کد خبر : 2052933 | 16 تیر 1403 ساعت 03:11 | 8.7K بازدید | 15 دیدگاه

پس از 9 بار ناکامی

طلسم شوم شکست: اسپانیا بالاخره میزبان را برد

پس از 9 بار ناکامی، بالاخره اسپانیا موفق شد برابر تیمی که میزبان یکی از تورنمنت‌های یورو یا جام جهانی بوده، به پیروزی دست یابد.

طلسم شوم شکست: اسپانیا بالاخره میزبان را برد

به گزارش "ورزش سه"، اسپانیا در دیداری فوق العاده جذاب و دیدنی و به لطف گل ثانیه‌های پایانی میکل مرینو توانست از سد آلمان میزبان گذشته و راهی مرحله نیمه نهایی رقابت‌های یورو 2024 شود. نتیجه‌ای که باعث شد تا لاروخا به سالها ناکامی خود برابر میزبان‌های رقابت‌های یورو و جام جهانی پایان دهد.

تیم ملی اسپانیا تا پیش از دیدار دیروز، 9 مرتبه مقابل تیم‌های که در دوره‌های مختلف میزبان جام جهانی یا جام ملت‌های اروپا بوده اند، قرار گرفته بود که هرگز موفق به پیروزی نشده بود.

لاروخا از مجموع 9 تقابلش با تیم‌های میزبان، یک بار در دور گروهی به تساوی رسیده بود، سه مرتبه پس از نتیجه مساوی، در ضربات پنالتی مغلوب شده بودند و در پنج دیدار نیز بازی را در جریان مسابقه به تیم‌های میزبان واگذار کرده بودند.

اسپانیا با پیروزی برابر آلمان، سرانجام توانست به ناکامی‌هایش برابر کشورهای میزبان یورو و جام جهانی پایان دهد. در زیر فهرست تقابل‌های لاروخا با میزبانان یورو یا جام جهانی را مرور می‌‍کنیم:

1- جام جهانی 1934 ایتالیا:
اسپانیا در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف میزبان رفت. بازی نخست در پایان وقت‌های اضافه با تساوی یک – یک به پایان رسید و برای نخستین بار در تاریخ جام جهانی، این بازی پس از 24 ساعت تکرار شد که ایتالیا موفق شد با تک گل جوزپه مه آتزا، به پیروزی دست پیدا کند.

2- جام جهانی 1950 برزیل:
پس از برگزاری دور گروهی، مسابقات در دور پایانی نیز به شکل گروهی برگزار شد و تیم‌های صدرنشین گروه‌های چهارگانه، در یک گروه مجزا به مصاف هم رفتند که برزیل با نتیجه 6 بر یک لاروخا را در هم کوبید.

3- یورو 1980 ایتالیا:
اسپانیا در دور گروهی با آتزوری همگروه شد که دیدار دو تیم در استادیوم سن سیرو با تساوی بدون گل به پایان رسید. لاروخا با ایستادن در قعر گروه، از صعود به دور بعد بازماند.

4- یورو 1984 فرانسه:
اسپانیا موفق شد به فینال مسابقات راه یابد ولی فرانسه میزبان با گل‌های پلاتینی و برونو بلون از سد حریف خود گذشت تا ماتادورها یک بار دیگر در مصاف با تیم‌های میزبان ناکام باشند.

2050867

5- یورو 1988 آلمان:
لاروخا باز هم نتوانست از مرحله گروهی صعود کند و آنها در گروهی دشوار با آلمان میزبان، ایتالیا و دانمارک، سوم شدند. جدال آنها با مانشافت با دو گل رودی فولر به سود میزبان به پایان رسید.

2050864

6- یورو 1996 انگلیس:
اسپانیا که به عنوان تیم دوم گروه راهی دور بعد شده بود، پس از تساوی بدون گل برابر انگلیس، در نهایت و در ضربات پنالتی، مغلوب میزبان شد. فرناندو هیرو و آنخل نادال پنالتی‌های خود را خراب کردند.

7- جام جهانی 2002 کره جنوبی و ژاپن:
در یکی از جنجالی ترین مسابقات جام جهانی، اسپانیا پس از تساوی بدون گل برابر یکی از دو میزبان جام جهانی، در ضربات پنالتی به کره جنوبی باخت. خواکین تنها بازیکنی بود که پنالتی خود را هدر داد.

2050863

8- یورو 2004 پرتغال:
ماتادورها در دور گروهی با میزبان همگروه شدند که با تک گل نونو گومش تن به شکست دادند و نتوانست از مرحله گروهی صعود کنند.

9- جام جهانی 2018 روسیه:
اسپانیا که با بحران عجیب تغییر سرمربی در فاصله کوتاهی تا آغاز مسابقات مواجه شده بود، پس از صعود از گروهی با حضور ایران، پرتغال و مراکش، در مرحله بعد و در ضربات پنالتی برابر روسیه مغلوب شد. کوکه و آسپاس ضربات خود را به گل تبدیل نکردند.

10- یورو 2024 آلمان:
بالاخره و پس از 9 بازی ناکامی، اسپانیا توانست برابر یکی از میزبانان رقابت‌های یورو و جام جهانی به پیروزی برسد. آنها به لطف گل دقیقه 119 میکل مرینو توانستند با نتیجه دو بر یک از سد میزبان عبور کرده و طلسم شکنی کنند.

2050862

دیدگاه‌ها