کد خبر: 1406271/1 زمان: 12:17   1396/01/15 بازدید: 22,060

انتقاد مربی آرژانتینی از لوزانو؛

والیبال ایران در المپیک بی نظم بود

گزینه پیشین هدایت تیم ملی والیبال ایران معتقد است والیبال ایران با هدایت ایگور کولاکوویچ، آینده بسیار روشنی پیش‌رو دارد.​​​​​​​

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از تسنیم، همان‌قدر که مربیان صربستانی برای یافتن مقبولیت در والیبال ایران با سختی روبه‌رو هستند، آرژانتینی‌ها کار ساده‌ای پیش رو دارند. همه مردم ایران از خولیو ولاسکو، خوان سیچلو و حتی رائول لوزانو به خاطر صعود به المپیک و کسب مقام پنجمی این مسابقات، خاطرات خوبی در ذهن دارند. محبوبیت ولاسکو حتی از اسلوبودان کواچ که پرافتخارترین سرمربی تاریخ تیم ملی والیبال ایران است، یوویتسا سوتکوویچ که عنوان قهرمانی جهان با تیم نوجوانان ایران را در اختیار دارد و زوران گاییچ که سابقه قهرمانی المپیک 2000 سیدنی را در کارنامه داشت، بیشتر بود. «خاویر وِبِر»، سرمربی پیشین تیم ملی آرژانتین نیز می‌توانست با تکیه بر محبوبیت هموطنان خود، آینده روشنی در ایران داشته باشد اما فدراسیون والیبال ایران در نهایت، رأی به ایگور کولاکوویچ، سرمربی موفق صربستانی داد تا حداقل برای 2 سال در رأس تیم ملی والیبال ایران باشد. خاویر وبر اما در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، ابراز امیدواری کرد که ایران در سال 2020 می‌تواند جزو 4 تیم برتر المپیک باشد.

 

* پیشنهاد سرمربیگری ایران افتخار بزرگی بود
ایران جزو تیم‌های برتر جهان است و مهم‌تر اینکه پتانسیل بهتر شدن را هم دارد. من به شدت علاقمند بودم با تیمی کار کنم در طول 4 سال گذشته توانسته به جمع 4 تیم برتر جهان هم برسد. قرار گرفتن در بین 3 کاندیدای نهایی هدایت تیم ملی والیبال ایران، افتخار بزرگی بود.

 

* شیوه بازی ایران را دوست دارم
سطح والیبال ایران در حال حاضر، بسیار بالاست. ایران، لیگ قدرتمندی دارد که هر سال بهتر هم می‌شود. تیم ملی ایران، بازی‌های فوق‌العاده‌ای انجام می‌دهد. به نظر من در مورد زمان برگزاری لیگ ایران، نوعی بی‌نظمی وجود دارد. بازیکنان در لیگ ایران از نظر کمی در وضعیت خوبی هستند و می‌توانند در تیم ملی بازی کنند. ایران، یکی از تیم‌هایی است که در 8 سال گذشته، پیشرفت زیادی کرده و بازیکنان سطح بالایی از نظر عملکرد فنی به جهات معرفی کرده است. من شیوه بازی ایران را دوست دارم. آنها سریع و هجومی بازی می‌کنند و حمله و سرویس‌های بسیار خوبی دارند.

 

*  ولاسکو شیوه کاری جدیدی به جا گذاشت
ولاسکو، تیم ملی ایران را به عنوان یک تیم درجه یک به والیبال دنیا معرفی کرد. او علاوه بر عناوینی که کسب کرد، شیوه کاری جدیدی از خود به جا گذاشت که مربیان بعدی به خوبی آن را ادامه دادند.

 

* ایران می تواند برای مدال المپیک آماده باشد
تیم ملی ایران، همه شرایط لازم برای پیشرفت در طی 3 سال آینده (منتهی به المپیک) و رسیدن به مدال المپیک را دارد. برای من نتیجه گرفتن از تلاش‌های پیش رو بسیار مهم است. از همه این وارد مهم‌تر، ذهنیت بازیکنان است که برای گرفتن مدال المپیک، صددرصد آماده باشند.

 

* کولاکویچ مربی بزرگی است 
والیبال ایران با ایگور، آینده بسیار روشنی پیش رو دارد. او یک مربی بزرگ است و در تیم ملی صربستان، عملکرد فوق‌العاده‌ای داشته است. من وقتی سرمربی آرژانتین بودم، چندین بار با تیم ملی صربستان با هدایت ایگور بازی کردم. تیم‌های این مربی، بسیار خوب بازی می‌‌کنند. شاگردان کولاکوویچ بسیار منظم هستند و می‌دانند که چه کاری باید انجام دهند. ایگور، یک مربی بزرگ است و شخصیت فوق‌العاده‌ای دارد.

 

*  لوزانو با تیمی که داشت می توانست بهتر باشد
من در عملکرد تیم ملی ایران در المپیک، میزان زیادی بی‌نظمی دیدم. لوزانو تیمی در اختیار داشت که با توجه به سطح فنی آن می‌توانست به مراحل بالاتر هم صعود کند اما نتوانست در المپیک، بهترین والیبال خود را ارائه دهد. با این حال، صعود به مرحله یک چهارم نهایی المپیک در نخستین تجربه حضور در این رویداد مهم و بزرگ، یک دستاورد بی‌نظیر بود.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.