کد خبر: 1361569/42 زمان: 18:49   1395/07/07 بازدید: 80,696

برمن به سرمربی ایرانی اطمینان می‌کند

ویزای سرمربیگری الکساندر نوری تمدید می شود

کسب پیروزی در اولین دیدار برابر ولفسبورگ با طوفان دقایق پایانی وردبرمن، الکساندر نوری را تبدیل به چهره‌ای محبوب در رسانه های آلمان کرده است.​​​​​​​

به گزارش "ورزش سه"، در حال حاضر، بزرگ ترین سوالی که ذهن هواداران وردربرمن را مشغول کرده است، نیاز یه یک مربی جدید یا ادامه دادن با الکساندر نوری روی نیمکت این تیم است و بسیاری از رسانه های محلی، نظرات کارشناسان را در این رابطه پرسیده اند و آنها نیز در رابطه با الکساندر نوری، شرایط وردربرمن، امکان خروج از بحران و مسائلی از این دست صحبت کرده اند.

 

بسیاری از هواداران، با جنون هواداری وردربرمن در استادیوم ورزاشتایدون زندگی می کنند و به نظر می رسد وردربرمن دوباره به پا می خیزد. فضای ورزشگاه فوق العاده بود و هواداران دوباره جشن پیروزی گرفتند و بعد از مدت ها لبخند زدند که اصلی ترین دلیل رخ دادن چنین اتفاقی، حضور الکساندر نوری روی نیمکت وردربرمن بود. سرمربی 37 ساله، نه تنها اولین پیروزی فصل را رقم زد و باعث جدایی وردبرمن از رتبه آخر جدول شد، بلکه او توانست فضای خوش بینانه ای را نسبت به آینده در بین هواداران و مسئولان باشگاه ایجاد کند.

 

 

 

 

پس با این تفاسیر، دادن شانس مجدد به الکساندر نوری و ابقای او روی نیمکت منطقی است. او می تواند پاسخ بسیاری از سوالات مبهم را بدهد و در اولین بازی، نشان داد که الزامات نشستن روی نیمکت این تیم را دارا می باشد. در حال حاضر، الکساندر نوری منطقی ترین گزینه از لحاظ مالی برای باشگاه است زیرا او با فلسفه و شرایط تاکتیکی تیم به خوبی آشناست و در این مقطع می تواند شرایط وردربرمن را بهبود ببخشد.

 

در حال حاضر، وردبرمن به شرایط خوب خود بازگشته و در دیدار آخر نشان داد که نظم دوباره در این تیم رخنه کرده است. حُسن الکساندر نوری، گذراندن زمان زیادی در شمال آلمان و آشنایی با شرایط و فرهنگ این منطقه از کشور است. همچنین این سرمربی جوان مدت زیادی در این مجموعه حاضر بوده و با تمام جوانب کار آشنا است.

 

 

 

 

نوری 13 سال را در وردبرمن گذارنده و به زبان آلمانی نیز کاملا آشنایی دارد و رابطه معقولی با رسانه ها دارد. شاید تنها نقطه ضعف نوری را بتوان عدم تجربه کار در بوندس لیگا دانست. اما در مجموع، نوری بیشتر شرایط را برای به موفقیت رساندن وردبرمن داراست. او دارای قدرت مدیریت و رهبری یکپارچه است و برای گرفتن تصمیمات جدید، از نظر شخصیتی مصمم است و می تواند بدون توجه به نام ها و اسامی محبوب، ترکیب مورد علاقه خود را روانه میدان کند.

 

با این تفاسیر، چرا نباید به نوری برای هدایت وردربرمن اعتماد کنیم؟  نمونه موفق آن را در باشگاه مونشن گلادباخ و با سپردن کار به آندره شوبرت مشاهده می کنیم.  در مورد گلادباخ نیز در ابتدا تردیدهایی در رابطه با عدم موفقیت شوبرت وجود داشت اما این سرمربی جوان به خوبی از پس وظیفه خود برآمد و مونشن گلادباخ می تواند نمونه بسیار خوبی باشد که به گزینه انتخاب شده خود اعتماد کنیم.

 

نوری در اولین تجربه خود برابر ولفسورگ ثابت کرد که لیاقت این اعتماد را دارد و رفتار او در کنار زمین  پایان بازی، نشان داد که او نه تنها قدرت هدایت یک تیم، بلکه قدرت رهبری یک ورزشگاه را نیز دارد. البته شاید در رابطه با  نتیجه گیری سریع در رابطه با او کمی تردید وجود داشته باشد اما ، نوری گزینه خوبی برای هدایت وردربرمن است. نوری جوان بسیار مستعدی است و کارنامه او نشان می دهد که وی می تواند نردبان های ترقی را به سرعت طی کند. البته شاید شرایط هدایت تیم در چنین شرایطی کمی دشوار باشد اما وی می تواند به سرعت خود را با اتفاقات منطبق کند.

 

 

 

 

 

در کل، نوری را گزینه خوبی برای هدایت وردربرمن می باشد و تجارب او در تیم های پایه ای ولفسبورگ و زیر 23 سال وردربرمن برای این شغل کافی است. بهترین مثال برای اثبات این موضوع، ویکتور اسکریپنیک، سرمربی سابق وردبرمن است. او نیز در ابتدا بسیار ناشناخته بود، اما وردبرمن را تبدیل به تیمی ترسناکی کرد. همیشه در ابتدای حضور یک مربی جدید، ممکن است به فضای ناشی از تغییرات، نتایج خوبی حاصل شود اما بعد از آن، همه چیز به کیفیت، تجربه و اعتماد به نفس او بستگی دارد که سرمربی قبلی تیم کمی در این رابطه ناتوان بود اما همه این خصایص در نوری وجود دارد.

 

در حال حاضر سوالات بسیاری در رابطه با آینده الکساندر نوری و میزان تجربه او، تحمل شرایط سنگین در صورت نتیجه نگرفتن در چند بازی و مسائلی از این دست وجود دارد. با توجه به شرایط دشوار وردربرمن در حال حاضر، شاید حضور نوری روی نیمکت این تیم کمی خطرناک باشد زیرا این تیم به یک سرمربی باتجربه نیاز دارد که در رابطه با قدرت و تجربه او هیچ شکی وجود نداشته باشد. اگرچه نوری ممکن است بتواند برای کوتاه مدت روی نیمکت وردربرمن جواب دهد و در آینده نیز گزینه بسیار مناسبی برای هدایت وردربرمن قلمداد شود، اما شاید هنوز هدایت یک تیم در این سطح در بوندس لیگا کمی برای او زود باشد.

 

منبع: kreiszeitung.de

مترجم: آریا فاطمی مقدم

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.