کد خبر : 1419157 | 10 خرداد 1396 ساعت 00:23 | 224,660 بازدید | 0 دیدگاه

برد کی روشی برانکو در دوحه

لخویا 0 - پرسپولیس 1؛ زنده باد ایران

پرسپولیس توانست به تمام ناکامی‌های آسیایی نمایندگان ایران خاتمه دهد و با بردی شیرین مقابل حریف قطری به رویاپردازی خود در آسیا ادامه دهد.

به گزارش "ورزش سه"، بعد از تساوی بدون گل در استادیوم آزادی، سرخپوشان اینبار با بازی منطقی و بدون احساس توانستند علیرغم دور شدن از بازی مالکانه همیشگی به یک برد شیرین دست یابند؛ بردی به قیمت بقا در لیگ قهرمانان آسیا و حضور در جمع هشت تیم برتر.
در شبی که شرایط جوی و مهاجمان طراز اول لخویا موقعیت سختی برای پرسپولیسی ها شکل داده بود، آنها توانستند به خوبی با اجرای خواسته های تاکتیکی برانکو ایوانکوویچ به خواسته خود دست یافته و به جواز صعود دست یابند.

 


استادیوم: جاسم به حمد       تماشاگر: حدود 100 نفر
 

 


کارت زرد:


 

سروش رفیعی(8) - محمد انصاری(25) از پرسپولیس
 

علی عفیف(76) از لخویا

 

 


لخویا:


 

قاسم برهان، محمد موسی، احمد یاسر، چیکو فلورس، خالد مفتاج، اسماعیل محمد، لوییز جونیور، نام تائه هی، کریم بودایف، الموعز علی و یوسف مساکنی
سرمربی: جابر بلماضی

 


پرسپولیس:

 


 

علیرضا بیرانوند، سید‌جلال حسینی، صادق محرمی، محمد انصاری، حسین ماهینی، محسن ربیع‌خواه، محسن مسلمان (62، علی علیپور) ، فرشاد احمدزاه، سروش رفیعی(شهاب کرمی 73)، وحید امیری(علوان زاده 90+2) و مهدی طارمی
سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

 

 

شرح گل

 

 

لخویا 0 پرسپولیس 1: ( دقیقه 23، چیکو فلورس، گل به خودی): حرکت فوق العاده پرسپولیسی ها روی خط طولی با وحید امیری و پاس او برای مهدی طارمی، این مهاجم را با دروازه بان حریف در زاویه بسته تک به تک کرد که ارسال زمینی او به قصد موقعیت سازی برای وحید امیری با اشتباه چیکو فلورس یک گل به خودی به نام این مدافع ثبت کرد و پرسپولیس را با یک گل پیش انداخت.

 

 

شرح بازی

تیم لخویا دقایق ابتدایی را با حملات پرتعداد آغاز کرد.

تیم سرخپوش میزبان تلاش زیادی کرد تا در نیمه اول به گل برسد اما در دقیقه ۲۳ این پرسپولیس بود که روی فرصت طلبی مهدی طارمی توانست به گل برتری برسد. در این صحنه کار خوب وحید امیری توپ را به طارمی رساند و او با عبور از مدافع حریف وارد محوطه جریمه شد و درحالی که قصد داشت توپ را برای امیری ارسال کند چیکو فلورس به اشتباه دروازه لخویا را باز کرد. 

در ادامه پرسپولیس چشم به ضد حملات داشت و تیم لخویا برای رسیدن به گل تساوی تلاش کرد اما تلاش تیم میزبان ثمری نداشت و در نهایت نیمه اول با برتری یک بر صفر پرسپولیس به پایان رسید.

نیمه دوم را باید به طور کامل به تیم لخویا داد. تیمی که با در اختیار داشتن بازیکنان با کیفیت غیرقطری حملات زیادی را روی دروازه نماینده ایران انجام داد و دو بار توپ را به تیر دروازه زد.

لخویا که نمی خواست در خانه اش از رسیدن به مرحله بعدی لیگ قهرمانان آسیا محروم شود در نیمه دوم حملات زیادی را روی دروازه پرسپولیس انجام داد. العربی مهاجم لخویا هم که در بازی رفت غایب بود در اواسط نیمه دوم به میدان رفت تا به حملات پرتعداد تیمش کمک کند.

