کد خبر : 1496664 | 20 دی 1396 ساعت 13:22 | 28.8K بازدید | 4 دیدگاه

بیانیه آجرلو تمرکز ما را به هم ریخت

گل‌محمدی: بله با آجرلو اختلاف دارم

سرمربی تراکتورسازی هنوز بابت بیانیه باشگاه تراکتورسازی بعد از بازی با پرسپولیس دلخور است.

 

به گزارش "ورزش سه"، یحیی گل محمدی در نشست خبری قبل از بازی با نفت تهران پاسخ خبرنگاران را داد:

 

 • نفت تهران خوب دفاع می کند


بازی در پیش داریم که خیلی برایمان حساس است و هدفمان گرفتن سه امتیاز است. مقابل تیمی بازی داریم که بازیکنان خوبی دارد و خیلی خوب دفاع می‌کنند. تیم‌شان سر و سامان گرفته است و صددرصد فردا کار سختی داریم و باید بیشترین نکات فنی را رعایت کنیم تا بتوانیم گردش توپ خوبی داشته باشیم و از موقعیت‌هایی که به دست می‌آید بتوانیم خوب استفاده کنیم. ما باید بدانیم از این بازی چه می‌خواهیم. توکل داشتن برای بچه‌های ما خیلی مهم است. نفت بازیکنان خوبی در سطح حمله دارد و در ضدحمله‌ها خیلی خوب عمل می‌کند. امیدواریم فردا گل نخوریم تا بتوانیم خوب حمله کنیم و نتیجه خوبی بگیریم.

 

 

 • فشار زیادی تحمل کردیم


‌بعد از بازی پرسپولیس فشار زیادی روی ما بود. به خاطر نتایج بدی بود که گرفته بودیم. خواست هواداران این بود در بازی با پرسپولیس به پیروزی برسیم یا حداقل بازی مساوی شود. همه ما زیر فشار بودیم. نتوانستیم خواست آنها را برآورده کنیم و بعد از آن بازی حساسی با استقلال داشتیم. آن بازی هم برای ما و هواداران مهم بود که متاسفانه آن بیانیه آجورلو بیرون آمد. فشار زیادی بعد از بازی با پرسپولیس تحمل کردیم و وقتی این بیانیه بیرون آمد باید خودت را جمع کنی تا برای بازی با استقلال تمرکز داشته باشی. از همکاران و بازیکنان خواستم که روی تیم و بازی تمرکز کنند خودم را هم خیلی کنترل کردم تا تمرکزم را حفظ کنم. مقابل استقلال بازی خوبی انجام دادیم، حق‌مان برد بود کار آسانی نبود که با توجه به آن فشارها آنگونه بازی کنیم. بعد از بازی هم من برای کلاس مربیگری به تهران آمدم. در حال حاضر هم سرمربی تراکتورسازی هستم. امیدوارم فردا بازی خوبی انجام دهیم و انتظارات را برآورده کنیم.

 

 

 • بالا نگه داشتن انگیزه بازیکنان سخت است


‌اینکه انتظارات به حق است یا ناحق کاری به آن ندارم ولی روزهای سختی را پشت سر گذاشتیم. بعد از بازی با استقلال و پرسپولیس سخت است که بتوانیم انگیزه بازیکنان را بالا نگه داریم. این دو بازی انرژی زیادی از بازیکنان می‌گیرد. تمرینات خوبی هم انجام داده‌ایم.

 

 

 • اولتیماتومی دریافت نکردم


من با آقای آجورلو قبل از بازی با استقلال صحبتی نداشتم و هیچ اولتیماتومی از سوی باشگاه به من داده نشده است. هر اولتیماتومی داده شده از طرف یکسری افراد است که منافع خودشان  مهم است و به فکر منافع تیم نیستند و من از آنها روی سایت ها و در رسانه‌ها و فضای مجازی اولتیماتوم‌های زیادی شنیده‌ام. آن هم به خاطر شرایطی است که آنها دوست دارند به وجود بیاورند و آن شرایط هم عدم تمرکز تیم و عدم نتیجه‌گیری است که ما هم زیاد به آنها توجهی نداریم و به کارمان ادامه خواهیم داد و اگر هر اولتیماتومی از سمت باشگاه باشد باید به من ابلاغ شود. باید جلسه‌ای بگذارند و در این رابطه صحبت کنیم. این اتفاقات تا الان نیفتاده است؛ البته دلیلی هم نداشت این اتفاق و این اولتیماتوم وجود داشته باشد.

