کد خبر : 1268633 | 29 شهریور 1394 ساعت 13:53 | 60.9K بازدید | 5 دیدگاه

مظلومی در اندیشه صدر، منصوریان در جنگ با دلواپسان

پیش بازی استقلال – نفت تهران

شاگردان پرویز مظلومی بعد از برد دلچسب در هفته گذشته برابر گسترش در تبریز، فردا دیدار معوقه خود را در حالی برابر نفت برگزار می کنند که پیروزی در این بازی به معنای صدرنشینی آنها خواهد بود.

به گزارش "ورزش سه"، نفت تهران – استقلال تهران؛ هنوز هم با حضور علیرضا منصوریان حساسیت های خاص خودش را دارد. شاید فصل گذشته این دیدار جنگ بین علیرضا منصوریان و امیر قلعه نویی برای اثبات بود و اما در این فصل هم مطمئنا سرمربی نفت با ناراحتی و دلگیری خاصی که بابت نسپردن نیمکت آبی ها به خود دارد نگاه ویژه ای به این بازی خواهد داشت. نگاهی که شاید طلب آبی ها از منصوریان را به بیش از 6 امتیاز برساند.

شرایط:

استقلال تهران با عملکردی خیره کننده در هفته های ابتدایی لیگ تا به اینجا موفق شده با 12 امتیاز رتبه دوم جدول را به خود اختصاص دهد و در صورت پیروزی می تواند با جا گذاشتن سپاهان و با اختلاف یک امتیاز به صدر جدول برسد. آنها که در سه دیدار خارج از خانه خود به پیروزی رسیده اند و در خانه یک برد دو گله برابر ملوان و شکستی دو بر صفر در دیدار با ذوب نصیب شان شده و در سومین مصاف به جنگ شاگردان منصوریان خواهند رفت.
شاید اگر در ابتدای فصل کسی می خواست 3 تیم انتهای جدول را پیش بینی کند حتی دهمین تیم را هم به نام نفت تهران اختصاص نمی داد اما شاگردان علیرضا منصوریان در این فصل با عملکردی تقریبا ناامیدکننده هنوز بردی را نچشیده اند تا با 3 امتیاز در رتبه پانزدهم جدول جای گیرند. پیروزی احتمالی در این بازی می تواند نفتی ها را به رتبه یازدهم جدول برساند.


روی نیمکت:

پرویز مظلومی؛ سرمربی آبی ها در جنگ با علیرضا منصوریان در بین گزینه های ایرانی هدایت استقلال به نیمکت رسید و اکنون نیز شرایط خوبی را پشت سر می گذارد. مظلومی که با پیروزی های ارزشمندش در دربی از این نظر محبوبیتی جالب توجه بین استقلالی ها دارد در دومین بازی تقریبا سخت خود با مدعیان اصلی رتبه های اول تا چهارم در این فصل، به مصاف نفت خواهد رفت تا عیار خود را مشخص کند. مظلومی پیش از این در جدال با ذوب آهن تیمش را بازنده دید.


علیرضا منصوریان؛ در این فصل با توجه به نتایجش به همراه نفت بیش از همیشه به نیمکت استقلال نزدیک شده بود و اطرافیانش علت نتایج نه چندان مطلوب نفتی ها را به شرایط روحی - روانی او با توجه به ذهنیت ایجاد شده برای حضور روی نیمکت استقلال ربط می دهند. به هرحال منصوریان که به دلیل آنچه که تجربه کم نامیده شد از حضور روی نیمکت و رویای آن دور شد تا با انتشار بیانیه ای به این موضوع واکنش نشان دهد. باید دید او فردا در برابر دلواپسان استقلال که نگران عدم پختگی او برای هدایت آبی پوشان بودند چه نتیجه ای کسب خواهد کرد. او در فصل گذشته موفق شد در هر دو بازی رفت و برگشت استقلال را شکست دهد و بارها اعلام کند این 6 امتیاز را به آبی ها بدهکار است آن را پس خواهد داد؛ باید دید او فردا نیمی از این امتیاز را پس خواهد داد یا به اندوخته اش اضافه می کند.چهره ویژه:

