کد خبر: 1290084/10 زمان: 13:00   1394/09/27 بازدید: 42,905

بازیکن یک میلیونی درخشید

پدیده استقلال تلفن همراه نداشت!

کنکاش در زندگی امید نورافکن، پدیده جدید استقلال حاوی نکات جالبی است. مثلا اینکه چپ پای 18 ساله استقلال هنوز تلفن همراه ندارد و قراردادش با استقلال برای یک فصل فقط یک میلیون تومان است!

به گزارش " ورزش سه " ترکیب استقلال مقابل صبا یک بازیکن گمنام و جوان را در خود جای داد. چپ پای 18 ساله ای به نام امید نورافکن که آمده بود تا جای خالی میثم مجیدی و یعقوب کریمی را در دفاع چپ پر کند. بازیکنی که فوتبال خود را در رده های نونهالان و نوجوانان از احسان ری آغاز کرد و بیشتر یک مهاجم بود تا دفاع چپ. نورافکن در رده جوانان به استقلال پیوست و پیراهن آبی این تیم را پوشید.

او که سابقه دعوت به تیم ملی نوجوانان را توسط علی دوستی مهر دارد، فصل قبل توسط امیر قلعه نویی به تمرین بزرگسالان استقلال راه یافت و حتی در اردوی ترکیه نیز این تیم را همراهی کرد اما هیچ گاه فرصت بازی و عرض اندام در لیگ برتر را به دست نیاورد.نورافکن این فصل نیز در استقلال حفظ شد اما حضور در اردوهای تیم ملی جوانان باعث شد تا او مقاطع بسیاری از فصل را در اختیار امیرحسین پیروانی باشد و نه کادر فنی استقلال. نورافکن در مسابقات مقدماتی جوانان آسیا که در مشهد برگزار شد یکی از بازیکنان کلیدی تیم ملی جوانان بود و جالب اینکه توسط پیروانی در پست هافبک دفاعی به بازی گرفته شد.درخشش نورافکن در بازی های تیم ملی جوانان باعث شد تا کادر فنی استقلال حساب ویژه ای روی توانایی های نورافکن باز کنند. به همین دلیل هم بود که وقتی میثم مجیدی و یعقوب کریمی بازی مقابل صبا را از دست دادند، مظلومی و مجید صالح ترجیح دادند نورافکن را به دفاع چپ بیاورند و از او در این بازی حساس و سرنوشت ساز استفاده کنند.نورافکن که در تیم امید استقلال به مربیگری علی سامره هم به عنوان دفاع چپ به میدان می رود مقابل صبا و با تنها 18 سال سن نشان داد که می تواند یکی از بازیکنان آینده دار فوتبال ایران باشد. بازیکنی که کنکاش در زندگی اش نشان می دهد که از چه طبقه ای از جامعه وارد فوتبال شده و درخشش را آغاز کرده است.

قرارداد نورافکن با استقلال فقط یک میلیون تومان است. این را می شود در سایت سازمان لیگ دید. جایی که جلوی نام او این عدد نوشته شده: 10000000 ریال. محل سکونت نورافکن اطراف تهران است. محله ای نزدیک به رباط کریم در جنوب استان تهران به نام قلعه میر. جالب ترین نکته در مورد نورافکن اینکه او تا همین چند روز قبل تلفن همراه نداشت و مسئولان باشگاه استقلال به سختی می توانستند او را در جریان تمرین ها و اردوها قرار بدهند. حتی گفته می شود یک بار برای پیدا کردن نورافکن، کادر فنی و سرپرستی استقلال 3 ساعت وقت گذاشت تا در نهایت او را پیدا کرد.پدیده جدید استقلال با این شرایط حالا به ترکیب اصلی رسیده و مقابل صبا – آن هم در یک پست غیرتخصصی- درخشیده. تسلط نورافکن باعث شده تا کادر فنی استقلال امیدوار به ظهور یک دفاع چپ مطمئن شوند. دفاع چپی که فقط به صرف چپ پا بودن و البته غیبت کریمی و مجیدی در این پست به میدان رفته و درخشیده!
از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.