کد خبر : 1476065 | 03 آذر 1396 ساعت 12:32 | 31.5K بازدید | 0 دیدگاه

چهارمین کفش طلای اروپا برای مسی

امروز، لیونل مسی چهارمین کفش طلای خود را دریافت خواهد کرد و بار دیگر عنوان بهترین گلزن اروپا در سال را از آن خود کرد.

چهارمین کفش طلای اروپا برای مسی

 

به گزارش "ورزش سه"، مسی با دریافت چهارمین کفش طلا، به رونالدو می‌رسد که پیش از این در کسب کفش طلا رکورددار بود. با 37 گلی که مسی در طول فصل گذشته در لالیگا به ثمر رساند، موفق شد عنوان بهترین را از آن خود کند و حالا رقابت ستاره پرتغالی و آرژانتینی وارد بعد جدیدی خواهد شد.

 

1255545

 

 

امروز لوئیس سوارز این عنوان را به مسی اهدا خواهد کرد. ستاره اروگوئه ای، در سه سال اخیر، دو بار موفق به کسب این عنوان شده (یک بار با پیراهن لیورپول و یک بار با پیراهن بارسلونا) و به خوبی می‌داند کسب عنوان بهترین گلزن اروپا چقدر دشوار است. تنها سه بازیکن در تاریخ باشگاه بارسلونا توانسته اند به این عنوان دست پیدا کنند که این نشان می‌دهد کفش طلا از چه اهمیت بالایی برخوردار است و چقدر رسیدن به آن دشوار است. رونالدو (97/96)، لوئیس سوارز (16/15) و مسی (13/12، 12/11، 10/09) تا به حال توانسته اند این عنوان را کسب کنند و مسی امسال به چهارمین کفش طلا خواهد رسید.

 

1255544

 

 

این در حالیست که مسی در فصل جاری نیز با به ثمر رساندن 12 گل، از کاندیداهای اصلی کسب این عنوان است و رقبای او از جمله لوئیس سوارز و رونالدو، عملکرد خوبی در گلزنی در لیگ نداشته اند.

 

امسال مراسم کفش طلا با اتفاقی ویژه همراه خواهد بود. در حقیقت، نیم قرن از اولین باری که این عنوان اهدا شد، می‌گذرد و امسال پنجاهمین سالگرد اهدای کفش طلاست. در ابتدا این عنوان توسط روزنامه اکیپ فرانسه اهدا می‌شد؛ ولی از سال 1997، اتحادیه نشریات ورزشی اروپا مسئولیت اهدای این عنوان را برعهده گرفته است.

دیدگاهها