کد خبر : 2052082 | 11 تیر 1403 ساعت 14:28 | 156.8K بازدید | 114 دیدگاه

بلینگام در آستانه محرومیت

تاوان سنگین جود برای یک شادی گل جنجالی

یک شادی گل بی‌مورد و عجیب از جود بلینگام بعد از آن قیچی برگردان تماشایی او را در خطر محرومیت یوفا قرار داده است.

تاوان سنگین جود برای یک شادی گل جنجالی

به گزارش "ورزش سه"، تیم ملی انگلیس شب گذشته در چارچوب مرحله یک هشتم رقابت‌های جام ملت‌های اروپای ۲۰۲۴ روبروی تیم ملی اسلواکی به میدان رفت و موفق شد در یک بازی جذاب و تماشایی و پس از ۱۲۰ دقیقه تلاش با نتیجه ۱-۲ برابر این تیم به پیروزی برسد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شود. 

در حالی که به نظر می‌رسید کار انگلیس در یورو به پایان رسیده و همه منتظر شنیدن سوت داور بازی و سود اسلواکی به عنوان تیم شگفتی‌ساز به مرحله بعدی بودند، این بلینگام بود که توانست با یک ضربه درخشان و تماشایی دروازه حریف را باز کند و تیمش را در بازی نگه دارد. 

2049253

او پس از این گل بسیار خوشحال بود اما حرکتی غیر اخلاقی انجام داد که باعث شد انتقادهای بسیاری از او مطرح شود، خصوصا که این حرکت رو به نیمکت تیم ملی اسلواکی انجام شد.

یک شادی گل خاص که ممکن است باعث شود این فوق ستاره با جریمه سنگین مثل محرومیت از بازی بعدی روبرو شود.

ماجرا چه بود؟

وقتی بلینگام با گل خود در دقیقه 5 وقت های تلف شده موجب شد انگلیس بازی باخته را با تساوی عوض کند، ابتدا شادی گل همیشگی‌اش را نشان داد. دست‌هایش را رو به سکوها باز کرد ولی این پایان داستان نبود. 

او در ادامه اول دست راستش را بوسید و سپس با انگشتانش حرکات زشتی رو به نیمکت اسلواکی انجام داد که برای بسیاری باورنکردنی و تکان دهنده بود.

2049226

محرومیت احتمالی

جود اکنون می‌تواند به‌خاطر این موضوع توسط اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) تحت جریمه قرار گیرد. طبق قوانین رسمی، «اشارات زشت» یا «اقدامات توهین‌آمیز به نیمکت تیم مقابل» را می‌توان با کارت قرمز مجازات کرد. این موضوع ولی دیروز از چشم داور پنهان ماند ولی یوفا می‌تواند آن را مستقل بررسی کند. 

بر این اساس، فوق ستاره شاید برای بازی یک چهارم نهایی مقابل سوئیس (شنبه، ساعت 19.30 تهران) محروم شود.

اکنون همه چیز به کمیته انضباطی یوفا بستگی دارد که البته می‌خواهد قبل از تصمیم‌گیری نهایی در مورد اقدامات احتمالی، منتظر گزارش داور و سایر مسئولان باشد.

در این بین فوق ستاره رئال مادرید از عملکرد خود دفاع کرد. بلینگام در صفحه خود در شبکه X (توئیتر سابق) نوشت: «این یک شوخی خودمانی با تعدادی از دوستان نزدیکم بود که در ورزشگاه حضور داشتند. فقط می‌توانم به تیم ملی اسلواکی به‌خاطر نحوه بازی امشبش احترام بگذارم.»

گرت ساوتگیت، سرمربی تیم ملی انگلیس، نیز از جود دفاع کرد: «من دنیای جود و زندگی او را درک می‌کنم. او به چیزهای منفی و انتقادات واکنشی به سبک خودش نشان می‌دهد، همانطور که شاید از بازیکنی جوان بتوان انتظار داشت. او پسر بزرگ و بالغی است. ما سعی می‌کنیم به او کمک کنیم تا راحت‌تر بر چالش‌ها غلبه کند.»

2049186

تسویه حساب با منتقدان

جشن جنجالی بلینگام تنها شادی او در شب گذشته نبود. پس از گل، او با دستان باز جلوی سکوها ایستاد و با اطمینان فریاد زد: «دیگه کی؟»

بلینگام در این مورد توضیح داد: «بسیار دشوار است که آنطور که فوتبالیست‌ها دوست دارند در کنفرانس‌های مطبوعاتی و مصاحبه‌ها صریح صحبت کنند، زیرا آنها همیشه مورد قضاوت قرار می‌گیرند. برای من فوتبال یعنی ایستادن در زمین، گل زدن و جشن گرفتن. این برای من مثل رهایی است. شاید این پیامی برای برخی افراد بود. من در پایان بسیار خوشحال بودم، نتیجه آدرنالین زیاد.»

دیدگاه‌ها