حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1347889/4 زمان: 21:20   1395/05/18 بازدید: 64,739

جنجال های یک خبر ناشیانه

واکنش تند احسان علیخانی به یک خبر

اعلام خبر عجیب درباره درگذشت احسان علیخانی از سوی گزارشگر اعزامی صدا و سیما در برزیل برای پوشش مسابقات ریو موجب حاشیه های عجیبی شده است.

به گزارش "ورزش سه"، مهدی توتونچی، گزارشگر باسابقه صدا و سیما امروز در اتفاقی عجیب و در آنتن زنده برنامه ویژه‌ی مسابقات المپیک ریو، اعلام کرد که احسان علیخانی درگذشته است. اعلام بدون منبع این خبر هیجانی که در نهایت با تکذیب همراه شد، باعث شد تا واکنش‌های زیادی در این باره به وجود آید.

 


احسان علیخانی، مجری برنامه ماه عسل که از محبوبیت بالایی بین مخاطبان برخوردار است دقایقی بعد از این شایعه نسبت به آن واکنش نشان داد و در گفتگو با شبکه سه سیما در این باره گفت: جز معدود لحظات محدود لحظات عمرم است که سخت است درباره آن حرف بزنم. این خبر بارها در حال تکرار است و این مساله باعث ناراحتی خانواده ام شده است. دیشب درگیر پروژه ای بودم و در حالی که امروز در حال استراحت در دفترم بودم با صدای یکی از دوستانم که در حال توضیح این مساله بود و بارها با قسم خود اعلام می کرد چنین اتفاقی نیفتاده، بیدار شدم. وقتی چشمانم را باز کردم همه چیز شروع شد و تلفن و پیام ها...

 


وی ادامه داد: خدا بر سر دشمن آدم هم چنین اتفاقی را نیاورد. مشکل و معضل من این است و من باید خانواده و مادرم و خواهر و ... را آرام می کردم. فضای عجیبی را تجربه کردم. بعضی اوقات از کاری که دارم پشیمان می شوم و مشکل اینجاست که کار دیگری بلد نیستم. می دانید چقدر هزینه دارد دست و پا زدن مادر بنده؟ مادرم به‌دلیل افت فشار در بیمارستان بستری شد. من بعد از این 10 دقیقه فریاد می زدم و می گفتم مادر من هستم اما او می گفت در تلویزیون هم این خبر را شنیده است. مردم من شرمنده تان هستم. من نمی خواستم حرف بزنم اما اینقدر که ذهنم درگیر آن شده و در نهایت با الزامی که شد درباره آن حرف زدم. آقای کریمان، چند ماه قبل در جلسه ای پیامی آمد که احسان علیخانی بازداشت شد. روی موبایل هر دوی ما این خبر آمد و بعد از اینکه پیگیری کردم متاسفانه متوجه شدیم این خبر متعلق به یکی از خبرگزاری ها بوده است. آنها هم بعد از آن مدعی شدند این خبر مربوط به یکی از کانال های تلگرامی بوده است!

 


احسان علیخانی که به شدت از شایعات پیرامون خود گله مند و شاکی بود در ادامه صحبت هایش گفت: این کانال چه اعتباری داشته که در یک خبرگزاری رسمی چاپ شود؟ من شکایتم را تا روز که می توانست منجر به بسته شدن این خبرگزاری شود مسوولش نزد من آمد و گفت شما که برنامه ماه عسل را پخش می کنی و از درد و ... مردم می گویی، دلت می آید من و 40 نفر دیگر را از نان خوردن محروم کنی؟ من باید چه می کردم؟ یک ماه دیگر خبری دیگر آمد که از ایران مهاجرت کرد! من کاری به این قصه ها ندارم اما اگر به اخلاق و خدا و ... اعتقاد ندارید خانواده را که می فهمید؟ عزیزان آدم به مرز سکته بروند که می فهمید؟ هر آدمی که از من خوشش نمی آید می تواند هر نقدی بنویسد و هر کاری دوست دارد بکند اما کاری نکنند برای خانواده ما مشکلی به وجود آید. خبر مرگ من یک طعمه است برای کسانی که بتوانند پول به دست آورند. من خاک پای مردم هستم اما کسانی که صدای مرا می شناسند شما را به امام حسین حواستان به ما باشد. ما یتیم هستیم در این ماجرا! اگر این شایعه که برای مرگ و مهاجرت ما، دیگر هنرمندان و بازیگران و ورزشکاران انجام می شود برای فردی اجتماعی انجام شود چه تصمیمی برای او می گیرند؟ من نمی توانم کسی را با شکایتم به زندان بفرستم.

