کد خبر : 2053342 | 18 تیر 1403 ساعت 02:30 | 14.4K بازدید | 15 دیدگاه

اسطوره ایتالیا: پروژه اسپالتی به پایان رسیده است

الساندرو آلتوبلی، قهرمان جام جهانی ۱۹۸۲ ایتالیا، هشدار می‌دهد که پروژه لوچانو اسپالتی به عنوان سرمربی تیم ملی ایتالیا احتمالا به پایان رسیده است.

اسطوره ایتالیا: پروژه اسپالتی به پایان رسیده است

به گزارش "ورزش سه"، اسپالتی که آگوست پارسال هدایت تیم ملی ایتالیا را بر عهده گرفت، فرصت کمی برای آماده سازی تیمش برای رقابت‌های یورو 2024 داشت. آتزوری‌ها در مرحله یک‌ هشتم یورو ۲۰۲۴ از دور رقابت‌ها کنار رفتند و همچنان واکنش‌های زیادی به این نتیجه ناامیدکننده وجود دارد.

آلتوبلی در مصاحبه با ویرایجو اسپورت گفت: «ما باید عملکرد بهتری ارائه می‌دادیم؛ تنها مسئول این نتایج ما هستیم.»

2051533

او ادامه داد: «ما در لحظات آخر به مرحله حذفی صعود کردیم، اما سپس توسط سوئیس کاملاً تحت سلطه قرار گرفتیم. آن‌ها تیم خوبی هستند، اما اگر نمی‌توانیم چنین حریفانی را شکست دهیم، باید به برخی سوالات پاسخ دهیم.»

مهاجم سابق ایتالیا در این باره استدلال کرد: «شنیده‌ام که او به دلیل نداشتن زمان کافی شکایت می‌کند، اما اگر به شما هدایت تیم ملی پیشنهاد می‌شود و فکر می‌کنید بازیکنان توانایی لازم را ندارند، نباید این پیشنهاد را قبول کنید.»

آلتوبلی در پایان گفت: «اینکه سرمربی بعد از باخت استعفا دهد، در دنیای فوتبال رایج نیست؛ این نیاز به شجاعت دارد. او و (گابریل گراوینا، رئیس فدراسیون فوتبال ایتالیا) گفته‌اند که می‌خواهند به این پروژه ادامه دهند، اما به نظر می‌رسد این پروژه دیگر تمام شده است. وقتی تیم برنده می‌شود، سرمربی را تحسین می‌کنند، اما وقتی باخت می‌رسد، او باید انتقادها را بپذیرد.»

دیدگاه‌ها