کد خبر : 2052063 | 11 تیر 1403 ساعت 13:14 | 155.5K بازدید | 170 دیدگاه

با توجه به نتایج دانمارک

سقوط تیم ملی ایران: رتبه بیستم دنیا از دست رفت

با توجه به نتایج تیم ملی دانمارک در رقابت‌های یورو 2024، رتبه بیستمی دنیا از ایران گرفته شد و به وایکینگ‌ها رسید.

سقوط تیم ملی ایران: رتبه بیستم دنیا از دست رفت

به گزارش "ورزش سه"، مرحله یک هشتم نهایی رقابت‌های یورو 2024 در جریان است که در یکی از مسابقات برگزار شده، تیم ملی دانمارک برابر آلمان میزبان کاری از پیش نبرد و در نهایت با نتیجه دو بر صفر تن به شکست داد و از دور مسابقات کنار رفت. اما نتایج این تیم باعث صعود وایکینگ‌ها در رنکینگ فیفا شد.

تیم ملی دانمارک در مرحله گروهی رقابت‌های یورو برابر اسلوونی، انگلیس و صربستان به تساوی دست یافت و موفق شد راهی دور بعدی پیکارها شود. دانمارک به واسطه این سه تساوی، در مجموع 2.26 امتیاز مثبت کسب کرد و طبق قوانین فیفا، شکست در مراحل حذفی تورنمنت‌هایی نظیر یورو، امتیازی از تیم‌ها کسر نمی‌کند.

در نتیجه باخت به آلمان، باعث کاهش امتیاز دانمارکی‌ها نشد تا شمار امتیازات آنها به 1613 برسد. این بدان معناست که وایکینگ‌ها موفق شدند از ایران که 1611 امتیاز دارد، پیش گرفته و رتبه بیستم دنیا در رنکینگ فیفا را از آن خود کنند.

2049395

بدین ترتیب، تیم ملی ایران پس از سه رنکینگ قبلی فیفا که در رتبه بیستم بود، این جایگاه را از دست داد و به رده بیست و یکم دنیا سقوط کرد. البته این رتبه نیز به نتیجه دیدار تیم ملی اتریش بستگی دارد و حتی ممکن است از دست برود.

در صورتی که اتریش در بازی برابر ترکیه به پیروزی دست پیدا کند، شمار امتیازات آنها به 1614 می‌رسد و آنگاه آنها به رتبه بیستم و بالاتر از دانمارک صعود کرده و تیم ملی به جایگاه بیست و دوم سقوط می‌کند.

در نهایت باید گفت که در رنکینگ بعدی فیفا که هفده روز دیگر به صورت رسمی اعلام می‌شود، تیم ملی ایران رتبه بیستم دنیا را از دست داده است و اگر اتریش در جریان بازی از سد ترکیه عبور کند، آنگاه تیم ملی به رتبه بیست و دوم سقوط خواهد کرد.

دیدگاه‌ها