کد خبر : 1208121 | 17 اسفند 1393 ساعت 17:24 | 88,960 بازدید | 0 دیدگاه

گل "کانیجیایی" شاهین ثاقبی

تراکتور؛ پایین تر از نفت، بالاتر از استقلال

تراکتور با گل شاهین ثاقبی که شبیه به گل مهاجم سابق تیم ملی آرژانتین در جام جهانی 1990 بود، فشار خود را روی صدر جدول حفظ کرد.

به گزارش "ورزش سه" تراکتورسازی و پرسپولیس در حساس‌ترین دیدار این هفته به مصاف یکدیگر رفتند و در نهایت این شاگردان تونی بودند که با برد به رختکن رفتند.

استادیوم یادگار امام (ره) تبریز تماشاگر: 25 هزار نفر
داور: یدالله جهانبازی کمک داوران: رضا سخندان – حمید غمزه
اخطار: اومانیا (32)، گابریل (37)، نوری (83)، بنگر (88) از پرسپولیس و عابدینی (83) از تراکتور

تراکتورسازی:
 حامد لک،خالد شفیعی، میرهانی هاشمی، فردین عابدینی، سعید آقایی، آندرانیک تیموریان، سامان نریمان جهان، شاهین ثاقبی (93 دوس سانتوس)، فرشاد احمدزاده، احمد کامدار و لوسیانو ادینیو
سرمربی: تونی اولیویرا

پرسپولیس:
 سوشا مکانی، محمد نوری، محسن بنگر، احمد نوراللهی، امید عالیشاه، پیام صادقیان، تادو، مهدی جعفرپور (61 خانزاده)، مایکل اومانیا، بابک حاتمی، فرناندو گابریل و مهرداد کفشگری
سرمربی: حمید درخشان


شرح گل:
تراکتورسازی یک پرسپولیس صفر (دقیقه 62 شاهین ثاقبی): روی اشتباه فاحش و عجیب بابک حاتمی، شاهین ثاقبی صاحب توپ شد و گل برتری تیمش را به ثمر رساند. مدافع راست پرسپولیس در حرکتی عجیب توپ را لو داد تا ثاقبی فرصت طلب بعد از دریبل و جا گذاشتن سوشا مکانی دروازه پرسپولیس را باز کند.

