کد خبر: 1418757/35 زمان: 11:09   1396/03/08 بازدید: 115,583

ترکیب احتمالی استقلال مقابل العین 

وینگرهای سرعتی و قدرتی برای صعود

استقلال امشب در حالی دیدار برگشت مرحله حذفی را برگزار می کند که کادر فنی این تیم تغییرات زیادی به نسبت بازی رفت در نظر گرفته است.

به گزارش "ورزش سه"، برتری یک گله در بازی رفت با وجود این که باعث شد تا استقلال امشب با استرس کمتری به مصاف حریف اماراتی برود اما این برد، اندوخته چندان مطمئنی نیست و هر لحظه ممکن است از بین برود از همین رو منصوریان برای بازی برگشت نقشه های زیادی در سر دارد تا از بازی تهاجمی العین نهایت بهره را برده و نیش آخر را روی ضدحمله به حریف بزند.


با بهبودی مصدومان و بازگشت تنها محروم بازی رفت دست سرمربی استقلال برای ایجاد تغییرات در ساختار تهاجمی بازتر از همیشه است چون بعد از آخرین جلسه تمرینی این گونه به نظر می رسد که منصوریان وینگرهای خود را به نسبت بازی رفت کاملا تغییر خواهد داد تا با استفاده از سرعت و قدرت آنها در ضدحملات زهردارتر از همیشه نشان دهد.


در درون دروازه سید مهدی رحمتی همچنان انتخاب اول و اصلی قلمداد می شود. کاپیتان آبی ها که با مصدومیت روبرو بود به هر شکلی بود به این بازی حساس رسید تا با حضورش درون چارچوب، اطمینان خاصی به تیم القا کند.


در خط دفاع زوج برزیلی مثل همیشه مدافعان مرکزی خواهند بود. پادووانی و رابسون بعد از نمایش خوب در بازی رفت امشب هم امید اصلی منصوریان برای مهار ساختار تهاجمی العین خواهند بود. در پست دفاع چپ مثل بازی رفت هرایر مگویان به میلاد زکی پور ترجیح داده شده اما در پست دفاع راست با بهودی کامل وریا غفوری و شرایط مساعد بدنی این بازیکن بعد از مدت ها در ترکیب اصلی به میدان خواهد رفت.


امید ابراهیمی با وجود بازگشت به تمرینات گروهی هنوز شرایط حضور 90 دقیقه ای در زمین را پیدا نکرده به همین خاطر با توصیه کادر پزشکی این بازیکن کلیدی تنها برای دقایقی در نیمه دوم وارد زمین خواهد شد تا مثل بازی رفت زوج فرشید باقری و مجید حسینی، نقش هافبک های تدافعی و مخرب استقلال را بازی کنند. البته امید نورافکن هم خودش را به اردوی استقلال رسانده تا در صورت نیاز برای دقایقی به کمک تیم بیاید.


بیشترین تغییرات در ساختار تهاجمی استقلال رخ خواهد داد چون با محرومیت فرشید اسماعیلی و نیمکت نشینی محسن کریمی و مجتبی حقدوست، علیرضا منصوریان هر سه مهره خود در این مثلث را تغییر خواهد داد. خسرو حیدری با بازگشت وریا از پست دفاع راست یک پست جلوتر می رود تا این بار نقش مغز متفکر را بازی کند و جای خالی اسماعیلی توسط این بازیکن باتجربه و بازیساز پر شود. جابر انصاری در نقش وینگر راست به میدان خواهد رفت تا از سرعت بالای خود در ضدحملات بهره ببرد؛ ضمن این که علی قربانی تازه نفس بعد از استراحت یک هفته ای و پشت سرگذاشتن محرومیت دور رفت در نقش وینگر چپ به میدان می رود.


در نوک خط حمله نیز کاوه رضایی انتخاب اول و آخر خواهد بود. مهاجمی که این بار توسط دو وینگر چپ و راست مطمئن استقلال در مواقع حمله و ضدحمله حمایت می شود تا حربه تاکتیکی منصوریان را تمام و کمال اجرا کند. با این تفاسیر ترکیب احتمالی استقلال در بازی امشب با چیدمان 1-3-2-4 به این شرح خواهد بود:


سیدمهدی رحمتی، رابسون جان واریو، لئوناردو پادووانی، هرایر مگویان، وریا غفوری، فرشید باقری، مجید حسینی، خسرو حیدری، جابر انصاری، علی قربانی و کاوه رضایی.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.