حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1475655/35 زمان: 11:18   1396/09/01 بازدید: 27,770

بازگشت دادکان به فوتبال

با حکم جدیدی که برای رئیس سابق فدراسیون فوتبال صادر شد، بازگشت او به عرصه مدیریت و فعالیت دوباره در فوتبال جدی تر از همیشه شد.

به گزارش "ورزش سه"، محمد دادکان رئیس سابق فدراسیون فوتبال با حکم محمد شریعتمداری وزیر صنعت و معدن به عنوان مشاور ورزشی این وزارتخانه منصوب و مشغول به کار شد. در این حکم آمده است: «با توجه به سوابق علمی و تجارب ارزشمند جنابعالی و ضرورت ساماندهی امور تربیت بدنی و ورزش در مجموعه وزارت به موجب این حکم به سمت "مشاور وزیر در امور تربیت بدنی و ورزش" منصوب می‌شوید».


بعد از جدایی دادکان از فدراسیون فوتبال در سال 2006 آن هم در پی اتفاقاتی که برای تیم ملی در جام جهانی آلمان رخ داد تلاش های زیادی برای بازگرداندن این چهره سرشناس به مدیریت ورزش و فوتبال صورت گرفت اما محمد دادکان ترجیح داد به جای حضور پررنگ در مباحث اجرایی به عنوان منتقد کارش را ادامه بدهد. تلاش هایی که نام او را حداقل دو بار برای مدیرعاملی باشگاه پرسپولیس بر سر زبان ها انداخت اما هر بار نه خودش قبول کرد نه تلاش هایی که صورت گرفت به نتیجه رسید.


در حالی که این تلاش ها در دولت جدید برای بهره بردن از توانایی های مدیریتی و تجربه بالای دادکان در فوتبال به جایی نرسید و او تنها به عنوان رئیس تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی مشغول به کار شد آن هم در شرایطی که این دانشگاه در بحث ورزش حرفه ای فعالیتی در رشته فوتبال نداشت و در سایر رشته ها تیم داری می کرد باعث شد تا دادکان همچنان تنها به عنوان یک منتقد در اطراف فوتبال دیده شود تا یک مدیر اجرایی.


اما حالا به نظر می رسد این انتظارات به سر رسیده است چون با حکمی که وزیر صنعت و معدن برای رئیس سابق فدراسیون فوتبال صادر کرد شاهد حضور پررنگ تر او در ورزش به خصوص فوتبال خواهیم بود به خصوص که وزارت صنعت و معدن با تعدد باشگاه های صنعتی که زیرمجموعه اش محسوب می شود می تواند راه را برای بازگشت دادکان به مدیریت  کلان فوتبال هموار کند. جایی که این چهره همواره در سال های گذشته انتقادات فراوانی از آن داشت و حالا با حضور خود در راس امور ورزش این وزارتخانه می تواند تغییرات مد نظرش را اعمال کند.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.