حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1417753/24 زمان: 14:23   1396/03/03 بازدید: 132,306

از صعود قطعی تا حذف احتمالی

ایران 2 - زامبیا 4 ؛ توفان آفریقایی در 10 دقیقه

جوانان کشورمان نتوانستند قدر دو گل خود را بدانند و در عرض 10 دقیقه بازی پیروز را با شکست عوض کنند.

به گزارش "ورزش سه"، جوانان کشورمان در دومین دیدار خود نیز توانستند بازی خوبی ارائه دهند، آنها که نیمه اول را با برتری به پایان رساندند در دومین دوم نیز برد خود را پررنگ تر کردند اما در نهایت موفق نشدند با پیروزی به کار خود پایان دهند و چهار بار اسیر مهاجمان حریف شدند.

 

ایران – زامبیا، ورزشگاه ججو کره جنوبی، ساعت 12:30
داور: آنتونیو ماتئو(اسپانیا)            کمک‌ها: پائو سبریان و روبرتو دیاز(اسپانیا)

 


تیم ملی جوانان ایران:


نیما میرزازاد، علی شهسواری، عارف آقاسی، مهران درخشان مهر، نیما طاهری، امید نورافکن، محمد سلطانی(68 عارف غلامی)، ابوالفضل رزاق‌پور، محمد مهدی مهدی خانی(80 امیر روستایی)، رضا جعفری(72 مهدی قائدی) و رضا شکاری
سرمربی: امیرحسین پیروانی 

 

 

 

تیم ملی جوانان زامبیا: 


نانگانی باندا، سلیمان ساکالا، شمی میامبه، موزس نیوندو، پروسپر چیلویا، بویه سیامه، اسنوک میوپو، امانوئل باندا، کانلید لاچانگا(46 داکا)، ادوارد چیلوفا(88 سیامی) و جونیور ساکالا
سرمربی: بستون چامبشی

 

کارت زرد:


سلیمان اسکالا(50) از زامبیا

 

شرح بازی:

 

ملی پوشان کشورمان پس از برتری دو گله خود نتوانستند در برابر حریف مهم خود به پیروزی برسند و در نهایت بازی دوم خود را با شکست پشت سر گذاشتند. 

 

بازی با حملات جوانان کشورمان آغاز شد و پس از از دست رفتن یکی دو موقعیت توانستند به گل اول بازی دست پیدا کنند، جوانان ایران که خیلی زود به گل رسیدند تا میانه های نیمه اول نبض بازی را در دست داشتند و با به دست آوردن میانه میدان هر چند فرصت جدی روی دروازه حریف ایجاد نکردند اما مانع از ایجاد فرصت روی دروازه خود نیز شدند. اما از میانه های نیمه تیم آفریقایی فشار خود را روی دروازه ایران آغاز کرد اما موفق نشد دروازه ایران را باز کند. 

 

اما در نیمه دوم بازهم جوانان ایران حملات را روی دروازه حریف آغاز کردند و باز هم خیلی زود موفق شدند به گل برسند و پیروزی خود را پررنگ تر کردند، این نتیجه تا دقیقه 55 پیش رفت اما از آن دقیقه به مدت 10 دقیقه  توفان زامبیایی ها آغاز شد و آنها موفق شدند دو بار دروازه ایران را باز کنند و بازی را به تساوی بکشانند، آفریقایی ها که شکاف بین مدافعان ایران را به خوبی پیدا کرده بودند و ضعف مدافعان ایران در پوشش بازیکن شوت زن پشت محوطه جریمه را فهمیده بودند توانستند دو بار دیگر گلزنی کنند تا با برتری کامل بازی را به اتمام برسانند. 

 

حملات بازیکنان ایران در دقایق پایانی نیز دیگر سودی برای این تیم نداشت تا جوانان کشورمان برای صعود از گروه سوم، نیاز به کسب امتیاز در بازی سوم برابر پرتغال داشته باشند.

 

شرح گل‌ها:


ایران 1 زامبیا 0(دقیقه 7، رضا شکاری): مهاجم تیم ملی توانست موقعیت از دست رفته خود در دقیقه دوم را جبران کند و دروازه حریف را باز کرد، او با اشتباه گلر آفریقایی صاحب توپ شد و توانست با حرکتی دیدنی گلر را از پیش رو بردارد و اولین گل ایران را به ثمر برساند.

 

 

ایران 2 زامبیا 0 (49، رضا شکاری): هجوم ملی پوشان ایران با حرکت زیبای نورافکن درون محوطه آفریقایی ها ادامه یافت و مدافع آفریقایی مجبور به خطا روی این بازیکن شد تا داور به نشانه پنالتی در سوت خود بدمد و رضا شکاری پشت این ضربه ایستاد و موفق شد برخلاف جهت حرکت دروازه بان زامبیایی  درون دروازه حریف را باز کند .