 


وی با انتقاد از رفتار گزارشگر اعزامی به ریو گفت: به تازگی طراحی شایعات به نحوی شده که خبرنگار حرفه ای هم باور می کند. واقعا حیف است چنین خلاقیتی. تمام مردم نمی توانند بروند دنبال سرمنشا اخبار و شاید آن را باور کنند. آقای توتونچی که این شایعه را از برزیل مخابره کرده شاید از سر ناراحتی بوده اما مطمئنا کاملا غیرحرفه ای بودید. شما در برزیل از آرژانتین خبر ندارید اما چطور از تهران خبر دارید و این خبر را بدون هماهنگی اعلام می کنید. آقای توتونچی مسلما از باب ناراحتی این خبر را اعلام کرده و البته من لبخند میان خواندن این خبر را متوجه نشدم. رساندن خبر مرگ یک آدابی دارد اما... . فقط می توانم اکنون بگویم که واقعا خسته شده ام.

 


علیخانی در پایان صحبت هایش گفت: امروز به گونه ای شد که فکر می کردم با اتفاقات رخ داده اگر روزی بمیرم کسی دیگر باور نمی کند! فقط این را می گویم و آرزو می کنم که برای طراح این شایعه که امیدوارم بتواند تصور کند افت فشار و لرزش دست و پای یک خواهر و مادر و و استرس یک خانواده.

 


در ادامه نوبت به تهیه کننده شبکه ورزش رسید تا نسبت به این مساله واکنش نشان دهد. احسان شیعه مدیر شبکه ورزش در این باره گفت: از جزیئات این خبر اطلاعی ندارم و باید کاملا آن را واکاوی کنیم. در اشتباه بودن این اتفاق هیچ شکی نیست و نباید این موضوع و شایعه در برنامه ای زنده اعلام می شد. با این رخداد حتما برخورد خواهد شد ولی هنوز در این باره هیچ تصمیمی نگرفتیم.

 


آرش موسویان، تهیه کننده برنامه ویژه المپیک نیز درباره این اتفاق گفت: ز بروز این اتفاق دربرنامه ناراحت هستیم و باید بگویم من به عنوان تهیه کننده اصلا اطلاع نداشتم که توتونچی میخواهد همچنین خبر کذبی را روی آنتن زنده اعلام کند. به همین خاطر هم به سرعت بعد از این بخش خبر را تکذیب کردیم تا دوستان را از نگرانی دربیاوریم.

 


تهیه کننده این برنامه در ادامه صحبت هایش در پاسخ به این سوال که آیا توبیخی برای گزارشگر اعزامی این شبکه در نظر گرفته شده یا خیر گفت: این گزارشگر توبیخ شده است و مدیران ارشد هم به سرعت این توبیخ را انجام دادند و قطعا از این اتفاق به سادگی عبور نخواهند کرد. از آنجایی که توتونچی تنها گزارشگر اعزامی به این مسابقات است نمیتوانیم که به او بگوییم که دیگر حق گزارش ندارد باید هر توبیخی صورت میگیرد بعد از مسابقات باشد تا مخاظبان از گزارش و پوشش این مسابقات توسط ایشان محروم نشوند.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.