حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1367007/35 زمان: 09:14   1395/08/02 بازدید: 13,990

جزئیات جدید از قرارداد مربی ایتالیایی با اژدهای سرخ

لیپی با قراردادی 16 میلیون یورویی در چین

سرمربی مشهور ایتالیایی در حالی هدایت تیم ناامید چین را در دست گرفت که دو ماه قبل قراردادی به ارزش 4 میلیون یورو در هر فصل با باشگاه گوانگ ژو به امضا رسانده بود.

به گزارش "ورزش سه"، مارچلو لیپی در کمال تعجب همگان دیروز با امضای قراردادی هدایت تیم ملی چین در مقدماتی جام جهانی را در دست گرفت تا بلکه بتواند این تیم انتهای جدولی گروه A آسیا را به پلی آف رقابت ها برساند، ماموریتی سخت و دشوار و از نظر رسانه های ایتالیایی غیرممکن!


لیپی در حالی هدایت اژدهای سرخ آسیا را در دست گرفت که دو ماه قبل با امضای پیش قراردادی به ارزش 4 میلیون یورو در فصل آتی هدایت گوانگ ژو را برعهده می گرفت اما فدراسیون فوتبال چین برای این که بتواند رضایت این مربی محبوب و موفق ایتالیایی را برای قبول هدایت تیم ملی این کشور جلب کند مجبور شد شرایطی ویژه برای او قائل شود که همین بندهای قرارداد بازتاب گسترده ای در سطح محافل رسانه ای چین و ایتالیا داشت.


چاینادیلی در گزارشی پیرامون حضور لیپی روی نیمکت چین به جای هائو گانگ بو نوشت: «روسای فدراسیون فوتبال چین پیشنهادی 4 ساله به ارزش 16 میلیون یورو در کنار پاداش دو میلیون یورویی برای رساندن تیم به جام جهانی و همچنین قهرمانی در جام ملت های آسیا را به لیپی ارائه دادند  تا این مربی را وسوسه کنند. تصمیمی که جواب داد و باعث شد تا یک مربی بزرگ و خوش فکر هدایت چین را بعد از سال ها در دست بگیرد».


این در حالی است که رسانه های ایتالیا نیز از قرارداد چینی ها با لیپی به عنوان یکی از گران ترین قراردادها در رده ملی نام بردند. سایت مرکاتووب ایتالیا با اشاره به این که لیپی حالا دوباره یکی از گران ترین مربیان دنیاست، آورد:« مارچلو که چند فصلی خانه نشین بود تا درکنار خانواده اش به استراحت بپردازد حالا می تواند خیالش از چهارسال آینده آسوده باشد چون با قراردادی نجومی روی نیمکت پرجمعیت ترین کشور دنیا نشسته بلکه فوتبال چین را متحول کند».

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.