کد خبر: 1501151/40 زمان: 20:29   1396/11/09 بازدید: 617,141

جراح معالج؛ قائدی از عمد بیهوش مانده است

آخرین اخبار از وضعیت مهدی قائدی بعد از تصادف

بازیکن جوان استقلال پس از سانحه واژگونی خودرو در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستانی در بوشهر بستری است.

به گزارش "ورزش سه"،  مهدی قائدی که بر اثر سانحه رانندگی به بیمارستان منتقل شده بود، پس از انجام عمل جراحی درحال حاضر در بخش آی‌سی‌یو بیمارستان خلیج فارس بوشهر بستری است.

 

 بازیکن جوان استقلال بعد از درخشش برابر پارس جنوبی و با توجه به محرومیت از دیدار با نفت آبادان برای رسیدگی به امور شخصی و آموزشی خود و جمع آوری مدارک برای خروج از کشور با اجازه کادرفنی به بوشهر سفر کرد. این سانحه نیمه شب دوشنبه در یکی از اتوبان های شهر بوشهر برای این بازیکن رخ داد و وسیله نقلیه این بازیکن با خارج شدن از جاده اصلی، واژگون شد. 

 


 
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان بوشهر با تایید این خبر اعلام کرد که واژگونی خودرو حوالی ساعت 1:30 بامداد رخ داده و دلیل این موضوع نیز سرعت زیاد وسیله نقلیه بوده است.

 

 

در سانحه واژگونی خودرو به غیر از مهدی قائدی چهار سرنشین دیگر خودرو نیز دچار جراحات سطحی شدند که دو نفرشان بعد از مداوای سرپایی از بیمارستان ترخیص شده‌اند.

 

مهدی قائدی و یک سرنشین دیگر با حضور نیروهای امدادی به بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر منتقل شدند؛ سپس خانواده این بازیکن در این بیمارستان حاضر شدند.

 

عمل جراحی مهدی قائدی به پایان رسیده و شنیده ها حاکی از این است که این بازیکن جوان از ناحیه گردن و قفسه سینه دچار آسیب دیدگی شده است که بعد از عمل جراحی برای انجام مراقبت های بیشتر در بخش آی سی یو بستری است.


همچنین یکی دیگر از همراهان قائدی که در اتاق عمل جراحی حضور دارد، وضعیت وخیمی دارد اما سه نفر دیگر، مرخص شده اند.

 

 

 

 

توفیقی: به دنبال انتقال قائدی به تهران هستیم


پندار توفیقی معاون ورزشی باشگاه استقلال که در کنار خانواده قائدی حضور داشت درباره آخرین وضعیت این بازیکن گفت: عمل جراحی مهدی قائدی صبح روز دوشنبه انجام شد. او اکنون تحت نظر پزشکان و در مراقبت های بعد از عمل جراحی است.

وی افزود: باشگاه استقلال تصمیم دارد بعد از پایدار شدن شرایط این بازیکن، قائدی را برای ادامه روند درمانی به تهران منتقل کند.

 

 

آخرین وضعیت روند درمان و آسیب دیدگی قائدی


منابع محلی بوشهر درباره آخرین وضعیت این بازیکن و میزان آسیب دیدگی او نوشتند: مهدی قائدی به دلیل پارگی شدید طحال، از ساعت ۳ تا ۵ صبح تحت عمل جراحی بود که بعد از جراحی و کنترل خونریزی داخلی، به بخش آی سی یو منتقل گردید. 


آخرین اخبار درباره وضعیت این بازیکن حاکی از این است که شکستگی پا مشاهده نشده ولی از ناحیه گردن مشکوک به آسیب دیدگی است و نیاز است بعد از سی تی اسکن مورد بررسی قرار بگیرد.

 

 

واکنش شفر به سانحه رانندگی برای قائدی


وینفرد شفر در اولین واکنش به سانحه تصادف برای قائدی با انتشار پستی در صفحه شخصی خود نوشت: "دعاها، افکار و قلبهای ما با تو است".

 

 

ساناک: مهدی، شجاع باش


مربی تیم فوتبال استقلال و دستیار وینفرد شفر نیز نسبت به این موضوع واکنش نشان داد. ساناک با انتشار پستی در صفحه شخصی خود نوشت: مهدی ما با تو هستیم، شجاع باش!

 

 


اعلام رضایت پزشک معالج از وضعیت قائدی


مهدی قائدی که هم اکنون در ریکاوری بعد از عمل جراحی حضور دارد، وضعیت مناسب و پایداری دارد.


جراح بازیکن بوشهری استقلال در گفت و گو با ورزش سه ضمن اعلام این خبر گفت: عمل جراحی قائدی موفقیت آمیز بود و این بازیکن اکنون شرایط خوبی دارد و می توان گفت خطر رفع شده است.


