کد خبر: 1456182/24 زمان: 23:12   1396/05/31 بازدید: 39,920

انتخاب ای اف سی اشتباه بود

فنایی: یک پنالتی پرسپولیس سوخت

کارشناس داوری فوتبال ایران انتخاب یک داور عرب زبان برای قضاوت بازی پرسپولیس و الاهلی را تصمیمی عجیب از سوی ای اف سی دانست.

به گزارش "ورزش سه"، محمد فنایی در رابطه با قضاوت دیدار تیم های پرسپولیس و الاهلی عربستان گفت: متاسفانه کنفدراسیون فوتبال آسیا با انتخاب داور اردنی عجیب ترین تصمیم خود را برای این بازی به نمایش گذاشت. حضور این داور حتی پیش از بازی باعث ایجاد سوءتفاهم فراوان می شود و در قضاوت او حرف و حدیث هایی به وجود می آید. وقتی در شرایط حساس لیگ قهرمانان یک دیدار بین نماینده ایران و عربستان برگزار می شود، با توجه به تمام حواشی ایجاد شده بدترین انتخاب حضور یک داور عرب زبان است.


فنایی در رابطه با قضاوت این دیدار گفت: مهمترین چیزی که در رابطه با این بازی می توان گفت اشتباه داور در اعلام یک ضربه پنالتی به سود پرسپولیس است. مدافع تیم الاهلی نیمه اول روی طارمی خراب شد و خطای او بدون شک یک پنالتی به سود پرسپولیس بود. اینکه می گویند توپ به دست طارمی خورده در شرایط کاملا طبیعی این اتفاق افتاد و نمی توانست هند باشد. ضمن اینکه وی در بسیاری از دقایق بازی می توانست تصمیم گیری های بهتری کند که این اتفاق نیفتاد. می توان گفت او خطاهای 50 ـ 50 را به سود حریف می گرفت. 


کارشناس داوری فوتبال ایران ادامه داد: این نظرات صرفا در حالی عنوان شد که هیچگونه تعصب در آن وجود نداشته و صرفا کارشناسی عنوان شده است. اگر قرار است تخصصی صحبت کنیم باید واقعیت را بگوییم. 
او ادامه داد: باتوجه به اینکه داور در این بازی اشتباهاتی داشت و ناظر هم آن را دید بعید می دانم برای دیدار برگشت اشتباهی اینچنینی صورت بپذیرد. به هر حال داور این دیدار می تواند از شرق آسیا یا استرالیا باشد که بدون حرف و حدیث به قضاوت این بازی مهم بپردازد.


فنایی در پایان در رابطه با احتمال آفساید بودن گل اول پرسپولیس گفت: من تصویر آهسته گل را بارها دیده ام. بازیکن پرسپولیس در شرایط مساوی با مدافع الاهلی ضربه نهایی را زد و گل سرخپوشان نمی توانست آفساید باشد.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.