کد خبر : 2053593 | 18 تیر 1403 ساعت 23:27 | 19.6K بازدید | 11 دیدگاه

علی‌رغم حواشی: یوفا داور جنجالی را تغییر نمی‌دهد

با وجود انتقادات و حواشی ایجادشده، یوفا داور دیدار انگلیس و هلند را تغییر نخواهد داد.

علی‌رغم حواشی: یوفا داور جنجالی را تغییر نمی‌دهد

به گزارش "ورزش سه"، یوفا تصمیم نهایی خود را در مورد داور نیمه نهایی یورو ۲۰۲۴ انگلیس مقابل هلند اتخاذ کرد.

در روز یکشنبه اعلام شد که فلیکس زوایر، ۴۳ ساله، دیدار روز چهارشنبه شب در دورتموند را قضاوت خواهد کرد. با توجه به اینکه این داور در سال ۲۰۰۵ شش ماه را به دلیل دریافت رشوه در محرومیت گذرانده است، این انتخاب حواشی زیادی را به دنبال داشت.

2051922

پس از انتقادات فراوان، میل اسپورت با یوفا تماس گرفت و نظر آنها را در این مورد خواستار شد که چگونه زوایر با توجه به پیشینه‌اش می‌تواند برای قضاوت چنین دیداری انتخاب شود. بر اساس گزارش‌ها، مدیران یوفا بررسی این موضوع را انجام داده‌اند که اکنون به پایان رسیده است.

بر اساس تایید میل اسپورت زوایر همچنان مسئولیت قضاوت نیمه‌نهایی چهارشنبه را بر عهده خواهد داشت و یوفا از انتخاب اولیه خود حمایت می‌کند.

2051921

این داور علاوه‌بر محرومیت در سال ۲۰۰۵، سابقه بدی نیز با جود بلینگام دارد. چرا که در دیدار بایرن مونیخ و دورتموند، پس از اینکه چند تصمیم به ضرر زردپوشان گرفت و صحنه مشکوک به پنالتی برای آنها را رد کرد، برای بایرن مونیخ پنالتی گرفت و همین منجر به این شد که بلینگام پس از بازی به شدت از زوایر انتقاد کند. پس از این جنجال بلینگام به ۴۰ هزار یورو جریمه و همچنین زوایر نیز دو ماه از قضاوت در بوندسلیگا محروم شد.

دیدگاه‌ها