در دقایق باقی مانده همین روند حفظ شد اما پرسپولیس در دقیقه ۸۲ می توانست توسط فرشاد احمدزاده به گل دوم دست پیدا کند اما کم دقتی این بازیکن در زدن ضربه آخر باعث شد توپ به تور کناری دروازه برخورد کند.

در حالی که داور برای این بازی شش دقیقه وقت اضافه اعلام کرده بود در دقیقه آخر پرسپولیس می توانست گل دوم را به ثمر برساند اما ضربه علیپور و سپس احمدزاده را دروازه بان حریف گرفت اما در نهایت این بازی با برتری یک بر صفر پرسپولیس به پایان رسید تا این تیم به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا صعود کند.

 


 

اتفاق ویژه:

 


پرسپولیس در حالی که کمترین شانس را بین نمایندگان ایرانی در مرحله گروهی در اختیار داشت، با صعود به یک هشتم نهایی در نهایت برابر لخویای صدرنشین گروه دوم قرار گرفت که با قاطعیت به این مرحله رسیده بود. آنها اما با تساوی بدون گل در استادیوم آزادی بار دیگر صعود خود به مرحله بعدی را با اما و اگر بزرگی مواجه کردند اما در نهایت آنها با یک بازی منطقی دومین نماینده قطر را از پیش رو برداشتند و توانستند به جمع هشت تیم برتر آسیا راه یابند و در فصل آینده نیز با تقویت خود می توانند شانس رویاپردازی بزرگ خود را در ذهن داشته باشند.

 

 

برترین بازیکن:

 


فارغ از تمام آمار و ارقامی که می تواند عملکرد بازیکنی از جمع پرسپولیسی ها را برتر از دیگری نشان دهد اما دفاع تیمی و ساختار دفاعی فوق العاده سفیدپوشان ایرانی در نهایت یک شب تاریخی را رقم زد. تکل های بی مهابای محمد انصاری، فداکاری های ماهینی و سرعت و تکنیک صادق محرمی در کنار قدرت بالای رهبری سیدجلال که محسن ربیع خواه را نیز به ستاره خط میانی این تیم تبدیل کرده بود، مسلما یک پوئن مثبت برای برانکو برای عبور از این مرحله بود و از این جمع تمامی بازیکنان می توانند جزو برترین بازیکن زمین لقب گیرند. در این بین نباید از دوندگی بالای وحید امیری و نقش انکارناپذیر او در گل پرسپولیس گذشت.


 

 

دقایق حساس

 

 

دقیقه 7: روی اشتباه مدافعان لخویا و سماجت وحید امیری توپ در موقعیت مناسبی در اختیار طارمی قرار گرفت که داور مهاجم پرسپولیس را پیش از زدن ضربه متوقف کرد و خطای وحید امیری را پیش از این پاس اعلام کرد.

دقیقه 8: تکل خطرناک سروش رفیعی در حالی که اسماعیل محمد در حال پیشروی با توپ بود، باعث شد تا داور اولین کارت بازی را نصیب شماره هفت پرسپولیس کند.

دقیقه 9: ارسال ضربه ایستگاهی توسط تائه هی با ضربه سر چیکو فلورس موقعیت خطرناکی برای لخویا شکل داد که توپ با اختلاف کمی از کنار دروازه بیرانوند راهی اوت شد.

دقیقه 17: مساکنی بعد از در اختیار گرفتن توپ در سمت راست دفاعی پرسپولیس و پیش روی پشت محوطه جریمه با ضربه ای کم جان دروازه پرسپولیس را نشانه گرفت که بیرانوند با جاگیری مناسب این موقعیت را از آن خود کرد.

دقیقه 26: محمد انصاری به قصد دفع توپ بعد از ضربه ای که موعز علی به او وارد کرد با خطا او را متوقف کرد که داور یک کارت زرد نیز به نام او ثبت کرد تا دومین کارت زرد بازی نیز به پرسپولیسی ها برسد.

دقیقه 28: ارسال از سمت چپ پرسپولیس روی شش قدم با حرکت مساکنی و عبور از صادق محرمی می توانست گل تساوی را برای لخویا ثبت کند که با خوش شانسی توپ این مهاجم راهی اوت شد.

