حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1381533/4 زمان: 11:28   1395/10/01 بازدید: 28,461

آنها به تیم پشت کردند؟

اتهاماتی که متوجه نوراللهی و عالیشاه است

سرپرست و مدیر روابط عمومی باشگاه پرسپولیس روز گذشته در مصاحبه های مختلف اتهاماتی را متوجه دو بازیکن جدایی طلب خود کردند.

به گزارش "ورزش سه"، احمد نوراللهی و امید عالیشاه روزهای پایانی حضور خود در پرسپولیس را تجربه می کنند و به دنبال دریافت دفترچه خدمت و کد سربازی برای حضور در تیمی نظامی هستند. با این حال علی اکبر طاهری و پندار خمارلو روز گذشته در مصاحبه هایی متفاوت نسبت به این مساله واکنش نشان دادند و البته اتهاماتی نیز به طرفین وارد کردند.


ابتدا این مدیر روابط عمومی پرسپولیس بود که در گفتگو با ورزش سه در خصوص جدایی این دو بازیکن مواردی را مطرح کرد که از جمله آن می توان به مدارک تحصیلی و مذاکره مسوولان تیم رقیب با آنها اشاره کرد.


مسائلی که طاهری به عنوان سرپرست این باشگاه کاملا شفاف به آن اشاره کرد می توان به این مسائل اشاره کرد.


1-  این دو بازیکن در ابتدای فصل با تشریح شرایط باشگاه از سوی مسوولان در خصوص برنامه دو ساله اقدام به عقد قرارداد با این باشگاه کردند. 


این در حالی است که عالیشاه در ابتدای فصل با تمدید قرارداد یک ساله بار دیگر در جمع پرسپولیس حاضر شد. احمد نوراللهی نیز با توجه به باقی ماندن یک فصل دیگر از قراردادش با پیشنهاد تمدید آن مواجه شد که البته به آن پاسخ مثبت داد.


2-  طاهری در بخش دیگری از اتهاماتی که به این دو بازیکن متوجه کرد عنوان کرد این دو بازیکن در ابتدای فصل صحبتی از مشکلات تحصیلی مطرح نکردند و مدارک معافیت تحصیلی به باشگاه ارائه دادند.


این دو بازیکن در آن مقطع دوران تحصیلی خود را پشت سر می گذاشتند و مسلما در صورت توان پاس کردن واحدهای خود می توانستند همچنان به تحصیل خود ادامه دهند اما با عدم قبولی و افزایش واحدهای باقیمانده تا پایان فصل قادر به فارغ تحصیلی نمی شدند.


3-  این بازیکنان باشگاه را در جریان این اتفاقات قرارداد نداده‌اند و به نظر می رسد رنگ تعصب شان کمرنگ شده است؛ این نیز دیگر اتهامی است که طاهری متوجه این دو بازیکن کرده است.


احمد نوراللهی به عنوان بازیکنی که از ابتدای این فصل در ترکیب پرسپولیس جایی نداشته، اما علیرغم این اتفاق در دیدارهایی که به میدان رفته توانسته عملکرد مثبتی از خود ارائه دهد که آخرین نمونه آن پاس گل منتهی به پیروزی این تیم در پدیده مشهد است. امید عالیشاه نیز علیرغم مصدومیت در تمرینات این تیم و شکستگی دست نه تنها در تمرینات حضوری فعال داشته، بلکه در دیدارهای تدارکاتی نیز به میدان رفت تا بتواند نظر برانکو ایوانکوویچ را به خود جلب کند.


4-  طاهری در بخش دیگری از اتهامات خود به این دو بازیکن اعلام کرده نباید هر گاه نیاز به تهییج بود از احساس هواداران سود برد.