پیام صادقیان را می توان چهره ویژه این دیدار نامید؛ بازیکنی که در فصل گذشته در ترکیب پرسپولیس هر دو دربی را به طرز عجیبی از دست داد و البته حرف و حدیث های زیادی را به دنبال خود داشت. او البته بعد از پیروزی سرخپوشان در دیدار رفت اعلام کرد برای پیروزی تیمش نذر کرده بود و در دیدار برگشت نیز از سوی کادرفنی اخراج شد. او که یکی از برترین بازیکنان پرسپولیس در آخرین دیداری که برابر استقلال به میدان رفته بود لقب گرفته مطمئنا در این بازی انگیزه های فراوانی دارد تا خیلی حرف ها را به حمید درخشان و برانکو ایوانکوویچ ثابت کند.


آمار:

آخرین برد استقلالی ها برابر نفت به فصل سیزدهم و جایی که آنها موفق شدند در آبان ماه 91 با نتیجه دو بر یک به پیروزی برسند مربوط می شود. 10 دیدار اخیر این دو تیم در جام حذفی با 3 برد برای نفت تهران، سه تساوی و 4 برد برای استقلال همراه بوده است و در این بین 8 گل زردپوشان به استقلال زده اند و 12 گل نیز سهمی آبی ها بوده است.
آخرین گلی که استقلال توانسته وارد دروازه نفتی ها کند مربوط به دیدار رفت لیگ سیزدهم است و 295 دقیقه است که در حسرت گلزنی به نفت به سر می برند.

ذره بین:

مطمئنا این بازی روز سخت پرسپولیسی های حاضر در ترکیب نفت تهران خواهد بود. سیدجلال حسینی و پیام صادقیان که در این فصل به جمع زردپوشان نفتی اضافه شده اند مسلما سوژه اصلی تماشاگران حاضر در استادیوم خواهند بود و روز سختی در خط دفاع و میانی نفت پشت سر می گذارند.
مهدی رحمتی نیز به عنوان یکی از دوستان نزدیک علیرضا منصوریان مسلما برخلاف روزهای گذشته که برای نفتی ها آرزوی موفقیت داشت و با حضور در استادیوم به تشویق و همراهی آنها می پرداخت در این بازی با انگیزه دومین بازی بدون گل خورده پیاپی به میدان خواهد رفت.

داور:

یداله جهانبازی به همراه آرمان اسعدی و اسد حاج محمد قضاوت این دیدار را برعهده خواهد داشت. جهانبازی در این فصل سه دیدار را قضاوت کرده که شامل دیدار پرسپولیس برابر پدیده، استقلال - ذوب و فولاد برابر پرسپولیس می شود. داور بین المللی فوتبال ایران آخرین مدرک خود را در سال 2007 دریافت کرده و در این فصل 10 کارت زرد به بازیکنان نشان داده و در مجموع 81 قضاوت قبلی خود 326 کارت زرد و 11 کارت قرمز از جیب خود خارج کرده است. آقا معلم داورهای فوتبال ایران که مدرک تحصیلی اش لیسانس ادبیات و زبان فارسی است از سال 73 رسما کار داوری را آغاز کرده است.
اسد حاج محمد نیز به عنوان کمک داور در دو دیدار سیاه جامگان – نفت و استقلال خ برابر صبا حضور داشته و آرمان اسعدی نیز در تنها قضاوت خود در این فصل در دیدار سایپا و گسترش حاضر بوده.

ترکیب احتمالی:

استقلال:
مهدی رحمتی، امین حاج محمدی، حنیف عمران زاده، میلاد فخرالدینی، جابر انصاری، محسن کریمی، میثم مجیدی، امید ابراهیمی، خسرو حیدری، سجاد شهباززاده و روزبه چشمی

نفت تهران: علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی، کارلوس سانتوس، وحید امیری، وحید حمدی نژاد، رضا علیاری، پیام صادقیان، سعید لطفی، مهدی شیری، علیرضا عزت کرامت و آلویس نانگ

دیدگاهها