کد خبر : 2053818 | 19 تیر 1403 ساعت 23:14 | 24.2K بازدید | 132 دیدگاه

شب تاریخی یامال: اولین گل در یورو در 16 سالگی

اسپانیا روی ضربه دیدنی لامین یامال مقابل فرانسه به گل تساوی دست پیدا کرد.

شب تاریخی یامال: اولین گل در یورو در 16 سالگی

به گزارش "ورزش سه"، بازی اسپانیا و فرانسه همانطور که پیش‌بینی می‌شد، جذاب و تماشاگر پسند دنبال می‌شود و دو تیم در عرض 20 دقیقه دو گل زده‌اند.

فرانسه این بازی را خیلی زود با گل همراه کرد و موفق شد در دقیقه 9 روی ارسال کیلیان امباپه و ضربه سر راندال کولو موآنی دروازه اونی سیمون را باز کردند.

با این حال فرانسه اصلا در حفظ این برتری موفق نبود و به حریفش اجازه داد تا خیلی زود دروازه مایک مانیان را باز کنند.

اسپانیا بعد از گلی که دریافت کرد بیشتر کنترل توپ را در اختیار گرفت و به سمت محوطه جریمه حریف حرکت می‌کرد تا فرصت خوبی خلق کند.

خلاقیت فردی لامین یامال که پدیده اسپانیا در این یورو بوده، آن‌ها را نجات داد و این هافبک 16 ساله تمامی حاضران در ورزشگاه را مات و مبهوت مهارت بالای خودش کرد.

2052242

یامال پاس آلوارو موراتا را در فاصله 25 متری از دروازه دریافت کرد و تصمیم گرفت آن را دوباره به او پاس ندهد و شانس خود را با یک ضربه فنی امتحان کند.

وینگر اسپانیا در مقابل خود آدریان رابیو را می‌دید که پشت سر هافبک فرانسه هم ویلیام سالیبا حضور داشت. یامال توپ را ابتدا روی پای راست خود برد و سپس به پای چپ برگرداند تا دو بازیکن مقابل خود را فریب دهد.

یامال از فاصله بیش از حد معمول مایک مانیان با خط دروازه بهترین استفاده را برد و موفق شد با ضربه فنی پای چپ توپ را از بالای دست دروازه‌بان عبور دهد که پس از برخورد با تیرک عمودی وارد دروازه شد و در دقیقه 21 گل تساوی اسپانیا به ثمر رسید.

2052243

این اولین گل یامال در مسابقات یورو بود که با حضور در این بازی با 16 سال و 362 روز سن به جوان‌ترین بازیکن ادوار نیمه نهایی یورو تبدیل شده است.

دیدگاه‌ها