کد خبر: 1316742/1 زمان: 10:00   1395/01/24 بازدید: 19,765

شهنازی: احتمالا تیم "ب" به AVC کاپ می رود

کسب سهمیه المپیک والیبال قطعی است

سرمربی تیم ‌ملی والیبال "ب" ایران گفت: از نظر من ما نباید به کسب سهمیه المپیک فکر کنم چرا که با توجه به انگیزه بازیکنان و شرایط تیم این موضوع قطعی و 100 درصدی است.

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از ایسنا، ناصر شهنازی درباره برنامه‌های تیم ‌ملی "ب" والیبال، اظها‌ر کرد: تمام تمرینات تیم‌های "الف" و "ب" ایران تقریبا یکی است. هدف اصلی تیم ‌ملی "ب" پشتوانه سازی مناسب برای تیم ‌ملی "الف" است تا در شرایط مختلف و طبق بر‌نامه‌ریزی لوزانو و سیچلو بازیکنان میان این تیم‌ها جا به جا شوند.

او ا‌دا‌مه‌ داد: هدف ما این است که از بازیکنان در دو تیم استفاده کنیم. رفت و آمد بازیکنان بین این دو تیم زیاد است و بازیکنان انگیزه دارند و خیلی خوب تمرین می‌کنند تا به شرایط حضور در تیم "الف" برسند. ما دو تیم ‌ملی نداریم ،‌ بلکه دو گروه در حال تمرین هستند تا تیم ‌ملی از وجود بازیکن خوب بی‌نیاز باشد.

سرمربی تیم ‌ملی والیبال "ب" ایران درباره ر‌قا‌بت‌های انتخابی المپیک و شانس ایران برای کسب ورودی بازی‌ها، گفت: ما نباید به این فکر کنیم که شاید سهمیه نگیریم چرا که به نظرم سهمیه ما 100 درصد قطعی است. انگیزه و تلاش بازیکنان، کادرفنی و تلاش مسئولان به کسب سهمیه المپیک می‌رسد. من از گرفتن سهمیه مطمئن هستم و بعد باید برای المپیک بر‌نامه‌ریزی کنیم.

او درباره ناکامی ایران در ر‌قا‌بت‌های انتخابی چهار سال گذشته، خاطر‌ نشان کرد: شرایط تیم ‌ملی در چهار سال گذشته نسبت به الان تغییر کرده است. زمانی که ولاسکو آمد ایران هنوز در آسیا حرف اول را نمی زد و جزو تیم‌های جهانی نبود و بازیکنان فکر حر‌فه‌ای نداشتند. بازی برابر تیم‌های بزرگ یا متوسط برای بازیکنان متفاوت بود، اما الان همه بازیکنان با تعداد بازی‌های ملی زیاد تفکر حر‌فه‌ای دارند و در همه بازی‌ها با انگیزه مضاعف ظاهر می‌شوند و حتی تیم‌های آسیایی را هم دست کم نمی‌گیرند.

شهنازی در ادامه افزود: برای رسیدن به هدف باید تلاش کرد. اگر در دو سال گذشته بازیکنان کارایی نداشتند شاید به خاطر تمرینات بوده، اما با آمدن لوزانو و سیچلو شرایط تیم فرق کرده و بازیکنان تمرینات خوبی را انجام می‌دهند. قطعا این شیوه به نتایج مطلوب ختم می‌شود.

او در باره ر‌قا‌بت‌هایی که تیم ‌ملی "ب" در آن شرکت می‌کند، اظها‌ر کرد: صحبت‌های اولیه صورت گرفته و تیم ‌ملی "ب" یکی از کاندیدای حضور در AVC کاپ است که شهریور ماه برگزار می‌شود.

سرمربی تیم ‌ملی والیبال "ب" ایران در پایان ا‌ضافه‌ کرد‌: همه ما برای کمک به والیبال جمع شدید و تلاش می‌کنیم برای حضور در مسابقات به شرایط ایده‌آل برسیم. زمانی که تیم ‌ملی "الف" در مسابقات حضور دارد و وظیفه ما این است که با بازیکنان "ب" را در آمادگی نگهداریم، در سریع‌ترین زمان ممکن در صورت لزوم به تیم ‌ملی "الف" اضافه شوند.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.