کد خبر : 1413041 | 13 اردیبهشت 1396 ساعت 10:31 | 1.8K بازدید | 0 دیدگاه

اصلاح تکنیک کمانداران معلولان انجام شد

پایان نخستین مرحله تمرینات زهرا نعمتی در سال 96

رئیس انجمن تیروکمان جانبازان و معلولین از اصلاح تکنیک کمانداران جدید و تنظیمات کمان‌های آنها در اردوی تیم ملی خبر داد.

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از سایت فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین، مجید کهتری در پایان اولین اردوی تیم ملی در سال جدیدبا ابراز رضایت از روند برگزاری این تمرینات گفت: این تمرینات از نظر فنی بسیار خوب بود و از نظر زمین هم شرایط مناسبی داشتیم و سایت تیراندازی با کمان مجموعه آزادی برای تمرینات ما بسیار مناسب بود.

 

وی افزود: در این 10 روز برنامه خوبی تدوین شد و با توجه به اینکه اعضای تیم ملی پس از مسابقات پارالمپیک ریو اردو نداشتند و به صورت پراکنده تمرینات شخصی را دنبال می‌کردند، می‌بایست با فشاری منطقی کار را آغاز می‌کردیم و در کنار آن بدنسازی هم انجام می‌شد که خوشبختانه این اتفاق افتاد و با روالی منطقی به تمرینات پرداختیم و در کنار آن اصلاح تکنیک کمانداران جدید و همین طور تنظیمات کمان‌های آنها هم صورت گرفت.

 

سرمربی تیم ملی خاطر نشان کرد: در این اردو رکوردهای خوبی به ثبت رسید و هم کمانداران جدید و هم کمانداران قدیم بسیار خوب عمل کردند. انگیزه‌ای بالا در اعضای تیم ملی به وجود آمده و در فضایی دوستانه رقابتی سالم شکل گرفته است.

 

رئیس انجمن تیروکمان در ادامه گفت: خوشبختانه حدود 60 درصد از آنچه مورد نظرمان بود در این اردو محقق شد و آن درصدی هم که اتفاق نیفتاد به خاطر کمبود زمان بود. اردوی بعدی تیم ملی خرداد ماه در یکی از شهرستان ها و با همین نفرات برگزار می‌شود و پس از آن مشخص می‌شود که چه نفراتی به مسابقات جمهوری چک اعزام می شوند و از این رو اردویی تعیین کننده است.

 

کهتری عنوان کرد: در پایان اردوی خرداد ماه جمع‌بندی از عملکرد دو اردو انجام می‌شود و نفراتی که اعزام نمی شوند به صورت موقت از تیم جدا می‌شوند تا در شهرهای محل سکونت به ادامه ی تمرین بپردازند و با آمادگی بیشتر به تیم بپیوندند.

 

وی افزود: البته مطلوب برای ما این است که تمام نفرات دعوت شده را به مسابقات اعزام کنیم اما به دلیل محدودیت هایی که وجود دارد، نفراتی که عملکرد بهتری دارند به مسابقات جمهوری چک اعزام خواهند شد. به همین منظور برای آقایان رکورد نفر دوم دنیا یا مدال نقره و برای بانوان نفر سوم دنیا یا مدال برنز مشخص شده و افرادی که رکوردهایشان در این حد باشد به مسابقات اعزام می شوند و البته باید اضافه کنم که علاوه بر رکورد، نظرات مربیان و فاکتورهای دیگر نظیر نظم و سایر موارد نیز حائز اهمیت است.

 

سرمربی تیم ملی در پایان گفت: در این اردو خانم نعمتی نیز حضور داشتند و با توجه به پشت سر گذاشتن دوره درمان برای رفع آسیب‌دیدگی با برنامه‌ای خوب و آرام تمرینات خود را آغاز کرد و با روحیه ای عالی در کنار سایر کمانداران آمادگی های لازم را به دست آورد.

 

اولین مرحله از تمرینات تیم ملی تیروکمان جانبازان و معلولین از 3 اردیبهشت ماه در تهران آغاز شد و روز گذشته به کار خود پایان داد.

 

دیدگاهها