کد خبر : 1024938 | 21 مهر 1392 ساعت 17:22 | 852 بازدید | 0 دیدگاه

نبی:دوران سخت‌تر از این راپشت سر گذاشته‌ایم

دبیرکل فدراسیون فوتبال گفت: ما دوران سخت‌تر از این را پشت سر گذاشته‌ایم.

نبی:دوران سخت‌تر از این راپشت سر گذاشته‌ایم
مهدی محمدنبی در حاشیه تمرین تیم ملی فوتبال اظهار داشت: پس از صعود تیم ملی به جام جهانی اولین بازی خود را انجام خواهیم داد که در مقابل تایلند است. این اردو به چند دلیل اهمیت دارد. یکی اینکه لژیونرهای بیشتری در این اردو حضور دارند و می‌توانند با بازیکنان هماهنگ شوند همچنین مراقبت‌های پزشکی از مصدومان صورت می‌گیرد که از نزدیک این موضوع مورد بررسی قرار گرفته است.
به گزارش فارس،وی ادامه داد: همچنین تمرکز کی‌روش هم بر روی مسائل تیم ملی است که در کنار آن آنالیز خوبی انجام می‌دهد. نسبت به تایلند شناخت داریم نماینده این کشور در لیگ قهرمانان آسیا عملکرد خوبی داشت اما ما می‌خواهیم که به خوبی ظاهر شویم و این تیم را شکست دهیم.
دبیرکل فدراسیون فوتبال با اشاره به اردوی آینده تیم ملی یادآور شد: 9نوامبر که مصادف است با 19 آبان اردوی بعدی تیم ملی ملی برگزار خواهد شد. برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام داده‌ایم تا بین این اردو و مسابقه بعدی به اتفاق کی‌روش از کمپ برزیل بازدید به عمل آوریم تا دو کمپ دیگر این کشور را از نزدیک ببینیم و تفاهم‌نامه نهایی را با این کشور امضا کنیم.
نبی یادآور شد: خوشبختانه تعامل خوبی بین کادر فنی، بازیکنان و مسئولان فدراسیون وجود دارد اگر قرار بود ما سرگرم حواشی شویم و روحیه‌مان را خراب کنیم که به جام جهانی نمی‌رفتیم ما دوران سخت‌تر از این را هم پشت سر گذاشته‌ایم. باید فضا را به گونه‌ای طراحی کنیم که بتوانیم در جام جهانی آن نتایجی که لایق تیم ملی است، به دست آوریم.
وی تاکید کرد: به انتقادهای سازنده گوش می‌دهیم اما برخی موارد حرف‌هایی است که ناصواب نه با صاد نه با ث است. این مسائل تاثیری بر عملکرد تیم نمی‌گذارد. دکتر صالحی‌امیری هم بر ریز مسائل تیم ملی واقف است قاعدتا او صحبت‌های کلی انجام داده و شخص وزیر پیگیر مسائل تیم ملی است که از او تشکر می‌کنیم.
دبیرکل فدراسیون فوتبال در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه 6 بازیکن از تیم ملی نوجوانان به علت شرایط سنی شان کنار گذاشته شده‌اند گفت: اساسا حضور تیم ملی نوجوانان در رقابت‌های جهانی برای کمک به فوتبال ماست که اگر مراقبت پزشکی نداشته باشیم و پیگیری این موضوع را نکنیم این مسائل به ما ضربه خواهد زد. تعدادی از بازیکنانی که مطرح شده‌اند پس از گرفتن MRI آنها که یک ماه پیش این امر صورت گرفت تراکم استخوانی آنها نشان داد که در این رده سنی قرار نمی‌گیرند و بازیکنان دیگر را جایگزین آنها کردیم. آنهم قبل از اینکه سایر افراد بخواهند به ما ایراد بگیرند این موضوع را برطرف کردیم.
نبی در مورد مسائلی که در مورد تبانی در فوتبال به وجود آمده و این مسائل به کمیسیون اصل 90 هم کشیده شده، خاطرنشان کرد: بهتر است در این مورد علیپور صحبت کند. قرار است جمع‌بندی نهایی را او انجام دهد و کمیته اخلاق پیگیر این مسئله است.
وی در مورد اینکه آیا قبول دارد در این پرونده با دانه‌ درشت‌ها برخورد جدی صورت نگرفته، گفت: این پرونده در دست کمیته اخلاق است و آن هنوز مفتوح است. قاعدتا آن مسائلی که مربوط به فدراسیون فوتبال می‌شود و هدف اصلی ماست مهیا کردن بستری برای بهتر شدن فعالیت ورزش کشور است که تمام تلاش خود را در این زمینه انجام خواهیم داد.
دبیرکل فدراسیون فوتبال در مورد در اختیار نگذاشتن بازیکنان ملی‌پوش گیتی‌پسند برای حضور در مسابقات جام جهانی کوچک (گرند پریکس) عنوان کرد: افتخاری سرپرست کمیته فوتبال گزارشی را برای ما ارسال کرده و ما آن را در اختیار کمیته انضباطی قرار داده‌ایم تا به این موضوع رسیدگی کنند. خسوس هم با صحبتی که با من داشت اعلام کرد که ما بازیکنان زیادی داریم و از این بابت نگرانی نداریم.
نبی در مورد اینکه برای پیگیری مسئله حذف نام خلیج فارس از سوی مسئولان فیفا چه اقداماتی انجام داده،‌گفت: ما نامه خود را فرستاده‌ایم. مدارک خود را هم ضمیمه این نامه کرده‌ایم به هر حال مسئولان فیفا برای رسیدگی نیاز به زمان داریم و منتظر آن هستیم که وقت این موضوع برسد.
وی در مورد اینکه آیا این موضوع از سوی مسئولان فدراسیون فوتبال حل خواهد شد و یا باید مسائل دیپلماسی درگیر آن شود، عنوان کرد: اساسا هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال نظرش بر این است که این مسئله را از بعد ورزشی حل کند اما اگر زورمان نرسید با بخش دیپلماسی هماهنگ خواهیم کرد تا به این مسئله ورود پیدا کند.
نبی در مورد اینکه آیا زمان دیدار تیم‌های ایران و تایلند دیر نیست، گفت: با توجه به اینکه روز پس از بازی تعطیل است مردم می‌توانند استقبال خوبی از بازی داشته باشند و فردای آن روز به استراحت در منازل خود بپردازند. امیدواریم هواداران حضور خوبی در ورزشگاه داشته باشند و حریف را دست‌کم نگیرند.
وی در مورد اینکه آیا پس از بازی او همراه کی‌روش خواهد رفت، گفت: به علت حساسیت بازی نوجوانان مقابل آرژانتین ابتدا به آنها ملحق خواهم شد و پس از آن به کی‌روش ملحق خواهم شد.

دیدگاهها