این مساله ای که به کارهای اقتصادی باشگاه نیز انتقاداتی را وارد می کند. پرسپولیس با هوادارانی به زعم کارشناسان حداقل 20 میلیونی از نیم فصل گذشته تاکنون به واسطه همین هواداران و کمک های مالی آنها و تهییجی که از سوی مسوولان باشگاه شده توانسته از نظر منابع مالی به خودکفایی دست یابد. این در حالی است که پلان اقتصادی این باشگاه در هیچ تیم حرفه ای دنیا اجرا نمی شود و به طور مثال باشگاه هایی مثل بارسلونا، منچستریونایتد و رئال مادرید که هواداران ثبت شده آنها به بیش از میلیون ها می رسد هیچگاه از این سیستم برای تامین منابع خود سود نبرده اند و مدیران باشگاه از فصل گذشته تاکنون با تهییج هواداران نیز توانسته اند بخش اعظمی از بدهی ها و مشکلات مالی باشگاه را برطرف کنند و اگر این رفتار و استفاده از هواداران روا نباشد نباید از سوی هیچ کدام از طرفین صورت گیرد. هواداری که علیرغم کمک هزینه برای باشگاه و ... کوچکترین امکاناتی برای آنها در نظر گرفته نشده و در استادیوم ها نیز بدترین رفتار را از سوی لیدرهای منتسب به باشگاه متوجه خود می بیند. این در حالی است که برخلاف لیدرها نه تنها حقوقی از باشگاه دریافت نمی کنند بلکه برای حضور در استادیوم و محل تمرین هزینه هم متحمل شده و در طرح اسپانسر باشگاه نیز سهیم هستند.


5-  تنها مساله مثبتی که در گلایه سرپرست باشگاه می توان جستجو کرد به بحث در خصوص اینکه چرا بازیکنان سرباز این باشگاه باید به تیم رقیب اصلی آنها در قهرمانی بروند.

 

این مساله ای است که انتقادات هواداران پرسپولیس را نیز در پی داشته است و آنها نیز خواستار این هستند تا مسوولان باشگاه با پیگیری این مساله مانع از این اتفاق شوند. مسلما این انتقال می تواند تمام و کمال به سود باشگاه تراکتورسازی در صورت نهایی شدن شود و این انتظار از مسوولان پرسپولیس می رود که با رایزنی های لازم با مسوولان نظام وظیفه و نیروی انسانی شرایط انتقال و جذب دو بازیکن سرباز خود را فراهم کنند. احمد نوراللهی و امید عالیشاه به هرحال با این باشگاه قرارداد دارند و در پایان مدت سربازی نیز باید به این باشگاه بازگردند و این وظیفه این باشگاه است که شرایطی فراهم کند تا این بازیکنان ضمن انجام خدمت سربازی بار دیگر بتوانند با آمادگی لازم به این تیم بازگردند و هر دو طرف این موضوع ذینفع شوند. 


6-  نکته تاسف آور این انتقاد جایی است که سرپرست باشگاه اعلام کرده که سرنوشت این دو بازیکن در قهوه خانه و فروشگاه کیف و کفش رقم خورده است.


این اتفاقی است که نه تنها متوجه این دو بازیکن است که دیگر بازیکنان این تیم نیز با آن روبرو بوده اند و بارها با انتشار عکس هایی در رسانه و حتی صفحه شخصی خودشان با انتقاد از سوی اصحاب رسانه مواجه شدند اما با بی اعتنایی باشگاه مواجه شد. برخی بازیکنان پرسپولیس که تمرکز کافی را در بازی های اخیر به نمایش نگذاشته اند و با انتقاداتی از سوی پیشکسوتان و کارشناسان مبنی بر عدم رعایت زندگی حرفه ای نیز مواجه شدند نیز با بی اعتنایی مسوولان این تیم همراه شده و حتی جدایی دو ستاره این تیم در ابتدای فصل و حضورشان در لیگ ترکیه نیز که ارتباط با این مسائل داشت نیز با همین رویه از سوی باشگاه و بی اعتنایی آنها مواجه شد و این مساله و انتقاد کاملا متوجه خود باشگاه است.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.