کد خبر : 2053797 | 19 تیر 1403 ساعت 21:42 | 4.8K بازدید | 20 دیدگاه

ساوت‌گیت: برای رویارویی با تیمی باکیفیت آماده‌ایم

گرت ساوتگیت، سرمربی تیم ملی انگلیس، پیش از دیدار حساس فردا شب مقابل هلند، با خبرنگاران صحبت کرد.

ساوت‌گیت: برای رویارویی با تیمی باکیفیت آماده‌ایم

به گزارش "ورزش سه"، فردا شب در چارچوب مرحله نیمه نهایی، تیم ملی انگلیس به مصاف تیم ملی هلند خواهد رفت. انگلیس با حذف سوئیس و هلند با حذف ترکیه به این مرحله راه پیدا کرده‌اند. برنده این بازی، در فینال به مصاف برنده فرانسه-اسپانیا خواهد رفت.

ساوتگیت با تمجید از بازیکنانش گفت: "من بسیار خوشحالم که گروه فوق العاده‌ای از بازیکنان را در اختیار دارم. ما به عنوان یک تیم کار می‌کنیم و همیشه همین‌طور بوده‌ایم. ما هم عملکرد کادر فنی و هم عملکرد بازیکنان را بررسی می‌کنیم تا نقاط ضعف را برطرف کنیم. در این مورد کاملاً روراست هستیم."

2052199

سرمربی انگلیس در ادامه به روحیه بالای تیم اشاره کرد: "اینکه 26 بازیکن ما در چند هفته گذشته چطور با هم متحد شده‌اند، فوق‌العاده بوده است. نیمی از تیم تا به حال تجربه حضور در تورنمنت را نداشته‌اند. اینکه 21 بازیکن بدون تجربه بازی‌های کم‌اهمیت را پشت سر گذاشته‌اند، باعث همبستگی بیشتر تیم شده است."

ساوت‌گیت درباره مدافع چپ تیم ملی انگلیس گفت: "لوک شاو به مدت چهار ماه مصدوم بود و تا بازی گذشته امکان بازی نداشت، اما در آن دیدار هم عملکرد خوبی داشت. باید ببینیم آیا او برای بازی فردا آماده است یا نه، اما از بازگشت او خوشحالیم. او به تیم ما تعادل می‌دهد، اما کیه‌ران تریپیه هم عملکرد فوق العاده‌ای داشته است. او در هفت، هشت سال گذشته شب‌های مهم زیادی را با ما تجربه کرده است. او بازیکن تأثیرگذاری در تیم است و خوش‌شانس هستیم که بازیکنانی مثل او را در اختیار داریم."

ساوت‌گیت با اشاره به احتمال حضور پرشورتر هواداران هلند نسبت به انگلیس گفت: "یکی از نکات جالب این تورنمنت، جو فوق العاده داخل ورزشگاه‌ها بوده است. این حس برای بازیکنان ما نسبت به سه تورنمنت گذشته کاملاً متفاوت بوده است."

2051642

او در ادامه صحبت در مورد جو ورزشگاه گفت: "این جو باعث شده تا بازی‌ها حس و حال متفاوتی پیدا کنند و هیجان بیشتری داشته باشند. مطمئنم هواداران ما هم صدای خودشان را به گوش خواهند رساند. خاطرات من از بازی مقابل هلند در ورزشگاهی پر از نارنجی کاملاً زنده است. این‌ها بازی‌هایی هستند که دوست داریم در آن‌ها شرکت کنیم. برای چنین تورنمنت‌هایی زندگی می‌کنیم و اینجاست که باید خودمان را ثابت کنیم."

ساوت‌گیت درباره تیم هلند گفت: "تیم‌های هلندی معمولاً بازی بسته ارائه نمی‌دهند و این چیزی نیست که از آن‌ها دیده باشیم، اما رونالد کومان مربی باتجربه‌ای است. ما برای هر سناریویی آماده هستیم و این یک بازی مهیج با بازیکنان تکنیکی زیادی در زمین خواهد بود. ما نسبت به بازی گذشته به یک پیشرفت دیگر نیاز داریم."

دیدگاه‌ها