کد خبر: 1008210/0 زمان: 23:11   1392/02/12 بازدید: 2,105

عضو دپارتمان بین الملل فدراسیون کشور :

میزبانی تبریز در آسیا ، بسیار مطلوب بود

هماهنگ کننده ی بازی های لیگ قهرمانان آسیا گفت: تبریز می تواند نسبت به شهرهای دیگر، میزبانی بهتری داشته باشد.

حامد مومني درباره‌ي ميزباني تبريز در رقابت هاي ليگ قهرمانان آسيا گفت: شهر تبريز با توجه به اولين تجربه ي ميزباني در آسيا، به نسبت، ميزباني خوبي را انجام داد. اگر تراکتورسازي براي سال آينده نيز بتواند سهميه ي آسيايي را کسب کند، حتي مي تواند نسبت به شهرهاي ديگر، ميزباني بهتري داشته باشد.
به گزارش ایسنا ، وي افزود: هر سه ناظري که به تبريز آمده بودند، از ميزباني تبريزي ها بسيار راضي بودند. مهم تر از آن، تيم هاي الجزيره، الشباب و الجيش نيز رضايت کامل را از نحوه ي ميزباني اين شهر داشتند؛ اين در حالي بود که همين تيم ها در اصفهان و تهران با مشکلاتي روبرو بودند. اگر همين روند ادامه داشته باشد و تراکتور که شانس خوبي براي حضور در رقابت هاي آسيايي فصل بعد را نيز دارد، در مسابقات فصل آينده نيز حضور داشته باشد، اين تيم مي تواند ميزباني بهتر از اين را هم انجام دهد، ولي براي همين سال اولي که در آسيا حضور داشتند، بسيار خوب بود و مشکل خاصي به وجود نيامد.
عضو دپارتمان بين الملل فدراسيون کشور سپس عنوان کرد: در کل مشکل خاصي در سه بازي که در تبريز برگزار شد، وجود نداشت. فقط در همان بازي اول، مشکل اينترنت در ورزشگاه وجود داشت که براي دو بازي ديگر رفع شد و خبرنگاران نيز راضي بودند. شرايط اينترنت در بازي دوم نسبت به بازي اول و در بازي سوم نسبت به بازي دوم مطلوب تر شده بود.
وي درباره ي تأثير مثبت اين ميزباني بر نمره ي ايران در کنفدراسيون فوتبال آسيا، بيان کرد: گروهي که در AFC به کشورها نمره مي دهند، براي ميزباني مطلوب نمره ي خاصي را در نظر نمي گيرند؛ اما وقتي که ناظران AFC گزارش خود را از ميزباني مطلوب تبريز ارائه دهند، اين کنفدراسيون با ديد مثبتي نسبت به تبريز و ايران نگاه مي کند.
مومني در خصوص ورزشگاه يادگار امام (ره) نيز اظهار کرد: هيچ يک از ورزشگاه هاي ايران رتبه ي A مثبت را ندارند. حتي ورزشگاه آزادي نيز نتوانسته از AFC اين نمره را بگيرد و در حال حاضر A منفي است؛ اما ورزشگاه يادگار امام (ره) حداقل استانداردهاي لازم براي ميزباني از يک تورنمنت بين المللي را دارد. امسال نيز با توجه به بازديدهايي که از تبريز و اين ورزشگاه داشتيم، مشکلاتي از قبيل ميکسدزون و جايگاه خبرنگاران ورزشگاه حل شد و کيفيت بهتري نسبت به قبل پيدا کرد.
وي در خصوص با کيفيت ترين ميزباني تبريز در اين رقابت ها گفت: از نظر نظم برگزاري بازي، همان بازي اول که با حضور 70 هزار تماشاگر برگزار شد، بهتر از بقيه بود؛ زيرا در دو بازي بعدي، تماشاگران کمتري آمده بودند و کنترل راحت تر بود. در هر سه بازي هيچ مشکل خاصي به وجود نيامد و هيچ يک از ناظران کنفدراسيون فوتبال آسيا شکايتي نداشتند.
از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.