کد خبر : 2051402 | 07 تیر 1403 ساعت 16:46 | 103.6K بازدید | 220 دیدگاه

با اشتیاق و گرسنه اما کمی مشکل‌ساز

دعوا با همه: رونالدو یک طوریش بود! (عکس)

داشتن بازیکنی مثل رونالدو برای همه مربیان آسان نیست.

دعوا با همه: رونالدو یک طوریش بود! (عکس)

به گزارش ورزش سه، فوق ستاره فوتبال جهان در سنی که اغلب هم‌دوره‌های او این رشته ورزشی را کنار گذاشته‌اند، همچنان در جنگ و جدال با جوان‌ها است و می‌خواهد خود را به مرزهای غیرقابل دستیابی در تاریخ فوتبال برساند. یک جاه‌طلبی شخصی همراه با توانایی نسبتا مناسبی که همچنان در ساق‌های او زیست می‌کند.

رونالدو اما آن بازیکن جوان و باطراوت گذشته نیست و گاها بعد خاصی از شخصیت وی در مسابقات دشوار بروز می‌کند. بازیکنی که ناگهان تبدیل به یک چهره ناراضی و غرزن می‌شود؛ اتفاقی که شب گذشته در دیدار مقابل گرجستان اتفاق افتاد و اولین رکورد منفی رونالدو در تاریخ رقابت‌های مقدماتی بی‌شماری که در آن شرکت کرده بود، ثبت شد. رونالدو که در دو بازی قبلی مورد تحسین و تمجید رسانه‌ها قرار گرفته بود، حالا به واسطه تعویض در این بازی که چندان دشوار هم به نظر نمی‌رسید، این جملات منفی را درباره خود خواهد خواند.

2048323

او که در غیاب جمعی از ستارگان تیم ملی پرتغال در ترکیب ثابت روبرتو مارتینز قرار گرفته بود، با تلاش بسیار به دنبال پرس کردن دفاع حریف و ایجاد موقعیت و گلزنی بود اما به جز یک ضربه کاشته و شوتی که توسط گئورگی گولسیانی بلاک شد، فرصت چندان دیگری به دست نیاورد، اما ناراحتی او از لحظه‌ای بود که مدافع گرجستان پیراهن او را در محوطه جریمه کشید و داور بی‌توجه از کنار این موضوع رد شد.

2048332

رونالدو در دقایق بعدی کاملا تحت تاثیر این صحنه اقدام به اعتراض‌های مکرر و شدیدی کرد که تصاویر مختلفی از آن منتشر شده است. وقتی هم که تابلوی تعویض برای بیرون آمدن او و حفظ نیرویش برای مسابقه دور حذفی بالا آمد، او به کنار زمین آمد، لگدی به بطری‌های آب زد و و تا پایان نیز کنار په‌په، رفیق صمیمی و هم و سن و سالش به غر زدن (احتمالا از عملکرد بازیکنان) پرداخت.

2048321
2048322
2048326
2048328
2048329
2048331

رونالدو یک‌بار هم می‌توانست در موقعیت گلزنی قرار بگیرد اما توپ ارسالی از جناح راست که می‌توانست روی سر او بنشیند، توسط آنتونیو سیلوا، مدافع جوان تیم، به اوت زده شد تا او همان‌جا و در کنار تابلو‌های تبلیغاتی اقدام به ابراز ناراحتی از این تداخل کند.

2048330

این تصویری از رونالدو است که چندان مطابقتی با چهره خرسند و پر از رضایت او در دو مسابقه قبلی ندارد، شبیه به همه مسابقاتی که او موفق به گلزنی نمی‌شود و ناگهان به کودکی که اسباب بازی را از دستش گرفته‌اند تغییر چهره می‌دهد؛ نکته‌ای که البته انتقاداتی را هم علیه وی در پی داشته، چراکه پرتغالی‌ها از تکرار ماجراهای جام جهانی پیشین می‌ترسند، به‌خصوص که روبرتو مارتینز می‌توانست به کریستیانو در نیمه اول استراحتی بدهد تا سایر بازیکنان مثل ژوتا شانس خود را برای مشارکت در ترکیب پرتغال امتحان کنند. اگرچه ژوائو فیلیکس در این بازی به میدان رفت و برخلاف انتظار، نمره قبولی هم نگرفت.

2048333

عکس‌های کلافه رونالدو در طول مسابقه و اتمام بازی روز گذشته ممکن است کمی هشداردهنده هم باشد. به هر حال یورو تازه به دور حذفی و دشوارش رسیده و هیچ بازیکنی نمی‌تواند بالاتر از منافع تیم در ترکیب قرار بگیرد.

دیدگاه‌ها