کد خبر: 1414255/24 زمان: 14:03   1396/02/18 بازدید: 108,734

ارزشمندترین، گلزن‌ترین و گلسازترین بازیکنان 

سرخابی‌ها در صدر بهترین‌های لیگ شانزدهم

پس از پایان بازی های لیگ شانزدهم، مهدی طارمی، ساسان انصاری، گادوین منشا، بیت سعید و کاوه رضایی موفق شدند در صدر ارزشمندترین بازیکنان حاضر در لیگ برتر قرار بگیرند.​​​​​​​

به گزارش "ورزش سه"، بازی های لیگ شانزدهم نیز به اتمام رسید بازیکنان حاضر در تیم های مختلف به عملکرد خود در بازی های این فصل لیگ برتر پایان دادند و در این میان پنج مهاجم از تیم های پرسپولیس، استقلال، پیکان، فولاد و استقلال خوزستان موفق شدند بیشترین امتیاز را بین سایر بازیکنان به دست بیاورند. 

 

توضیح ضروری در این باره اینکه در این ارزشیابی، بازیکنان بر مبنای گل، پاس گل و به دست آوردن پنالتی امتیاز می گیرند و به همین دلیل بازیکنانی که در خط حمله به کار گرفته می شوند امتیازات بیشتری را از آن خود می کنند. تنها دلیل این امر نیز امتیازبندی بر مبنای عملکرد دیده شده از بازیکنان بود که به طور کامل برای همه مخاطبان قابل تشریح باشد. 

 

هر چند دروازه بان ها در مطلب دیگری مورد بررسی قرار می گیرند اما سعی بر این است تا برای فصل آینده جدول ارزشیابی مربوط به مدافعان و هافبک ها نیز طراحی شود تا عملکرد آنها نیز  به طور دقیق مورد ارزیابی قرار بگیرد. 

 

با بررسی ارزشمندترین بازیکنان حاضر در لیگ برتر همراه "ورزش سه"، باشید:

 

اول – مهدی طارمی، پرسپولیس، 22.5 امتیاز 

مهاجم پرسپولیسی ها در ابتدای لیگ به صورت جسته گریخته برای تیمش به میدان می رفت آرام آرام توانست خود را در جدول گلزنان لیگ وارد کند و در نهایت بیشترین تعداد گل را به نام خود بزند، طارمی هر چند در بازی پایانی پرسپولیسی ها نتوانست برای این تیم گلزنی کند اما در نهایت با 18 گل، 2 پاس گل و کسب 3 ضربه پنالتی به کار خود پایان داد. 

 

دوم – ساسان انصاری، فولاد خوزستان، 22 امتیاز 

تنها نیم امتیاز اختلاف باعث شد تا یکی از بهترین مهاجمان لیگ در صدر این جدول قرار نگیرد، انصاری که تا هفته های پایانی در صدر این جدول قرار داشت در نهایت نتوانست عنوان خود را حفظ کند و به رتبه دوم رسید، البته محرومیت در دیدار پایانی ضربه نهایی به این بازیکن بود تا نتواند به آنچه که می خواهد برسد، 16 گل زده، 2 پاس گل و کسب 4 ضربه پنالتی عملکرد ساسان در  لیگ شانزدهم بود. 

 

سوم – گادوین منشا، پیکان، 17 امتیاز 

مهاجم نیجریه ای پیکانی ها نیز یکی از بهترین های لیگ شانزدهم نام گرفت، منشا که از میانه های لیگ به این تیم پیوست توانست با تعداد گل های فراوانی که برای خودروسازان به ثمر رساند خود را در بین بهترین های لیگ قرار دهد، منشا نیز به مانند انصاری بازی پایانی لیگ را به دلیل محرومیت از دست داد تا در نهایت با  15 گل زده و 2 پاس گل به فعالیت های خود در لیگ شانزدهم پایان دهد. 

 

سوم – حسن بیت سعید، استقلال خوزستان، 17 امتیاز 

بیت سعید در دومین سال پیاپی موفق شد بهترین عملکرد را برای استقلالی های خوزستان داشته باشد، او یکی از مهاجمانی محسوب می شود که هم در گلزنی و هم در گلسازی برای تیمش موثر واقع می شود، او در بازی های لیگ شانزدهم موفق شد 10 برای خوزستانی ها گلزنی کند و 7 بار نیز با پاس های خود موجبات گلزنی در این تیم را فراهم آورد. 