 

 

 

ایران 2 زامبیا 1(دقیقه 54، جونیور ساکالا) : ارسال زیبای کاپیتان زامبیا از درون زمین خودی روی خط محوطه جریمه ایران فرود آمد و ضربه سر بازیکن این تیم توپ را با ساکالا رساند وی نیز با حرکت زیبای خود مدافع ایران جا گذاشت و با ضربه ای دقیق توپ را به گوشه دروازه فرستاد.

 

 

ایران 2 زامبیا 2(دقیقه 59، اسنوک میوپو): ملی پوشان ایران تنها دقایقی پس از باز شدن دروازه خود، باز هم اسیر یک شوت شدند و ضربه مهاجم زامبیا از پشت محوطه جریمه به زیبایی وارد دروازه ایران شد.

 

ایران 2 زامبیا 3 (دقیقه 65، امانوئل باندا): در این دقیقه شوک به تیم ملی ایران وارد شد و به هم ریختگی مدافعان ایران کار دست تیم ملی داد، ارسال زامبیایی ها پس از دو بار دفع میرزازاد با ضربه سوم از بین مدافعان ایران درون دروازه جای گرفت. 

 

ایران 2 زامبیا 4(دقیقه 72، داکا): بازیکنان زامبیا موفق شدند باز هم دروازه ایران را از روی شوت راه دور باز کنند، آنها که متوجه ضعف ایران در شوت راه دور شدند در این دقیقه با شوتی زیبا توپ را به کنج دروازه ایران فرستادند.

 

بهترین بازیکن:


جونیور ساکالا مهاجم زامبیایی ها را می توان بهترین بازیکن این دیدار دانست، او که یکی از گل های تیمش را در این دیدار به ثمر رساند بارها با حرکات خود مدافعان ایران را به هم ریخت و توانست با اثرگذاری بالای خود موجبات پیروزی تیمش را فراهم کند.

 

اتفاق ویژه:


ملی پوشان کشورمان در صورتی که می توانستند از این بازی امتیاز بگیرند یکی از اصلی ترین امیدهای صعود محسوب می شدند، آنها حتی از حریف قدرتمند خود نیز با دو گل پیش افتادند اما عجیب بود که نه تنها موفق نشدند از گل های خود دفاع کنند که چهار بار نیز دروازه خود را باز شده دیدند. البته ملی پوشان ایران هنوز امید به صعود از گروه خود دارند.

 

دقایق حساس:


دقیقه 2 – اولین موقعیت خطرناک این دیدار در دومین دقیقه بازی اتفاق افتاد و ملی پوشان ایران می توانستند دروازه حریف را باز کنند اما شکاری موقعیت استثنایی خود را با بی دقتی از دست داد.

دقیقه 11 – ضربه ایستگاهی بازیکن زامبیایی از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه 11 – حمله دیگر از تیم آفریقایی صورت گرفت اما بازیکن این تیم به دلیل حضور در آفساید متوقف شد.
دقیقه 13 – یک حمله دیگر از بازیکنان کشورمان اما داور به نشانه آفساید در سوت خود دمید.
دقیقه 24 – شوت راه دور بازیکنان زامبیا از بالای دروازه ایران به بیرون رفت.
دقیقه 30 – حرکت هجومی زامبیایی ها دروازه ایران را تهدید کرد اما میرزازاد موفق شد دروازه ایران را بسته نگه دارد. 
دقیقه 36 – ارسال بلند حریف از روی نقطه کرنر توسط میرزازاد از روی دروازه ایران دور شد.

دقیقه 41 – ارسال بلند ملی پوشان کشورمان از روی نقطه کرنر، با ضربه سر مهاجم ایران همراه شد اما این توپ سودی برای ما نداشت.
دقیقه 44 – ضدحمله سریع زامبیایی ها دروازه ایران را با خطر مواجه کرد اما خروج خوب میزازاد و پوشش مناسب وی باعث دفع خطر شد.
دقیقه 45 – شوت راه دور حریف با اختلاف کمی از بالای دروازه به بیرون رفت. 
دقیقه 1+45 – ارسال بلند ملی پوشان کشورمان با ضربه سر شکاری دروازه زامبیا را به شدت تهدید کرد اما این توپ با اختلاف کمی از بالای دروازه به بیرون رفت. 
دقیقه 2+45 – ضربه سر مهاجم زامبیا مهمترین فرصت بازیکنان این تیم بود اما ضربه او با برخورد به تیر دروازه از دست رفت.

دقیقه 47 – توپ ارسالی رزاق پور از روی ضربه ایستگاهی دروازه زامبیا را تهدید کرد اما مدافعان حریف این توپ را راهی کرنر کردند. 
دقیقه 69 – ارسال ملی پوشان کشورمان در موقعیت خوبی به شکاری رسید اما او نتوانست از این فرصت استفاده کند. 
دقیقه 86 – ضربه ایستگاهی بازیکنان ایران راهی به دروازه حریف نیافت.
دقیقه 89 – شوت راه دور رزاق پور دروازه زامبیا را با تهدید سختی مواجه کرد اما این توپ با اختلاف کمی از بالای دروازه به بیرون رفت.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.