کد خبر : 2054086 | 21 تیر 1403 ساعت 01:27 | 110.8K بازدید | 102 دیدگاه

کومان: پنالتی نبود، فوتبال را خراب کردید!

رونالد کومان، سرمربی تیم ملی هلند، پس از حذف از یورو ۲۰۲۴ با شکست مقابل انگلیس در مرحله نیمه‌نهایی، از تصمیمات داوری انتقاد کرد.

کومان: پنالتی نبود، فوتبال را خراب کردید!

به گزارش "ورزش سه"، تیم ملی هلند که با گل ژاوی سیمونز در نیمه‌نهایی یورو ۲۰۲۴ از انگلیس پیش افتاده بود، با پنالتی هری کین و گل لحظات پایانی اولی واتکینز بازی را واگذار کرد و از دور رقابت‌ها کنار رفت. پس از پایان مسابقه، رونالد کومان به تحلیل بازی پرداخت و از عملکرد تیمش گفت.

او در مصاحبه‌ای با ITVSport گفت: «انگلیس در نیمه اول مشکلاتی در میانه میدان برای ما ایجاد کرد؛ ما نتوانستیم بازی بین خطوط آنها را با حضور بلینگام و فودن کنترل کنیم. پس از آن یک بازیکن دیگر به میانه میدان اضافه کردیم و بازی متعادل‌تر شد.»

2052723

کومان ادامه داد: «از نتیجه ناامید و ناراحتم. بازی برای ما خوب شروع شد و گل زدیم. پس از آن در میانه میدان مشکلاتی داشتیم و بازیکنان خطرناکی مانند بلینگام و فودن ما را اذیت کردند. تغییراتی ایجاد کردیم و کمی کنترل بازی را به دست آوردیم و در ۲۰ دقیقه آخر احساس کردیم که می‌توانیم پیش برویم. اما سپس گل، یک گل واقعاً خوب از آنها، درست در پایان بازی وارد دروازه شد.»

او افزود: «به آینده امیدوارم. این تیم می‌تواند بیشتر از این‌ها انجام دهد و بازیکنان بیشتری هم داریم که در آینده دعوت می‌شوند. ما با هم خوب کار کرده‌ایم، پیوندی قوی ایجاد کرده‌ایم و به فینال نزدیک بودیم. به این تیم افتخار می‌کنم.»

او سپس درباره پنالتی جنجالی انگلیس گفت: «این صحنه به هیچ وجه یک پنالتی نیست. دامفریز فقط می‌خواست‌ ضربه را دفع کند. سپس هری کین شوت می‌زند و پاهای آنها با هم برخورد می‌کند. فوتبال با این نوع تصمیمات توسط VAR در حال خراب شدن است!»

دیدگاه‌ها