===============================================================

دقایق حساس:
دقیقه 5: روی پرتاب اوت بلند بابک حاتمی، محسن بنگر که از خط دفاع جدا شده بود ضربه سرش را به سمت دروازه لک زد که این توپ بدون ایجاد خطر از کنار دروازه به بیرون رفت.
دقیقه 8: حرکت رو به جلو فردین عابدینی و جا گذاشتن دو بازیکن پرسپولیس در نهایت با پاس زیبایی از این بازیکن در جناح راست همراه بود که ادینیو در حالتی که بازیکنی مزاحم او نبود ضربه سرش را با اختلاف کمی به بیرون زد.
دقیقه 12: همکاری فرشاد احمدزاده و لوسیا ادینیو در جناح چپ در نهایت با شوت مهاجم برزیلی تراکتورسازی همراه بود که ضربه بی دقت این بازیکن با اختلاف از بالای دروازه مکانی به بیرون رفت.
دقیقه 15: حرکت امید عالیشاه در عمق دفاع تراکتورسازی و پاس عرضی او برای صادقیان در نهایت فرناندو را پشت محوطه شش قدم صاحب فرصت خوبی کرد که ضربه هافبک برزیلی پرسپولیس با اختلافی عجیب به بیرون رفت.
دقیقه 20: پاس در عمق تراکتوری ها پشت محوطه جریمه پرسپولیس با خروج خوب سوشا مکانی همراه بود که در ادامه ادینیو با از دست دادن تعادلش روی دروازه بان پرسپولیس مرتکب خطا شد که مصدومیت جزیی مکانی را در پی داشت.
دقیقه 24: اشتباه خط دفاعی پرسپولیس نزدیک بود کار دست حمید درخشان و شاگردانش بدهد که ادینیو در دومین تلاشش برای باز کردن دروازه سوشا مکانی هم ناکام ماند و بار دیگر ضربه اش را با اختلاف زیاد و در حالتی تک به تک به بیرون زد.
دقیقه 27: ضربه ایستگاهی خطرناک آندرانیک تیموریان می توانست تراکتورسازی را به اولین گلش در این دیدار برساند که سوشای آماده با واکنشی خوب آن را به کرنر فرستاد.
دقیقه 28: اشتباه بازیکنان تراکتور در زدن کرنر، پرسپولیسی ها در ضدحمله صاحب فرصت کرد که امید عالیشاه در کورس با حامد لک ناکام ماند و دروازه بان تراکتور پاس عمقی صادقیان را بعد از دریبل عالیشاه، دفع کرد.
دقیقه 29: بار دیگر ارسال به درون محوطه جریمه تراکتورسازی و خروج مناسب از حامد لک که روی سر تادو موفق شد توپ را از آن خود کند و در نهایت با خطای مهاجم برزیلی پرسپولیس متوقف شد.
دقیقه 32: اشتباه مهرداد کفشگری در دفع توپ، ادینیو را صاحب فرصت کرد که اومانیا مجبور به خطا روی مهاجم تراکتوری ها شد و جهانبازی او را با کارت زرد جریمه کرد.
دقیقه 33: ادینیو روی ضربه ایستگاهی که خودش به دست آورده بود، ضربه فوق العاده ای را به سمت دروازه زد که سوشا مکانی بار دیگر با واکنشی خوب آن را به کرنر فرستاد.
دقیقه 48: حرکت فرشاد احمدزاده از سمت راست دفاع پرسپولیس با خطای بابک حاتمی همراه شد تا آندرانیک تیموریان با ضربه ای جالب دروازه سوشا را تهدید کند که در آخرین لحظه محمد نوری مانع باز شدن دروازه تیمش شد و توپ را از روی خط به کرنر فرستاد.
دقیقه 50: سومین کرنر پیاپی برای تراکتورسازی را اینبار هم تیموریان به سمت دروازه فرستاد که مدافعان پرسپولیس با ضربه سر آن را دور کردند و در ادامه شوت راه دور بازیکن تراکتور هم راهی به سمت دروازه سوشا نیافت.
دقیقه 51: فرار احمدزاده این بار از سمت چپ پرسپولیس و جا گذاشتن جعفرپور با ارسال زمینی به محوطه جریمه این تیم همراه بود که توپ بعد از برخورد با مدافع پرسپولیس به راحتی در اختیار سوشا مکانی قرار گرفت.
دقیقه 54: ارسال بابک حاتمی از جناح راست را تادو با ضربه سر به سمت دروازه تراکتور زد که حامد لک آن را با اعتماد بنفس بالا و با استپ سینه جمع کرد.
دقیقه 56: روی کرنری که با اشتباه مهدی جعفرپور برای تراکتورسازی فراهم شده بود، خالد شفیعی صاحب فرصت شد که ضربه سر مدافع پیش تاخته تراکتور با اختلاف کم به بیرون رفت.
دقیقه 75: پرسپولیس در حالی که برای رسیدن به گل تساوی در تب و تاب به سر می برد تراکتوری ها روی ضد حمله، دروازه سوشا را با تهدید جدی مواجه کردند. در ابتدا ثاقبی از درون محوطه جریمه ضربه اش را به سمت دروازه زد که سوشا با یک دست آن را دفع کرد و روی ضربه برگشتی هم ادینیو از شش قدم آسمان را نشانه گرفت.
دقیقه 77: فرار فرشاد احمدزاده که روز سختی را برای بازیکنان کناری پرسپولیس رقم زده با ارسال خوبی همراه شد که توپ بعد از گذشتن از بازیکنان و دروازه بان پرسپولیس، با نوک پای نوری از جلوی ادینیو دور شد تا تراکتور صاحب گل دوم نشود.
دقیقه 79: ضربه ایستگاهی روی خطا بر روی صادقیان را گابریل یک ضرب به سمت دروازه تراکتور نواخت که لک ان را دفع کرد و در برگشت هم خانزاده ضربه برگشتی را به بیرون زد.
دقیقه 80: بار دیگر خطا روی صادقیان و ضربه ایستگاهی برای پرسپولیس که فرناندو این بار هم در ارسال آن ناموفق بود و سفیدپوشان تهرانی صاحب فرصت نشدند.
دقیقه 90: ارسال بلند سوشا مکانی از میانه زمین را حامد لک با مشت به بیرون فرستاد تا حمله وران پر تعداد پرسپولیس سودی از آن نبرند.

