کد خبر : 1326763 | 29 اردیبهشت 1395 ساعت 19:18 | 47.2K بازدید | 1 دیدگاه

روايت اسبي كه سردار آزمون بسيار دوستش دارد

رادان: آزمون براي قهرماني اسبش به ايران مي‌آيد

تركمن صحرا را به دو چيز مي شناسند؛ اسب و واليبال. مردم تركمن صحرا از گذشته هاي دور در كار  پرورش اسب  بودند و مسابقات كورس اسبدواني گنبد از قديم در اين منطقه با هيجاني بسياري برگزار مي شده است.

رادان: آزمون براي قهرماني اسبش به ايران مي‌آيد

به گزارش "ورزش سه"، هر پنج شنبه و جمعه هنوز كه هنوز مسابقات اسبدواني گنبد با جمعيت زيادي تماشاچي برگزار مي شود. اگر دربي باشد،باز مسابقات اسبدواني تعطيل نمي شود و مردم به جاي نشستن پاي مسابقه فوتبال در ميدان اسبدواني گنبد هستند. گنبد كاووس البته واليبال خيز هم است،از گذشته بازيكنان خوبي را تحويل واليبال ايران داد و امروز يكي از ستارهاي واليبال ايران يعني فرهاد قائمي تركمن است. با اين حال ضلع سوم مثلث ورزشهايي كه تركمن ها دوست دارند، به خاطر يك بازيكن تيم ملي فوتبال ايران يعني سردار آزمون، شكل گرفته است. سردار آزمون بازيكن جوان و خوش آتيه تيم ملي فوتبال ايران كه ايروزها با بهترين عملكرد در ليگ سخت و پر انرژي روسيه يكي از مهره هاي قهرماني احتمالي روستوف است. با اين حال اما هم فرهاد قائمي و هم سردار آزمون يك پيوندي با اسب دارند.


حميد رادان يكي از مالكان قديمي اسب هاي كورسي در ايران كه پيش از اين در دهه شصت و هفتاد در تيم هاي پايه فوتبال تهران مديريت مي كرده با دو اسبي كه به سردار آزمون و قائمي داده است در واقع به نوعي اين دو ورزشكار مطرح تركمني را نيز وارد دنياي اسبدواني كرده است.


او به ورزش سه مي گويد: با پدر و عموهاي سردار آزمون از گذشته هاي دور رفاقت داريم. خليل آزمون از واليباليست هاي خوب ايران بود كه بازيهاي درخشاني از خودش به نمايش مي گذاشت. رابطه دوستي من با خانواده آزمون به دوراني بر مي گردد كه آنها اسبدار بودند و در مسابقات اسبدواني اسبهايشان شركت مي كردند.»

 


پس از درخشش سردارآزمون در جام ملت هاي آسيا او   از حميد رادان اسبي هديه گرفت كه از بهترين كره هاي ايران از  سيلمي معروف مربوش و ماديان ريو امپلي كيشن قهرمان سابق مسافت كوتاه ايران بود. اسبي كه توسط سردار آزمون آن را  «سريك» نام گذاشته است. به گفته حميد رادان سريك از بهترين اسب هاي كورسي ايران است كه در هفته اي كه مي آيد در كورس قهرماني گنبد كاووس شركت مي كند:« سريك اسب خوبي است كه امسال براي اولين بار در كورس هفته قهرماني بهاره گنبد كاووس شركت مي كند.با سردار آزمون كه صحبت مي كردم بسيار اميدوار به قهرماني بود. او البته براي ديدن مسابقات كورس و به اميد خدا قهرماني اسبش به ايران مي آيد.»اين دوست سردار آزمون با توجه به تجربياتي كه دارد مي گويد :« سردار آزمون با توانايي فني كه دارد يكي از بهترين بازيكنان تيم ملي فوتبال ايران است و مي تواند از مهره هاي سرنوشت ساز تيم ملي براي صعود به جام جهاني روسيه باشد.»


سردار آزمون اين هفته مي تواند در كنار قهرماني روستوف در ليگ روسيه ،يك قهرماني ديگر را نيز تجربه كند. قهرماني سريك اسبش كه بارها در اينستاگرامش عكس او را انداخته و معلوم است كه بسيار دوستش دارد.»

دیدگاهها