کد خبر : 2053397 | 18 تیر 1403 ساعت 01:49 | 74.2K بازدید | 128 دیدگاه

دستیار اولیور مسئول این افتضاح بود

حذف آلمان به دلیل ترس داور وی ای آر!

حتی دو روز پس از حذف دراماتیک آلمان از مسابقات یورو ۲۰۲۴ در بازی مقابل اسپانیا، کل فوتبال آلمان همچنان درباره صحنه جنجالی این مسابقه بحث می‌کنند.

حذف آلمان به دلیل ترس داور وی ای آر!

به گزارش "ورزش سه"، در حالی که بازی در وقت اضافه و با نتیجه ۱-۱ در جریان بود، مارک کوکوریا، مدافع اسپانیا، در دقیقه ۱۰۶ شوتی از جمال موسیالا را با دست چپ خود دفع کرد اما آنتونی تیلور، داور، بازی را ادامه داد و حتی VAR نیز دخالتی نکرد.

در نهایت، این سوت نزدن و عدم بررسی صحنه تأثیر زیادی در حذف ژرمن‌ها داشت، زیرا میکل مرینو، بازیکن تعویضی اسپانیا، در دقیقه ۱۱۹ گل پیروزی را به ثمر رساند و قلب فوتبال آلمان را شکست.

دو روز بعد و پس از بحث‌های فراوان، صحبت‌ها درباره این موضوع به لایه‌های جدیدی رسیده است.

بحث جدید به استوارت اتول، دستیار ویدئویی این بازی، مربوط می‌شود. مانوئل گرافه، داور سابق و کارشناس ZDF، یوفا را به خاطر انتخاب این داور انگلیسی مورد انتقاد قرار داد.

2051646

اتول در مرحله یک‌هشتم نهایی در بازی تیم ملی آلمان مقابل دانمارک نیز به عنوان داور VAR حضور داشت. در آن بازی، او به درستی گل دانمارک را به دلیل آفساید مردود کرد و بلافاصله پس از آن به مایکل اولیور، داور وسط، اطلاع داد تا صحنه مشکوک به پنالتی برای آلمان را بررسی کند که در نهایت منجر به گلزنی آلمان شد.

به گفته گرافه، اگر اتول با بررسی صحنه کوکوریا برای دومین بار به آلمان کمک می‌کرد تا پیروز شود، از سوی رقبا تحت فشار زیادی قرار می‌گرفت و ممکن بود جنجال بزرگ‌تری درست شود.

گرافه می‌گوید: «انتخاب او برای این بازی غیرضروری بود. بله، یک داور VAR در این سطح باید بتواند این فشار را نادیده بگیرد! اما داوران ویدئویی به اندازه کافی خوب نیستند یا از داوران برتر نیستند. بنابراین یک دلیل به یک اتفاق دیگر منجر شد.»

2051650

دیدگاه‌ها