به این ترتیب به نظر می رسد قائدی بعد از ریکاوری عمل جراحی به بخش منتقل شده و سپس با  مساعدت مسئولان استقلال برای درمان راهی تهران شود.

 

 

همراه ستاره استقلال ضربه مغزی شد


خبر ناراحت کننده درباره یکی از همراهان قائدی، ضربه مغزی شدن این فرد است که در این سانحه در کنار قائدی حضور داشته است. احمدرضا شاکر همسایه مهدی قائدی در تهران و همسفر او در بوشهر بود. شاکر به دلیل این عارضه از دنیا رفت که ورزش سه این حادثه را به خانواده او تسلیت می گوید.

 


قائدی ممنوع الملاقات است


بر اساس اعلام نزدیکان قائدی، این بازیکن فعلا ممنوع الملاقات است و حتی نزدیکان او نیز اجازه ملاقات با این بازیکن را ندارند.


یکی از نزدیکان این بازیکن اعلام کرد که بعد از اینکه او را ساعت 7 صبح ملاقات کرده، دیگر اجازه ملاقات به او را ندادند.

 


خانواده قائدی در مسیر بوشهر


بر اساس هماهنگی های انجام شده خانواده این بازیکن که در تهران حضور دارند با اولین پرواز و بعد از حل مشکل فرودگاه های داخلی راهی بوشهر خواهند شد.

 

ادامه درمان قائدی در اتاق ایزوله بیمارستان


مهدی قائدی که از صبح امروز در بیمارستان بستری شده، هم اکنون بخش آی سی یو و اتاق ایزوله آن حضور دارد.
با تصمیم مسئولان و نیروهای حراست بیمارستان این بازیکن ممنوع الملاقات است و حتی در بیمارستان نیز افراد بسیار کمی اجازه ملاقات با این بازیکن و بررسی شرایط او را دارند و تنها یک پرستار متخصص به وضعیت این بازیکن در اتاق ایزوله رسیدگی می کند.
محافظت از مهدی قائدی در اتاق ایزوله به شکلی است که حتی در ساعت ملاقات نیز نزدیکان او نتوانستند با حضور در آی سی یو و از پشت شیشه او را ملاقات کنند.

 

نشست خبری مسئولان بیمارستان ساعت 19 برگزار می شود


تیم پزشکی، مسئولان بیمارستان و احتمالا خانواده قائدی ساعت 19 در نشست خبری شرکت خواهند کرد تا درباره شرایط قائدی و آخرین روند درمانی او گفت و گو کنند.

 

پدر قائدی با مدیر بیمارستان دیدار کرد


پدر مهدی قائدی بعد از حضور در بیمارستان با مدیر بیمارستان شهدای خلیج فارس دیدار کرد. هر چند پدر بازیکن استقلال نتوانست با فرزند خود ملاقات کند اما مادر او نیز در مسیر بوشهر قرار دارد و حوالی ساعت 5 در بیمارستان حاضر خواهد شد.

 

روند درمان و تشخیص شدت صدمات تا 72 ساعت بعد


شنیده ها حاکی از این است که فعلا شرایط قائدی برای پیش بینی وضعیت این بازیکن نامناسب است و فعلا نمی توان درباره آینده او پیش بینی و گمانه زنی کرد. با گذشت نزدیک به 3 روز، میزان جراحات وارده و مدت زمان دوری دقیق او از مسابقات و دوران نقاهت قائدی مشخص می شود.

 

حضور پرتعداد بوشهری ها جلوی بیمارستان


بیش از 200 نفر از مردم بوشهر از صبح امروز برابر بیمارستان شهدای خلیج فارس حاضر شدند تا از وضعیت این بازیکن مطلع شوند. جمعیت حاضران برابر بیمارستان با نزدیک شدن به عصر امروز و تعطیلی ادارات و مدارس در حال افزایش است.

 

تکذیب شایعه به هوش آمدن مهدی قائدی

مهدی قائدی مهاجم جوان استقلال همچنان بیهوش است. در حالیکه دقایقی پیش شایعاتی پیرامون به هوش آمدن این بازیکن و وضعیت جسمانی او منتشر شد، شنیده ها حاکی از این است که این بازیکن همچنان در وضعیت بیهوشی به سر می برد.
مهاجم جوان استقلال با توجه به خونریزی شدیدی که داشت، از سوی پزشکان با استفاده از دارو بیهوش شده و این بیهوشی برای حفظ سلامتی او و جلوگیری از خونریزی ادامه دارد.
سطح هوشیاری قائدی البته بالا است و مشکلی از این نظر او را تهدید نمی کند.

 

 

 جراح معالج؛ قائدی از عمد بیهوش مانده است

نشست خبری جراح، خانواده و مدیر بیمارستان شهدای خلیج فارس از دقایقی قبل آغاز شد.