دقیقه 32: روی اشتباه دیگری از سوی مدافعان لخویا، مهدی طارمی پیش از قاسم برهان صاحب توپ شد و در حالی که این دروازه بان تنومند را پیش رو داشت در نهایت بعد از کش و قوس فراوان دروازه خالی را نشانه رفت که توپش با اختلافی کم راهی اوت شد.

دقیقه 44: ارسال نام تائه هی از سمت راست دفاعی پرسپولیس با خروج موفق بیرانوند و اثر او روی توپ با نوک انگشتان مانع از ضربه سر مهاجمان لخویا شد.

دقیقه 45: پاس دیدنی سروش رفیعی به مهدی طارمی در موقعیتی ایده آل قبل از اینکه مهاجم پرسپولیس کنترل مناسبی روی آن داشته باشد، توسط مدافعان لخویا دفع شد.

دقیقه 1+45: حرکت مهدی طارمی در حالی که دو مدافع لخویا نیز او را همراهی می کردند درون محوطه جریمه ناکام ماند و در نهایت داور به دلیل برخورد توپ به دست مهاجم پرسپولیس توپ را در اختیار حریف قرار داد.

دقیقه 3+45: اینبار لخویا فرصت ایده آلی برای ثبت گل تساوی داشت که ضربه اسماعیل محمد به گونه ای نبود که خطر بزرگی برای بیرانوند به وجود آورد و به راحتی در اختیار دروازه بان ملی پوش پرسپولیس قرار گرفت.

دقیقه 46: پاس بلند محسن مسلمان، وحید امیری را صاحب موقعیت مناسبی در برابر دروازه لخویا کرد که تعلل این مهاجم در نهایت باعث شد تا این فرصت ایده ال از دست برود.

دقیقه 49: خطا روی رفیعی یک ضربه ایستگاهی از سمت چپ برای پرسپولیس شکل داد که ارسال این بازیکن برای سود بردن مهاجمان پرسپولیس نتیجه داشت و قاسم برهان با خروج موفق توپ را از آن خود کرد.

دقیقه 52: حرکت هماهنگ پرسپولیسی ها و در نهایت پاس پشت پای طارمی موقعیت فوق العاده ای پشت محوطه جریمه برای فرشاد احمدزاده پیش تاخته شکل داد که داور با اعلام آفساید حرکت شماره 10 پرسپولیس را ناکام گذاشت.

دقیقه 58: ارسال از سمت چپ پرسپولیس با ضربه العربی می توانست دروازه شاگردان برانکو را باز کند که با خوش شانسی بیرانوند، توپ بعد از برخورد با پای جلال حسینی و تیرک افقی دروازه راهی کرنر شد.

دقیقه 67: ارسال از سمت چپ و برگشت ناقص توپ توسط مدافعان در نهایت فرصت خوب شوتزنی توسط نام تائه هی را همراه داشت که با خوش شانسی بیرانوند اینبار نیز توپ به تیرک دروازه اش برخورد کرد و دروازه اش بسته ماند.

دقیقه 68: ارسال کرنر از سمت راست پرسپولیس با ضربه سر مهاجم شماره 68 لخویا با کمترین اختلاف ممکن نسبت به دروازه پرسپولیس راهی اوت شد.

دقیقه 81: ارسال از سمت چپ دفاعی پرسپولیس با سهل انگاری مدافعان می توانست یوسف العربی را صاحب موقعیت کند که واکنش به موقع بیرانوند مانع از رسیدن توپ به این مهاجم شد.

دقیقه 83: روی تک موقعیت فوق العاده پرسپولیس و در همکاری بین شهاب کرمی، طارمی و در نهایت فرشاد احمدزاده، این شماره 10 سرخپوشان بود که با نفوذ به شش قدم در موقعیتی تک به تک توپش را راهی اوت کرد تا بهترین فرصت برای بیشتر کردن اختلاف از دست برود.

دقیقه 2+90: پیش روی فوق العاده صادق محرمی و در نهایت پاس فوق العاده اش برای مهدی طارمی با ضربه این مهاجم راهی به دروازه نیافت تا بازی همچنان با تک گل مدافع حریف برای پرسپولیس پیش رود.

دیدگاهها