کد خبر: 1403931/30 زمان: 01:06   1395/12/30 بازدید: 65,417

آبی و اناری ها در دو امتیازی رئال

بارسلونا 4-2 والنسیا؛ شکار خفاش در نوکمپ

بارسلونا در دیداری جذاب و تماشایی موفق شد با نتیجه 4-2 والنسیا را شکست بدهد و فاصله اش با رئال را به دو امتیاز برساند.

به گزارش "ورزش سه"، در این دیدار ابتدا این تیم میهمان بود که به گل رسید اما در ادامه شاگردان لوئیس انریکه با ارائه یک نمایش تماشایی، توانستند به سه امتیاز بازی دست پیدا کنند.

 

دو تیم بازی را هجومی آغاز کردند و در همان دقایق ابتدایی موقعیت های خوبی برای گلزنی داشتند اما نتوانستند از آنها استفاده کنند.

 

در ادامه بارسا ابتکار عمل را در دست گرفت و چند بار تا آستانه باز کردن دروازه حریف پیش رفت اما واکنش های خوب دیگو آلوس و کم دقتی بازیکنان بارسا در زدن ضربات نهایی، مانع از رسیدن آنها به گل می شد.

 

بازی با همین روند ادامه داشت تا اینکه در دقیقه 29، والنسیا برخلاف جریان بازی به گل رسید. روی یک ضربه کرنر بود که الکیم مانگالا با یک ضربه سر تماشایی، ارسال دنیل پاروخو را تبدیل به گل کرد.

 

 

 

 

بعد از این گل فشار حملات بارسا دو چندان شد و چیزی نمانده بود که رافینیا در دقیقه 33 گل تساوی را به ثمر برساند اما حضور به موقع پرز، دروازه والنسیا را نجات داد.

 

ولی سرانجام در دقیقه 35، آبی و اناری ها توانستند قفل دروازه والنسیا را باز کنند. روی پاس عالی نیمار به پشت مدافعان والنسیا، لوئیس سوارز صاحب موقعیت شد و با یک ضربه دقیق، توپ را به گوشه دروازه تیم میهمان فرستاد.

 

 

 

برتری بارسا بعد از این گل هم ادامه داشت و بازیکنان این تیم همچنان ابتکار عمل را در دست داشتند تا اینکه سرانجام در دقیقه 44 به گل دوم رسیدند.

 

اشتباه مانگالا باعث شد تا سوارز با دروازه بان والنسیا تک به تک شود و مدافع فرانسوی برای اینکه اشتباهش را جبران کند، مجبور به خطا در محوطه جریمه شد؛ اتفاقی که یک ضربه پنالتی برای بارسا و یک کارت قرمز برای مانگالا به همراه داشت.

 

مسی پشت ضربه قرار گرفت و توپ با قدرت به وسط دروازه کوبید تا حساب کار 2-1 شود.

 

 

 

اما این نتیجه هم پایدار نبود و تنها یک دقیقه بعد، منیرالحدادی کار را به تساوی کشید. روی یک پاس در عمق، خوسه لوئیس گایا در محوطه جریمه بارسا صاحب موقعیت شد و پاس عرضی او را الحدادی به راحتی تبدیل به گل کرد. به این ترتیب، نیمه اول با تساوی 2-2 به پایان رسید.

 

 

 

 

 

با توجه به 10 نفره بودن والنسیا، عجیب نبود که نیمه دوم را بارسا بهتر آغاز کرد و بعد از چند خطر نصفه و نیمه در دقایق ابتدایی، سرانجام در دقیقه 52 به گل سوم رسید.

 

روی پاس ماسچرانو بود که مسی در محوطه جریمه والنسیا صاحب توپ شد و در حالی که توسط بازیکن حریف تحت فشار بود، با یک ضربه تماشایی، توپ را به گوشه دروازه فرستاد.

 

برتری بارسا بعد از این گل هم ادامه داشت و بازیکنان این تیم تلاش زیادی برای رسیدن به گل چهارم انجام می دادند اما دفاع فشرده والنسیا، اجازه کار را به آنها نمی داد.

 

بهترین موقعیت این تیم در دقیقه 77 بود که نیمار می توانست از روی یک ضربه آزاد، گل چهارم را به نام خود کند اما ضربه او به تیر برخورد کرد.

 

حملات بارسا ادامه پیدا کرد و سرانجام در دقیقه 89، آندره گومز توانست گل چهارم را به ثمر برساند. روی نفوذ عالی نیمار از سمت چپ و پاس او به دهانه دروازه بود که آندره گومز با یک ضربه ساده کار را تمام کرد. در دقایق پایانی اتفاق خاصی رخ نداد و بازی با برتری 4-2 بارسا به پایان رسید.

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.