حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1418707/42 زمان: 22:39   1396/03/07 بازدید: 92,220

شمشیر مقدس رم در نیام!

خداحافظ ای شعر شب های رمی

فرانچسکو توتی، ستاره ایتالیایی و با تجربه رم با حضور در دیدار برابر جنوا برای آخرین بار در مستطیل سبز حاضر شد.

به گزارش "ورزش سه"، بالاخره و بعد از 25 سال، فرانچسکو توتی کفش های خود را آویخت و برای آخرین بار با لباس جالوروسی به میدان رفت.

 

ساعتی پیش و در جریان دیدار برابر جنوا، توتی در دقیقه 54 برای آخرین بار و در میان تشویق شدید هواداران رم وارد میدان شد تا آخرین دقایق حضور در ترکیب رم را تجربه کند.

 

جالوروسی ها در نهایت و با گل دقیقه 90 پروتی، 2-3 جنوا را مغلوب کردند تا با تثبیت جایگاه دومی خود، خداحافظی شیرینی را برای توتی رقم زدند.

 

امروز و  بعد از 25 سال توتی برای آخرین بار با لباس رم به میدان رفت تا افسانه این ستاره متعصب و دومین گلزن تاریخ سری آ امشب به پایان برسد.

 

توتی از سال 1992 در تیم اصلی رم حضور دارد و طی این 25 سال 616 بار پیراهن جالوروسی ها را بر تن کرده و 250 بار نیز دروازه رقبا را گشوده است و از این حیث بهترین گلزن همه ادوار رم محسوب می شود.

 

طی این سالها، بارها و از تیم های بزرگی همانند رئال مادرید، یوونتوس و میلان پیشنهادهای گزافی برای جذب توتی مطرح شد اما کاپیتان متعصب رم در این سالها هرگز از این تیم جدا نشد تا تبدیل به چهره ای دوست داشتنی و قابل احترام برای همه اهالی فوتبال باشد.

 

بزرگ ترین افتخار او با لباس رم را باید اسکودتوی سال 2001 دانست که با هدایت کاپلو و در کار ستارگانی مانند باتیستوتا، امرسون، مونتلا و ... به دست آمد.

 

در عرصه ملی هم توتی موفق شد با درخشش در جام جهانی 2006، با آتزوری ها فاتح جام جهانی ایتالیا شود که نقش شماره 10 تیم لیپی در این عنوان غیرقابل انکار بود.

 

توتی علیرغم اصرار فراوان سرمربیان بعدی، در همان سال 2006 تصمیم به خداحافظی از عرصه ملی گرفت تا دوران حضور او با پیراهن لاجوردی پوشان با 58 بازی و 9 گل خاتمه پیدا کند.

 

فرانچسکو در سالهای اخیر و بعد از انتصاب اسپالتی به عنوان سرمربی جالوروسی ها، بیشتر اوقات را روی نیمکت گذراند اما معمولا در دقایق کوتاه حضور در میدان نیز نمایش فوق العاده ای داشت و خداحافظی او در پایان فصل به منزله نبود یکی از ستارگان متعصب و قابل احترام سری آ در فصول بعدی است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.