حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1260719/33 زمان: 18:12   1394/05/27 بازدید: 103,073

گزارش ویژه ورزش سه؛

عکسهای ستاره‌ها در تلگرامشان (عکس)

دوست داشتن فوتبال ما را به بازیگران این صحنه گره می‌زند؛ آن‌هایی که در زمین می‌دوند، به ما گل هدیه می‌دهند یا از دروازه‌های تیم‌مان دفاع می‌کنند. گاهی ما از کیلومترها دورتر، با فوتبالیست‌هایمان شاد می‌شویم و گاه با هم آه حسرت می‌کشیم.

و حالا در چند سال اخیر، شبکه‌های اجتماعی ما را به بازیکن محبوبمان نزدیک‌تر می‌کند، از خنده‌ها و غمشان، کودکی که به زندگی‌اش آمده تا تلاش‌کردنش برای آمادگی در زمین فوتبال. زندگی یک انسان عادی که در میدان ورزش ستاره ماست.
آنها هر روز با خاموش کردن کلید فوتبال، مثل ما زندگی را از سر می‌گیرند وبعضی از آنها مثل دیگران در زما‌ن‌ تفریح و استراحت ، چراغ تکنولوژی و ارتباطات را روشن می‌کنند؛ معاشرت‌های راه‌دور و گروه‌های دوستانه و خانوادگی، درِ دنیای شبکه‌های اجتماعی به روی همه ما باز می‌شود.

در این گزارش "ورزش سه" به تلگرام فوتبالیست‌های ایرانی نگاهی می‌اندازیم؛ از دهه هفتاد تا عکس‌های شاداب ستاره‌های جوان در سال نود و چهار.

علی دایی: تصویر دختر پرافتخارترین بازیکن تیم ملی ایران بر صفحه پروفایلش نشان از این دارد که او هم مانند پدرهای دیگر فرزندش را بر هر چیز دیگر ترجیح می دهد. سرمربی حال حاضر تیم صبای قم این روزها با تنشی کمتر از فصل‌های پیش با فوتبال داخلی و لیگ پانزدهم سرو کله می‌زند.مهدی مهدی‌کیا: بازیکنی دوست داشتنی که در تیم ملی از اواسط دهه هفتاد تا سال‌ها بعد در زمین فوتبال بازی کرد و در زمین حاشیه نه. او حالا در 38 سالگی آغازگر راهیست بزرگ؛ آکادمی کیا که نویددهنده روزهای خوب فوتبال پایه ایران است.
درعکس او به همراه برادرش هادی مهدوی‌کیا در موزه هامبورگ سراغ کاپ بهترین بازیکن آسیا در سال 2003 رفته، کاپی که یادگار بازی‌های به یادماندنی او در آن سال‌هاست.


حمید استیلی: شاید عکس‌های بعدی استیلی در کنار نیلوفرهای مرداب انزلی باشد، زمانی که ملوان به حضور او عادت کند و بازیکن سابق تیم ملی برای ساعتی آرامش راهی مرداب زیبای این شهر شود.


مهرداد میناوند: بازیکن دهه هفتاد تیم ملی ایران با هفت سال حضور در تیم ملی یاداوری نسل خوب فوتبال ایران است. او پرسپولیس تا اشتروم گراتس تریش و راه‌آهن تهران توپ زد و حالا با چهره‌ای جاافتاده نزدیک به ده سال از آخرین بازی‌هایش می‌گذرد.علی انصاریان: بازیکن سابق پرسپولیس و استقلال را حالا در سریا‌ل‌ها و فیلم‌ها راحت‌تر می‌شود پیدا کرد؛ او حتی پوشه خوانندگی را هم در پرونده زندگی خود گذاشت. انصاریان سال‌ها بعد، رفتنش از پرسپولیس و پیوستن به باشگاه استقلال را بزرگ‌ترین اشتباه زندگی خود نامید.


علیرضا نیکبخت واحدی: او مهاجری استقلالی بود که با رفتنش به پرسپولیس انتقاد هوادارنش را به جان خرید اما سال‌ها بعد دوباره به آبی‌های پایتخت‌نشین ملحق شد. حاشیه‌‌های نیکبخت میان او و زندگی حرفه‌ای فوتبالی‌اش فاصله‌ انداخت تا با 77 بازی ملی زودتر از آنچه باید، از متن اصلی پاک شود.


رضا عنایتی: مهاجم 39 ساله هنوز رنگ پیراهنش آبی‌ست. او امسال درتیم شهرش، سیاه‌جامگان با حریفان روبرو می‌شود اما لباس استقلالی خود را حدالاقل در عکس پروفایلش می‌پوشد.


سید مهدی رحمتی: او 77 بازی در تیم ملی بزرگسالان دارد، عددی که هوادارنش انتظار می‌کشند دوباره به شماره بیافتد و بیشتر و بیشتر شود و این ممکن نیست مگر آنکه کی‌روش بر اختلافش با رحمتی چشم بپوشد. چیزی که دور و بعید به نظر می‌رسد. رحمتی حالا با بازی های خوب خود در استقلال دوباره توانایی‌هایش را به سرمربی تیم ملی نشان می‌دهد شاید که تصمیم کی‌روش، تصمیم کبری نباشد.