 

 

 • من مربی معمولی نیستم


زمانی که ما کار را شروع کردیم همه شما شاهد بودید که بعد از زمانی که تیم را تحویل گرفتیم خیلی از بازیکنان فصل قبل حدود 6 یا 7 نفر آنها رفتند و تیم خالی شد. بازیکنانی که ماندند یکسری بازیکنان باتجربه بودند و یکسری بازیکنان جوانی که تا به الان رنگ تیم بزرگسالان را هم ندیده بودند و تجربه حضور 90 دقیقه‌ای در بازی را نداشتند و بازیکنان باتجربه هم دو دسته بودند و یک دسته بازیکنانی بودند که از رده خارج شده بودند و قرارداد میلیاردی بسته بودند با هزار منت و دسته دیگر بازیکنانی بودند که به عشق پیراهن و هواداران کار می‌کردند. ما با این بازیکنان شروع کردیم. خود باشگاه به من گفت با علم اینکه تمام بازیکنان حفظ می‌شوند و چند بازیکن آزاد دیگر می‌توانند بگیرند مربیانی بودند که جرات نکردند که تعهداتی را قبول کنند و حاضر نشدند با این باشگاه مذاکره کنند. من مربی بیکاری نبودم. من با تیم اکسین قرارداد خوبی داشتم و مربی رزومه‌داری بودم. من با ذوب‌آهن در دو سال 3 جام را گرفتم. نفت را به آسیا بردم،‌ پرسپولیس را به فینال جام حذفی رساندم. پس مربی معمولی‌ای نبودم که بخواهم به آنجا بیایم و از تمام اتفاقاتی که قرار بود در این فصل برایم بیفتد، اطلاع داشتم. به خاطر همین در قراردادم هیچ بندی برای جریمه وجود ندارد.

من می‌دانستم چه کار سختی در اینجا در پیش دارم و انصافا هواداران هم در نیم‌فصل ما را حمایت کردند و نمایش خیلی خوبی هم از وفاداری‌شان به تیم را نشان دادند. ما مشکلات زیادی داشتیم و از همین بازیکنان باتجربه‌مان فقط محمد ایرانپوریان همه بازی‌ها را انجام داد. بقیه آنها یا مصدوم شدند یا محروم شدند  آن هم محرومیت‌های طولانی‌مدت، ما با این وضعیت کار را شروع کردیم. جوانان خوبی هم به این عرصه آمدند و فرصت خوبی برای آنها شد مثل مهدی‌زاده، مسلمی‌پور، فرزین گروسیان.

 

 

 • تراکتور از خودش هیچ چیز ندارد


هواداران وفاداری‌شان را نشان دادند. ما بازیکنان مصدوم هم داشتیم. جوانان خوبی هم به این عرصه آمدند. بازیکنانی مثل مهدی‌زاده اسم اینها را لیگ نشنیده بود. اینها با دل و جان کار کردند و در حد توانشان تلاش کردند.

در نیم‌فصل دوم چون پنجره باز شد، برخی گفتند تیم باید قهرمان شود. چون پنجره نقل و انتقالات باز شده تیم باید نتیجه بگیرد. اصلا اینگونه نیست باید انتظارات را با شرایط تنظیم کنیم. می‌دانیم هواداران پیروزی را دوست دارند خودم هم همینگونه فکر می‌کنم؛ اما باید یکسری واقعیت‌ها را در نظر گرفت و به آینده هم فکر کنیم. اینکه سال آینده تیم چه وضعیتی در جدول خواهد داشت و در همین موقع چه وضعیتی پیدا می‌کند. باید فرصت و زمان و برنامه ریزی و امکانات داشته باشید. شاید باورتان نشود تراکتورسازی از خودش هیچ چیزی ندارد.

 

 

 • تراکتورسازی فقط اسم بزرگی دارد


سرمربی تیم تراکتورسازی تبریز افزود: تراکتورسازی فقط یک زمین تمرین و چند سوله دارد که دفتر باشگاه در آنجاست و آنها هم متعلق به کارخانه است. فقط تراکتورسازی اسم بزرگ و هواداران زیادی دارد. بهتر است  ساختارها و امکانات را درست کنیم و فقط دنبال نتیجه نباشیم. زمانی که این تیم میلیاردها تومان هزینه کرد و مربی‌اش هر بازیکنی را که خواست باشگاه جذب کرد باید انتظار قهرمانی داشت.