 

چهارم – کاوه رضایی، استقلال، 16 امتیاز 

مهاجم اول آبی های پایتخت نیز یکی از بهترین بازیکنانی بود که در لیگ شانزدهم به میدان رفت، رضایی نیز به مانند بیت سعید از جمله مهاجمانی محسوب می شد که علاوه بر گلزنی در ارسال پاس گل نیز موفق ظاهر می شد و در نهایت توانست عنوان بهترین گلساز لیگ را از آن خود کند. رضایی در این بازی ها 7 بار توانست گلزنی کند و 9 بار نیز با پاس های خود بازیکنان دیگر را در موقعیت گلزنی قرار دهد. 

 


*** بهترین گلزنان لیگ شانزدهم 

 

مهدی طارمی – 18 گل

مهاجم اول پرسپولیسی ها که آقای گل قبلی لیگ محسوب می شد در بازی های این فصل نیز رفته رفته خود را به جدول گلزنان وارد کرد و راه صدر را در پیش گرفت و در نهایت توانست با دو گل بیشتر از فصل قبل از عنوان آقای گلی خود دفاع کند.

 

ساسان انصاری – 16 گل 

مهاجم فولادی ها که از هفته پنجم برای این تیم به میدان رفت در میانه های لیگ آمار اعجاب آوری از خود برجا گذاشت و خیلی زود توانست به صدر گلزنان بیاید، جایی که او در نهایت از دست داد و به رده دوم رسید. 

 

گادوین منشا – 15 گل 

مهاجم نیجریه ای پیکانی ها نیز از ابتدای فصل در این تیم حضور نداشت و چند هفته پس از آغاز بازی ها توانست به میدان برود، اما خیلی زود و با شم بالای گلزنی موفق شد خود را در بین بهترین گلزنان لیگ قرار دهد. 

 

محمد قاضی – 12 گل

مهاجم باتجربه نفتی ها در بازی های لیگ شانزدهم به نوعی احیا شد و توانست بازی های ارزشمندی از خود به نمایش بگذارد، قاضی در این فصل گل های حساسی برای دایی و تیمش به ثمر رساند و یکی از گلزن ترین بازیکنان لیگ بود.

 

*** بهترین گلسازهای لیگ شانزدهم

 

کاوه رضایی – 9 پاس گل 

مهاجم آبی ها در حالی که تا هفته پایانی این عنوان را به صورت مشترک در اختیار داشت در نهایت توانست با پاس زیبایی که در بازی پایانی ارسال کرد عنوان بهترین گلساز لیگ را از آن خود کند. 

 

ایمان مبعلی – 8 پاس گل

مهندس نفتی ها در نیم فصل اول بازی های لیگ توانست عملکرد خیره کننده ای داشته باشد اما در نیم فصل دوم با افول مواجه بود، ایمان که فصل قبل بهترین گلساز لیگ بود در فصل شانزدهم موفق نشد از عنوان خود دفاع کند.


 
احسان حاج صفی – 8 پاس گل 

مدافع – هافبک چپ سپاهانی ها پس از پیوستن به این تیم موفق شد عملکرد بسیار خوبی از خود به نمایش بگذارد و همان بازیکنی باشد که هوادارانش انتظار داشتند، احسان علاوه بر گل هایی که به ثمر رساند توانست 8 پاس گل نیز در کارنامه خود ثبت کند. 

 

محسن مسلمان – 7 پاس گل 

هافبک طراح پرسپولیسی ها در ادامه بازی های خوب خود در لیگ قبلی در بازی های این فصل نیز موفق ظاهر شد و توانست با پاس های خود موجبات گلزنی در دیدارهای مختلف تیمش را فراهم سازد. 

 

حسن بیت سعید – 7 پاس گل 

یکی از بهترین های لیگ حسن بیت سعید بود، مهاجم خوزستانی ها که در گلزنی نیز موفق بود، توانست 7 بار برای تیمش گلسازی کند تا یکی از بهترین بازیکنان گلساز لیگ محسوب شود.

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.