هادی عقیلی: بازیکن تیم سپاهان متفاوت‌ترین عکس را در این لیست دارد. او تصویر گابریل گارسیا مارکز را انتخاب کرده و نشان می‌دهد علاوه بر فوتبال، با کتاب هم میانه خوبی دارد. عقیلی 34 ساله ازیکی دو فصل پیش قطر را ترک کرد به "عشق سال‌های پایانی فوتبالش" در ایران.


کریم انصاری فرد: مهاجم 25 ساله تیم ملی ایران حالا پس از بازی‌های تیم پانیونیوس، در کوچه پس کوچه های یونان قدم می‌زند و امید آقای گلی یونان را در دل می‌پروراند. او که تقریبا در تمامی رده‌های سنی تیم ملی بازی کرده است، برای روزهای بهترش در تیم ملی تلاش خواهد کرد و باور دارد که با هر سختی، آسانی است.


رضا قوچان‌نژاد: گوچی فوتبال ایران حالا در چارلتون انگلیس منتظر بازی‌است. او که تقریبا دست رد به سینه رده‌های جوان تیم ملی هلند نزده بود، حالا مهاجم یک تیم ملی‌ست.مرتضی پورعلی‌گنجی: بازیکن23 ساله تیم ملی ایران و هافبک دفاعی سابق نفت تهران حالا در محلات چین در پی فوتبال است؛ انتخابی که برخی از هوادارنش را به انتقادی دلسوزانه کشاند.علی جهان‌بخش: هافبک هجومی 22 ساله تیم ملی این فصل را به باشگاه ای‌زد آلکمار هلند نقل مکان کرد، جایی که به گفته خودش رشد بیشتری را برای او به ارمغان خواهد آورد. او هلند را درمی‌نوردد تا آینده‌ای بهتر را برای زندگی حرفه‌ای‌اش رقم بزند.


سردار آزمون: امید سال‌های آینده تیم ملی با بازی‌های چشمگیر خود مردم ایران را پیگیر فوتبال خود کرده است. سردار این فصل روبین‌کازان روسیه را به مقصد روستوف ترک کرد تا شاید روزی در لیگ‌های تراز اول اروپا سردرآورد.


سعید عزت‌اللهی: چهره شاداب عزت‌اللهی خبر از انگیزه بالای او در فوتبال دارد.جوان 18 ساله تیم ملی که از تیم زیر هفده سال پیراهن ایران را به تن کرده، حالا روستوف روسیه را برای بازی‌های باشگاهی خود برگزیده‌است. جایی که جوان دیگر تیم ملی هم‌بازی اوست.
رامین رضائیان: دفاع راست این روزهای سرخپوشان گویا هنوز به آمادگی کامل نرسیده است. او که در فرصت اندک بازی‌های جام ملت‌های آسیا توانست توجه‌ها را به خود جلب کند، حالا تیم بزرگی را جلو خود دارد برای عرض اندام بیشتر. رضائیان خرسند از پیوستن به تیمی پرآوازه، این عکس را برای پروفایل خود انتخاب کرده است.
بختیار رحمانی:
بازگشت هافبک بازی‌ساز با استعداد به صحنه فوتبال، از تراکتورسازی استارت خورد. او هنوز چنان که باید آماده نیست اما می‌شود تلاشش برای شروع دوباره بازی را به نظاره نشست؛ شروعی با بوسه بر توپ.


امید عالیشاه: بازیکن پرسپولیس این روزها روی خط صعودی فوتبال خود گام برمیدارد. سلفی او تمام نشاط بازی‌اش را به تصویر نمی‌کشد.


سجاد شهباززاده: مهاجم25 ساله آبی‌ها در دومین فصل حضور خود در استقلال شروعی قابل قبول داشته است. شاید این فصل دوباره بتواند دل سرمربی تیم ملی ایران را به دست آورد.


محمد نوری: مسیمیر قطر باشگاهی‌ست که نوری در آن به میدان می‌رود. هافبک تیم ملی ایران بازوبند کاپیتانی پرسپولیس را به رختکن آویخت و راهی حاشیه‌های خلیج فارس شد شاید به زودی لودینگ او به تجربه‌های جدید ختم شود.علی علیپور: در لیگ پانزدهم این بازیکن که هنوز به بیست سال نرسیده، استارتی پا به توپ و زیبا را در پرسپولیس نشان هوادارانش داده است. او با ادامه دادن این روند فصلی تازه را روبروی خود دارد.


مهدی طارمی: او با دسته‌‌گل، آماده به یراق در خط حمله پرسپولیس ایستاده است، چشم در چشمان تیزبین سرمربی تیم ملی ایران.


امیدابراهیمی: هافبکی تدافعی با رنگ و بوی گل، این شاید عنوان مناسبی برای پست امید ابراهیمی باشد. چهره مصمم او فصل پیش رو را برایش سهل خواهد کرد.


عده‌ای از فوتبالیست‌های محبوب ایرانی هم عطای عکس گذاشتن را به لقایش بخشیده اند وعده‌ای دیگر از بازیکنان قدیمی و اندک جوانانی که چندان شلوغی خلسه‌آور شبکه‌های اجتماعی را تاب نمی‌آوردند و آرامتر از فوتبالیست‌های دیگر به زندگی روزمره فکر می‌کنند.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.