می‌توانند گمراه‌کننده باشند.

سالم در پایان گفت: "خوب است که با قطر در دوحه شروع کنیم و سپس در دور دوم از ایران میزبانی کنیم، زیرا مواجهه با تیم‌های قوی در ابتدای مسابقات، به ما انگیزه و تمایل قوی‌تری برای پیروزی خواهد داد."

دیدگاه‌ها