کد خبر: 1166751/0 زمان: 01:09   1393/05/22 بازدید: 95,014

رونمایی از رودریگز و کروس

قهرمانی رئال‌مادرید در سوپرجام اروپا

رئال‌مادرید با برتری 2 بر صفر برابر سویا فاتح سوپر جام اروپا شد.

رئال‌مادرید و سویا برای تعیین قهرمان سوپرجام اروپا در ورزشگاه شهر کاردیف ولز به مصاف هم رفتند که رئال موفق شد با برتری 2 بر صفر در این دیدار به عنوان قهرمانی دست یابد. رئالی‌ها در این دیدار همه ستارگان خودشان را به میدان فرستادند تا تونی کروس و خامس رودریگس برای اولین بار در این دیدار به میدان بروند.
رئالی‌ها در این دیدار بازی را بهتر شروع کردند . گرت بیل ولزی که در خانه خودش بازی می کرد در دقایق نخست مسابقه چند حرکت جدی را ترتیب داد اما نتوانست موقعیت جدی را ایجاد کند . در ادامه کریستیانو رونالدو در دقیقه 13 می توانست روی یک ضربه ایستگاهی دروازه سویا را باز کند که شوت او با اختلاف کمی به بیرون رفت.
اولین حمله جدی سویا در دقیقه 20 به وقوع پیوست. روی پاس اشتباه دنی کارواخال، توپ به ویتولو رسید و او پس از جا گذاشتن په په از زاویه ای بسته ضربه اش را به سمت دروازه زد که کاسیاس به خوبی توپ را راهی کرنر کرد.
بهترین موقعیت بازی و رئال مادرید را کریستیانو رونالدو از دست داد؛ پاس قطری عالی کروس در سمت راست به بنزما رسید و پاس عرضی این بازیکن رونالدو را در موقعیت گلزنی قرار داد اما ضربه او را بتو با واکنشی عالی دفع کرد.
رونالدو در نهایت در دقیقه 30 موفق به گلزنی شدند . پاس زیبای گرت بیل با عبور از چند بازیکن به مهاجم پرتغالی رئال‌مادرید رسید تا رونالدو گل نخست بازی را به ثمر برساند. در ادامه رئال‌ها به خوبی بازی را مدیریت کردند تا نیمه نخست با برتری یک بر صفر رئال به پایان برسد.
رئالی‌ها نیمه دوم را نیز قدرتمندانه شروع کردند و دقیقه 49 بازی توانستند گل دوم خود را نیز به ثمر برسانند . همکاری کریم بنزما و رونالدو باعث شد تا این بازیکن پرتغالی که به تازگی از بند مصدومیت رها شده است گل دوم خود و تیمش را با شوتی محکم به ثمر برساند. این 71 بار بود که رونالدو برای رئال مادرید در یک دیدار 2 بار یا بیشتر گلزنی می کند.
خامس رودریگس که در بین ستاره‌های رئال‌مادرید محو شده بود در دقیقه 59 اولین موقعیت جدی خود را در این دیدار از دست داد و شوت او راهی به دروازه پیدا نکرد.
همکاری رونالدو و بنزما در دقیقه 65 می‌توانست رئال را به گل سووم برساند اما شوت این مهاجم فرانسوی با واکنش خوب بتو روبرو شد.
رئالی‌ها که توپ و میدان را در اختیار گرفتند باز هم خطرناک ظاهر دشدند این بار همکاری بیل با خامس رودریگس می‌توانست رئال را به گل برساند اما ضربه مهاجم کلمبیایی با درخشش دروازه‌بان سویا روبرو شد. این مهاجم کلمبیایی که تلاش زیادی برای گل زدن کرد در دقیقه73 جای خودش را به ایسکو داد و زمین مسابقه را ترک کرد.
سویا در ادامه توانست خودش را از فشار رئال‌مادرید بیرون بکشد و تا حدودی ابتکار عمل را در دست بگیرند اما نتوانستند از دفاع مستحکم رئال جلوتر بروند تا این دیدار در پایان با برتری 2 بر صفر رئال‌مادرید به پایان برسد.
به این ترتیب رئال‌مادرید که فصل گذشته توانست با برتری 4 بر یک برابر آتلتیکومادرید فاتح لیگ قهرمانان اروپا شود، با برتری برابر سویا توانست سوپرجام اروپا را نیز به کلکسیون افتخارات خود اضافه کند.
از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.