کد خبر : 1299489 | 06 بهمن 1394 ساعت 09:04 | 75,019 بازدید | 98 دیدگاه

فرار رو به جلو را نمی‌شناسم

مایلی‌کهن: فردوسی‌پور خود کی‌روش بود

مدیر فنی سابق تیم امید گفت: مجری برنامه‌ای که شب گذشته از تلویزیون پخش شد خود کی‌روش بود!

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از فارس، محمد مایلی‌کهن که با رادیو ورزش صحبت می‌کرد، در خصوص حذف تیم امید از مسابقات مقدماتی المپیک گفت: به هر حال بازیکنان تلاش خودشان کردند، اما نتیجه به همراه داشت بهتر بود. ما مشکلاتی داشتیم اما متأسفانه همیشه گفته‌ام که حریفان داخلی ما سخت‌تر از حریفان خارجی هستند.

وی در مورد اینکه منظورش از حریفان داخلی چیست، ادامه داد: بعد از بازی با قطر که به این تیم باختیم، موفق شدیم چین را ببریم. در رختکن بازیکنان مشغول شادی بودند که دیدم روزبه چشمی در جمع بازیکنان نیست. وقتی دنبال او گشتم دیدم در گوشه‌ای نشسته و گریه می‌کند، از او دلیل گریه‌اش را پرسیدم که گفت نمی‌دانید در این دو سه روز چه بر من گذشته و چه حرف‌هایی که به من نزدند، چرا باید اینطور باشد؟ چرا باید بین تیم‌های ما اینقدر تفاوت وجود داشته باشد؟ تیم ملی بزرگسالان ما کدام بازی رسمی را برده است؟

مدیرفنی سابق تیم امید در مورد اینکه مشکل زیرساخت های فوتبال ما در نتیجه نگرفتن تیم امید تأثیرگذار بوده، افزود: بحث زیرساخت‌ها که کاملاً مشخص است، ما در کشورمان زمین مناسب نداریم، اما در قطر که کشور کوچکی است، چندین زمین تمرین عالی وجود داشت، البته کم و کاستی‌هایی هم در راه تیم امید بود که با حضور حبیب کاشانی این کاستی‌ها کمتر شد.

مایلی‌کهن در مورد خبر سایت فدراسیون فوتبال که صحبت از بودجه 5 میلیارد و 500 میلیون تومانی برای تیم امید کرده بود، گفت: صورت مخارج را می‌توانید ببینید که کجا پرداخت شده و چه کسی پرداخت نکرده است. باید بگویم در آخرین نوبت وزیر ورزش که به اردوی ما در هرمزگان آمده بود از من و خاکپور خواست که پیش او برویم و او گفت که 400 میلیون تومان به تیم امید کمک خواهد کرد اما اگر شما این 400 میلیون تومان را دیدید ما هم دیدیم! این 400 میلیون کجا رفت؟ در حالی که باید این پول به تیم امید تزریق می‌شد اما این تیم به فدراسیون فوتبال داده شد که به دست ما هم نرسید. خاکپور تا همین حالا قرارداد ندارد و قرارداد من هم 12 دی بسته شده آن هم در حالی که ما از آذر سال قبل مشغول به کار هستیم. یعنی تنظیم یک قرارداد اینقدر مشکل است؟

وی در مورد اینکه چرا خاکپور قرارداد ندارد، افزود: این را باید از فدراسیون فوتبال و حسابداری آن بپرسیم وقتی وزیر ورزش در حضور من و خاکپور گفت 400 میلیون به تیم امید کمک می‌کند ما این پول را پیگیری کردیم که جالب اینجاست 400 میلیون پرداخت شده اما نمی‌دانیم کجا رفته است. ما این مسئله را پیگیری کردیم که فدراسیون فوتبال ناراحت شد.

پیشکسوت فوتبال کشورمان در مورد انتقادهایی که به سطح فنی کادر فنی تیم امید وارد می‌شود، افزود: در هر مقطعی از تیمی که برنده می‌شود می‌توان ایراد گرفت وای به حال تیم بازنده. دیشب برنامه‌ای در تلویزیون بود که مجید جلالی و جلال چراغپور صحبت‌هایی را مطرح کردند که کاملاً مشخص شد تیم امید فوتبال مدرنی ارائه داده، خاکپور سالها در آمریکا آکادمی فوتبال داشته و کاپیتان تیم ملی بوده است.

وی درباره اینکه پس چرا خود خاکپور اذعان کرده به دلیل دانش فنی کم او به امید باخته افزود: او به خاطر باخت این حرف را زد خاکپور شکست نفسی کرده که این را گفته اما در این 5 سال که تیم دیگر ما باخت آیا کسی گفت که من اشتباه کرده‌ام؟

مایلی‌کهن در مورد اینکه به نظر می‌رسد صحبت‌هایش فرار رو به جلو است، تصریح کرد: من اصلاً فرار رو به جلو نمی‌شناسم دیشب برنامه‌ای در تلویزیون پخش شد که مجری محترم آن آیا خود کی‌روش نبود؟ چرا سرمربی تیم بزرگسالان به قطر آمد؟ یعنی فدراسیون تازه یادش افتاده که تیم امید دارد؟ وقتی تیم امید با وینگادا و کی‌روش در بازی‌های آسیا بدترین نتایج را گرفت از آن به بعد شمشیر را برای تیم امید از رو بستند آیا او در این 14 ماه یکبار هم بر سر تمرینات ما آمد؟

مدیر فنی تیم امید خاطرنشان کرد: چیزی که مشخص است این است که رئیس فدراسیون فوتبال ما خود سرمربی تیم ملی است چرا که او حرف اول و آخر را می‌زند و کسی نمی‌تواند به او بگوید که بالای چشم تو ابروست. همه امور مربوط به فوتبال کشورمان در اختیار اوست و یک رانت رسانه‌ای قوی هم دارد که وقتی گوام را بردیم انگار قهرمان جام جهانی شدیم.

وی در پایان افزود: فوتبالی که ما در این مسابقات ارائه دادیم مناسب بود اما در فوتبال همیشه تیم قوی برنده نمی‌شود ما در 90 دقیقه می‌توانستیم ژاپن را شکست دهیم که نشد.

دیدگاهها