 

 

 • باید امکانات فراهم باشد


بهتر است  ساختارها و امکانات را درست کنیم و فقط دنبال نتیجه نباشیم. زمانی که این تیم میلیاردها تومان هزینه کرد و مربی‌اش هر بازیکنی را که خواست باشگاه جذب کرد باید انتظار قهرمانی داشت  نه اینکه تیم در شروع فصل این همه سختی داشت. در نیم‌فصل هم جذب بازیکن خیلی سخت است. برای جذب بازیکن در نیم فصل 10 شرط می‌آورند که بازیکن را نگیرید. خوشبختانه بازیکن خارجی جذب کردیم. چند بازیکن هم خودشان را سرباز کردند که این یک امتیاز برای تیم است. این تیم دست هر مربی که بوده همین وضعیت را داشته از امتیاز سربازگیری استفاده کرده است.

 

 

 • باید به بازی سرعت بدهیم


باید بتوانیم به بازی سرعت دهیم و توپ را به خوبی به گردش دربیاوریم و از عمق و کناره‌ها حمله کنیم. سرعت دادن تیم ما در بازی فردا نقش مهمی دارد.

 

 

 • حضور نکونام در تراکتورسازی؟


گزینه زیاد است تا دلتان بخواهد گزینه مطرح شده است. نمی‌خواهم اسم ببرم اما مربی مریضی را می‌شناسم که در تبریز با چند خبرنگار باند درست کرده است. ببخشید قصد بی‌احترامی ندارم اما بین ما مربیان هم مربی هزار تومان و دو زاری هم هست. با چند خبرنگار هزار تومانی باند درست کرده است و جو را خراب می‌کند و مدام در رسانه‌ها و هواداران فضای ناامیدی به وجود می‌آورد. این آقا شناخته شده است. این مربی در لیگ یک سالی دوبار اخراج می‌شود. بعد ادعا دارد به تراکتورسازی بیاید. می‌خواهند از آب گل‌آلود ماهی بگیرند. من از باشگاه انتظار حمایت داشتم اما باشگاه روی این مسائل زیاد زوم نمی‌کند و حمایتی هم انجام نمی‌دهد تا این مسئله مدیریت شود. این باشگاه مدیرعامل خوبی مثل آجورلو دارد. انتظار دارم هفته‌ای یک بار بیاید و در مورد مسائل و مشکلات تیم حرف بزند و حمایت کند. تکلیف را برای من و هواداران روشن کند.

 

 

 • اختلاف با آجرلو؟


آن را  تکذیب هم نمی‌کنم. هنوز بیانیه‌ای که آجورلو قبل از بازی با استقلال داد را هضم نمی‌کنم.او من را مقابل هواداران قرار داد، اتفاق خوبی نبود.یک اتفاق غیرحرفه‌ای بود قابل هضم نیست. من داشتم یک بحث پیامکی می‌کردم که دو ساعت بعد بیانیه آمد و گفتند من جریمه شدم. آیا وقتی تیم نتیجه نمی‌گیرد فقط سرمربی مشکل دارد و بقیه کارشان را خوب انجام دادند و من فقط باید 20 درصد جریمه می‌شدم؟

 

 

 • واکنش به حرف های گل محمدی؟

 

این مسئله به من ربط ندارد و مدیرعامل باید در موردش صحبت کند. اما تراکتورسازی سال‌ها همین شرایط را داشته و بازیکنان سرباز را جذب می‌کرده است.این بازیکنان هم با انتخاب خودشان به تراکتورسازی آمدند و ما با زور یا تهدید آنها را به تراکتورسازی نیاوردیم.من تهدید کردن بلد نیستم. به نظرم خود بازیکنان باید مشکلاتشان را بگویند و بگویند در آن تیم چه مشکلاتی داشتند. بازیکن اگر راضی باشد با توپ هم نمی‌توانید او را از تیمش تکان دهید. ما فشاری روی بازیکنان نداشتیم خودشان این تصمیم را گرفتند و از عواقب کارشان هم مطلع بودند. بهتر است خود بازیکنان در مورد این مسائل صحبت کنند و بگویند چرا از تیم‌شان جدا شدند. به جای اینکه این همه هجمه علیه تراکتورسازی به وجود بیاید اینکه خود بازیکنان بگویند دلیل جدایی‌شان چه بوده بهتر است.

 

دیدگاهها