کد خبر : 2053396 | 18 تیر 1403 ساعت 01:49 | 12.1K بازدید | 11 دیدگاه

پل الیوت:

صعود انگلیس شکست نژادپرستان بود!

پل الیوت، مدافع سابق چلسی، از اینکه بازیکنان رنگین‌پوست در ضربات پنالتی بازی انگلیس مقابل سوئیس درخشیده‌اند، ابراز خوشحالی کرد.

صعود انگلیس شکست نژادپرستان بود!

به گزارش "ورزش سه"، در بازی تیم ملی انگلیس در مقابل سوئیس که با تساوی ۱-۱ به ضربات پنالتی کشیده شد، سه‌شیرها موفق شدند با گل کردن همه پنالتی‌هایشان، به مرحله نیمه‌نهایی این مسابقات صعود کنند.

در این بازی کول پالمر که از خانواده‌ای اصالتا رنگین‌پوست است، پنالتی‌اش را تبدیل به گل کرد و پس از او، جود بلینگام، بوکایو ساکا، ایوان تونی و ترنت الکساندر آرنولد هم کارشان را به درستی انجام دادند و انگلیس را به مرحله بعدی بردند.

2051648

این شرایط با سال ۲۰۲۱ که جیدون سانچو، ساکا و مارکوس راشفورد پنالتی‌هایشان را از دست دادند بسیار متفاوت است و پل الیوت، مدافع سابق چلسی و مشاور فعلی در فوتبال اروپا که خود در دوران بازی بارها با توهین‌های نژادپرستانه مواجه شده نیز از این موضوع ابراز خرسندی کرد.

2051649

او گفت: «یورو ۲۰۲۰ برای من یک کابوس بود چون اتفاقاتی که در فینال رخ داد باعث شد خاطرات ناراحت‌کننده‌ای برایم زنده شود. آن بازیکنان سختی زیادی کشیدند و حالا خوشحالم که توانستند آن را جبران کنند.

آنها شجاعت و دلیری بالایی از خود نشان دادند و به همه نژادپرستان گفتند که ما اینجا هستیم، تیم‌مان را به مرحله بالاتر بردیم، حالا بیایید ما را قضاوت کنید. این بازی شکست نژادپرستان بود.»

دیدگاه‌ها