کد خبر : 2051369 | 07 تیر 1403 ساعت 13:41 | 49.6K بازدید | 38 دیدگاه

در گفت‌وگو با ورزش سه؛

سکوت ستاره مغضوب پائز بالاخره شکست!

پدیده والیبال ایران در گفت‌وگویی مفصل درباره دو ماه عجیبی که در تیم ملی پشت سر گذاشت، صحبت کرد.

سکوت ستاره مغضوب پائز بالاخره شکست!

به گزارش "ورزش سه"، بدون شک پوریا حسین خانزاده پدیده اول والیبال ایران در دو سال گذشته بوده است. بازیکنی که البته در تیم ملی بزرگسالان نتوانست آنطور که باید و شاید به میدان برود. در حالی که تصور می‌شد امسال خانزاده مهره اصلی تیم ملی باشد اما موریس موتا پائز دو هفته ابتدایی لیگ ملت‌ها او را به یک نیمکت‌نشین محض تبدیل کرد. البته در ادامه و با جدایی پائز، این بازیکن در ترکیب تیم ملی قرار گرفت و اتفاقاً در هفته سوم لیگ ملت‌ها یکی از بهترین‌های ایران بود.

2048283

به بهانه اتفاقات چند ماه اخیر گفت‌وگویی با پوریا حسین خانزاده ترتیب دادیم که در اینجا مشروح صحبت‌های او با ورزش سه را می‌خوانید.

*نمی‌دانم چرا پائز به من بازی نداد 
پائز را برای یک قرارداد دو، سه ماهه به ایران آوردند و او خودش هم مدت زمان زیادی اینجا نبود. نمی‌دانم که آیا کسی به او چیزی نگفت یا بازی‌های من را ندید ولی از چند نفر شنیده بودم که می‌گفتند او تا انتهای مسابقات لیگ را تماشا کرده است. نمی‌دانم واقعاً دلیل چه بود که سال قبل هم به من بازی ندادند.

*آقای عطایی چطور از نظر ذهنی آماده نبودم؟
پارسال آقای عطایی به من گفت که از نظر ذهنی مشکل داشتی. من گفتم آقا چطور می‌شود؟ من قهرمان جوانان جهان شدم، چگونه از نظر ذهنی مشکل دارم؟ من انگیزه‌های زیادی داشتم و از تیم قهرمان جهان آمده بودم اما از یک جایی به بعد یک دفعه انگار تبعیدی شدم. حالا در نهایت پارسال را می‌گوییم سن و تجربه من کم بود اما واقعاً دلیل بازی نکردن امسالم را درک نمی‌کنم.

*نمی‌خواستم در کار پائز دخالت کنم
امسال هم با بازی‌های تدارکاتی در برزیل شروع شد که خیلی آقای پائز به من بازی نداد. یک جاهایی هم به عنوان پشت خط زن به من بازی می‌داد که نمایش بدی هم نداشتم. نمی‌دانم بعد از آن چه اتفاقی افتاد که دیگر به من بازی نداد و من هم نمی‌خواستم در کار مربی دخالت کنم.

2048282

*نمی‌خواستم با سرمربی تیم ملی درگیر شوم
من به کادر تیم آقای پائز گفتم که نمی‌توانم در پشت خط کمکی به تیم بکنم چون پست و کار من این نیست. من به مربیان تیم ملی این موضوع را انتقال دادم و نمی‌دانم که آیا آنها این را به گوش پائز رساندند یا خیر. من پارسال بازی نکردم و گفتم امسال تلاشم را بیشتر خواهم کرد. در لیگ بهترین نمایش خودم را ارائه دادم اما باز هم به من میدان داده نشد. در هفته اول به همه هم پستی‌های من بازی داد اما من فکر نکنم که اصلاً بازی کرده باشم. یک بازی ایتالیایی بود که دو ست عقب بودیم و در ست سوم هم ۱۰، ۱۲ امتیاز حریف جلو بود که به من بازی داد. واقعا نمی‌دانم که در فکر ایشان چه می‌گذشت. من نمی‌خواستم درگیر حاشیه شوم و با مربی تیم ملی درگیری ایجاد کنم. چیز خاصی هم نبود و من فقط صبر کردم.

*خیلی انگیزه داشتم تا خودم را خالی کنم
همان روز اول که آقای اکبری آمد به من گفت که نمی‌خواهم از تو در پست پشت خط زن استفاده کنم. حتی خود من هم گفتم اگر قرار به این کار باشد نمی‌توانم کمکی انجام دهم. او از من خواست که با توجه به انگیزه‌ای که دارم به تیم کمک کنم. بعد از پارسال و دو هفته اول امسال که بازی نکرده بودم انگیزه زیادی داشتم تا خودم را خالی کنم.

*لوبه نگران شده بود تا اینکه بازی کردم
مدیرعامل لوبه با من صحبت کرد و گفت که ما به دنبال بازیکنان جوان هستیم و بازی‌های تو را در تیم ملی جوانان دیدیم. از طرفی دو سه بازی که در هفته سوم انجام دادم نیز رضایت آنها را از جذب من بیشتر کرد. در دو هفته اول که بازی نکردم آنها کمی نگران شده بودند اما آن دو سه بازی نظرشان را کاملاً تغییر داد.

*سر نیامدن به تیم ملی دعواست!
باید قبول کنیم که برنامه درستی نداشتیم. اگر هدف رفتن به المپیک بود برنامه درستی برای رسیدن به آن نداشتیم. باید برای این برنامه تلاش کرد و یک مربی خوب آورد. من می‌دانم که وضع فدراسیون از نظر مالی خیلی خوب نیست اما برای رسیدن به این هدف به یک برنامه‌ریزی خوب و البته مربی قابل قبول نیاز است. اینکه طوری تغییر نسل داشته باشیم که بازیکنان جوان ضربه نخورند و یک‌سری با تجربه‌ها نیز کلاً کنار نروند. من که دو ساله به تیم ملی آمدم و تازه کار هستم اما متاسفانه شرایط طوری شده که سر نیامدن به تیم ملی دعواست. باز هم می‌گویم من که بازیکن خاصی نیستم و تازه دو سال است به تیم ملی آمدم اما این برنامه‌ریزی انجام شده به شکلی رقم خورده که باعث شده برخی بازیکنان به تیم ملی نیایند.

2048284

*هیچ مربی بزرگی اینطوری به ایران نمی‌آید
بزرگترین مربی دنیا هم قبول نمی‌کند که دو ماه او را بیاوریم که ما را به المپیک ببرد. قطعاً یک مربی بزرگ با خودش می‌گوید چرا به‌خاطر دو ماه من بیایم و خودم را خراب کنم. برای المپیک بعدی باید از همین الان برنامه‌ریزی کرد. اگر می‌خواستیم به المپیک برویم باید از سال پیش با یک مربی خوب قرارداد می‌بستیم. همه والیبال دنیا در حال پیشرفت هستند و تغییر نسل پیدا می‌کنند و فقط ما نیستیم. الان ایتالیا نسلش عوض شده و هم دوره‌های ما آمدند یا بلغارستان که کلاً عوض شد و هر تیمی دو سه جوان به تیم اصلی خود تزریق کرده است. فقط ما نیستیم که بخواهیم بگوییم تیممان را جوان می‌کنیم. من آنقدر بازیکن بزرگی نیستم که بخواهم توصیه‌ای انجام دهم اما فکر می‌کنم برای رفتن به المپیک باید برنامه‌ریزی درستی انجام دهیم.

دیدگاه‌ها