حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1243667/2 زمان: 18:11   1394/03/09 بازدید: 58,963

یحیای قرمزِ ذوب‌ یا منصوریان آبی نفت؟

پیشینه استقلالی و پرسپولیسی سرمربیان دو تیم فینالیست جام حذفی به رقابت بین فوتبال اصفهان و تهران پس زمینه سرخابی داده است.

به گزارش "ورزش سه"، فینال جام حذفی بین ذوب‌آهن و نفت رقابتی بین دو نماینده اصفهان و تهران است که به خاطر حضور یحیی گل محمدیِ پرسپولیسی و علیرضا منصوریانِ استقلالی روی نیمکت دو تیم یک پس زمینه پررنگ سرخابی هم پیدا کرده است.

این دو مربی یکی آبی دیگری قرمز، یکی ۴۳ ساله و دیگری ۴۴ ساله، یکی خلف دیگری در نفت و هر دو از موفق‌ترین مربیان فصل رو به پایان فوتبال ایران دو هفته قبل از آنکه در ورزشگاه تختی تهران به هم برسند و در دوئلی رو در رو برای قهرمانی در جام حذفی با هم دست و پنجه نرم کنند، به لطف برنامه نود رقابتی پیامکی با هم داشتند که البته در نهایت با اختلافی نسبتا فاحش به سود یحیی پایان یافت. گل محمدی و منصوریان صرفنظر از همه تعلقات و تعصبات رنگی واقعا کارنامه بهتری از اکثر همتایان خود در لیگ برتر به جا گذاشتند. با این حال نمی‌توان انکار کرد که آنچه باعث شد تا این دو مربی در آن نظرسنجی پیشتاز شوند و یک نفر مثل حسین فرکی را با وجود دومین قهرمانی پیاپی در لیگ برتر پشت سر بگذارند، حمایت هواداران پرتعداد استقلال و پرسپولیس از آنها بود که امیدوارند در آینده دور یا نزدیک این دو مربی جوان را روی نیمکت تیم‌های محبوب خود ببینند.

همین علاقه سرخابی‌ها به این دو مربی آینده‌دار فوتبال ایران بر رقابت مستقیم آنها در فینال جام حذفی هم سایه افکنده و اختتامیه این فصل از فوتبال ایران را تحت تاثیر رقابت‌های معمول و تمام ناشدنی قرمز و آبی قرار داده است.
کارنامه این فصل هر دو مربی به اندازه کافی درخشان است اما هنوز درباره اینکه کدامیک موفق‌تر بوده‌اند به شکلی جدی بحث وجود دارد. سرمربی ذوب‌آهن که تیمش محکوم به بازی خارج از خانه در فینال شده چشم امید به حمایت هواداران پرتعداد پرسپولیس دارد و سرمربی نفت که تیم تحت هدایتش میزبان مسابقه فینال محسوب می‌شود در تهران چشم انتظار هواداران استقلال است.

یحیی پس از کسب سهمیه آسیایی برای نفت تیمی را که دو فصل پیاپی برای نیفتادن می‌جنگید در لیگ برتر چهارم کرد و منصوریان پس از تحویل نفتِ آسیایی از یحیی، این تیم کم ستاره را در اولین تجربه حضورش در لیگ قهرمانان به جمع ۸ تیم پایانی رساند.

ذوب آهنِ یحیی ۱۳ مسابقه متوالی است که نباخته و قهرمان بی‌چون و چرای نیم فصل دوم لیگ به حساب می‌آید. نفتِ منصوریان هم نه فقط یکی از اضلاع مثلث قهرمانی لیگ برتر بود که با راهیابی به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان عنوان موفق‌ترین نماینده این فصل فوتبال ایران در آسیا را به خود اختصاص داد.

برنده رقابت یحیی و منصوریان به زودی مشخص شده و فینال جام حذفی احتمالا به این بحث که پس زمینه پررنگ قرمز و آبی هم دارد پایان خواهد داد زیرا قهرمانی یکی از دو تیم در نهایت حکم به آن خواهد داد که عنوان برترین مربی فصل بیشتر شایسته سرمربی پرسپولیسیِ ذوب‌آهن اصفهان است یا سرمربی استقلالی نفت تهران.
از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.