حاشیه‌های بازی:
*قبل از آغاز بازی و برای گرم کردن، ابتدا دروازه بان های دو تیم وارد زمین شدند، حامد لک به شدت توسط تماشاگران تراکتورسازی تشویق شد.
* ابتدا بازیکنان تراکتورسازی و بعد پرسپولیسی ها وارد برای گرم کردن وارد زمین شدند.
* در زمان گرم کردن بازیکنان تراکتورسازی، تماشگران این تیم نام تک تک بازیکنان را صدا می زدند و آن بازیکن از بقیه اعضا تیم جدا می شد، حدود 40 متر می رفت سمت تماشاگران و به آنها ابراز احساسات می کرد و بازمی گشت. این اتفاق برای تک تک بازیکنان تراکتور افتاد و همه آنها توسط تماشاگران تشویق شدند.
* قائم مقام باشگاه پرسپولیس، محمدحسین نژاد فلاح وارد جایگاه ویژه استادیوم یادگار امام تبریز شد.
*تماشاگران پرسپولیس باید در طبقه دوم ورزشگاه جای بگیرند و بعد از بازی باید از بین تماشاگران تراکتورسازی عبور کنند.
*خطای آندرانیک روی تادوی بیکار در این بازی، او را عصبانی کرد تا واکنش تندی به کاپیتان امروز تراکتوری ها نشان دهد. این واکنش باعث درگیری لفظی بین بازیکنان دو تیم، خصوصا محسن بنگر و کامدار شد که جهانبازی با دعوت تادو و اندرانیک و با وساطت نوری، بازی را آرام کرد.

شرح نیمه اول:
جدال دو تیم تراکتورسازی و پرسپولیس تمام شاخصه‌های یک فوتبال زیبا به جز گل را در نیمه اول در خود داشت. بازی با برنامه دو تیم در کنار خلق موقعیت‌ و با حضور تماشاگران پرشور تبریزی، نیمه اول دیدار دو تیم را جذاب و دیدنی و البته پربرخورد کرده بود و اکنون یک 45 دقیقه دست نخورده برای حمید درخشان و البته تونی اولیویرای جاه‌طلب باقی مانده تا به شاگردان خود راه رسیدن به دروازه رقیب را نشان دهند.
با ادامه روند دو تیم در نیمه اول در ارایه بازی رو به جلو می‌توان امیدوار بود که این بازی گل هم در پی داشته باشد.

شرح بازی:
همانطور که انتظار می‌رفت بازی هجومی دو تیم در نیمه اول، در 45 دقیقه دوم هم ادامه یافت و این تراکتورسازی با هدایت تونی اولیویرا بود که موفق شد روی اشتباه مدافع پرسپولیس گل برتری و سه امتیازی را به نام خود کند و با سه امتیاز شیرین به رتبه دوم جدول صعود کند.
پرسپولیس که روی اشتباه بابک حاتمی و حرکت جالب شاهین ثاقبی نتیجه را با یک گل از حریف عقب افتاده بود بارها تا آستانه دروازه حامد لک پیش رفت اما موفق نشد خطر جدی روی دروازه تراکتورسازی ایجاد کند و در نهایت بدون کسب امتیاز به تهران بازگشت و امیدوار به ادامه روند پیروزی‌‌شان در لیگ قهرمانان باشند.
نیمه دوم این دیدار علاوه بر موقعیت‌های گل فراوان، با خشونت خاصی از سوی بازیکنان دو تیم همراه بود که جهانبازی را بارها مجبور به در آوردن کارت زرد از جیب خود کرد. البته در این بین محمد نوری خیلی خوش شانس بود که داور روی درگیری او و عابدینی، تنها به دادن یک کارت زرد اکتفا کرد.
تراکتورسازی بعد از رسیدن به گل با تجمع پشت محوطه جریمه شان، چشم به ضد حملات دوختند و البته می‌توانستند توسط ادینیو صاحب گل شوند که بی‌دقتی آقای گل فعلی لیگ برتر مانع از افزایش تعداد گل‌های سرخ‌پوشان تبریزی شد.
پرسپولیس هم بعد از ناامیدی از گلزنی در دقایق پایانی با جلو کشیدن محسن بنگر، چشم به توپ های بلند و ضربات سر مدافع بلند قامت خود داشت که در این راه ناکام بود.
در نهایت شاگردان حمید درخشان با این شکست کاملا از کسب سهمیه لیگ قهرمانان فصل آینده هم در لیگ برتر نومید شدند و به دیدار با حریفان خود در این فصل لیگ قهرمانان و موفقیت در این بازی‌ها می‌اندیشند.

دیدگاهها