پزشک معالج او در پاسخ به این سوال که آیا قائدی به تهران منتقل می شود، افزود: معلوم نیست قائدی چه زمانی از دستگاه جدا می شود. اگر فردا یا پس فردا جدا بشود، باید به مدت یک هفته به صورت مطلق استراحت کند تا شرایط طبیعی شود و مطمئن شویم که خون ریزی ایشان را تهدید نمی کند و سپس درباره انتقال به تهران تصمیم گیری می کنیم.

 

دکتر جراح درباره میزان دوری قائدی از فوتبال، تصریح کرد: به نظر شخص من قائدی تا ۲ ماه اصلا نباید وزنه سنگین بلند کند.

رحمانیان در ادامه افزود: حدود ساعت 2 بامداد به بیمارستان خلیج فارس رسید؛ به دلیل خونریزی که داشت سطح هوشیاری نسبتا پایین بود. مشخص شد خونریزی داخل شکم وجود دارد اما طحال نیست. سریع داخل اتاق عمل رفتیم. داخل اتاق عمل خونریزی شدید وجود داشت اما کنترل شد.


جراح قائدی ادامه داد: نوع آسیب طوری است که احتمال خونریزی مجدد طی روزهای آینده وجود دارد. این به آگاهی خانواده و پزشکان بیمار رسیده و گفتیم احتمال عمل مجدد وجود دارد. از صبح تاکنون که عمل تمام شده اصلا خونریزی اضافه نشده و علائم حیاتی پایدار بوده است. آزمایش های بیمار به مرور درست شده و خودمان هم بیمار را عمداً بیهوش نگه داشتیم تا راحت تر با این استرس کنار بیاید و ان شاالله از فردا اگر شرایط فراهم باشد، او را به هوش می آوریم.

 

جراح قائدی در پایان درباره میزان دوری او از میادین به خبرنگار ورزش سه گفت: همانگونه که پیش از این گفتم، اگر یک فرد عادی دچار این حادثه شود باید دو ماه استراحت کند و از فعالیت سنگین دوری کند اما در مورد مهدی قائدی و بازگشت او به فوتبال نمی توانم اظهار نظر دقیقی انجام دهم و این موضوع باید از طریق پزشکان متخصص انجام شود.

 

دکتر جعفر زارعی زاده قائم مقام بیمارستان در ادامه درباره وضعیت شاکر عنوان کرد: ایشان به دلیل ضربه ای که به سرشان زده شد، در کمای کامل است و در آی سی یو حضور دارد. وضعیت هوشیاری ایشان مرتب پایش می شود و اما فعلا پایین است و باید ببینیم وضعیت او در ساعات آینده چگونه می شود.

قائم مقام بیمارستان شهدای خلیج فارس، ادامه داد: متخصصان ما اگر وضعیت بیمار اجازه دهد از فردا او را از دستگاه جدا می کنند. این بیهوشی برای او ضرر ندارد زیرا اگر به هوش بیاید و درد باعث بیقراری او شود، خونریزی او افزایش پیدا می کند که به ضرر اوست.

وی درباره شکستگی اندام های قائدی، تصریح کرد: وضعیت شکستگی او در اولویت بعدی ما است. تا زمانی که وضعیت هوشیاری او پایدار نشود، بررسی شکستگی ها مقدور نیست اما در ظاهر شکستگی نمی بینیم.

مجید حسینی مدیر روابط عمومی بیمارستان در پاسخ به سوال خبرنگار "ورزش سه" درباره وضعیت انتقال مصدومان به بیمارستان، گفت: مصدومان با 4 آمبولانس به دو بیمارستان سلمان فارسی و شهدای خلیج فارس منتقل شدند. 5 مصدوم در یک خودرو بودند که یک نفر سرپایی مداوا شد و سه نفر به بیمارستان شهدای خلیج فارس آمدند و یک نفر هم درمان شد و دو بیمار در این بیمارستان حضور دارند.
وی ادامه داد: مهدی قائدی و احمدرضا شاکر در بیمارستان حضور دارند و تحت درمان هستند.


حسینی در گفتگو با خبرنگار "ورزش سه" تصریح کرد: تمام ماموریت های اورژانس ضبط شده است و تمامی مستندات برای همه بیماران موجود است. برای ما تنها تصادف یک دستگاه خود را گزارش کردند.


در حالی که گفته می‌شود مهدی قائدی بعد از ۲۴ ساعت به هوش آمده اما تا به این لحظه این اتفاق رخ نداده است.

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با حضور بر بالین مهدی قائدی و احمدرضا شاکر در بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر از ‏نزدیک روند درمان این دو بازیکن را بررسی کرد.‏

 

دکتر سعید کشمیری در حاشیه این دیدار گفت: کادر درمانی بیمارستان شهدای خلیج فارس با تمام توان تلاش خود را برای ‏بهبودی این دو عزیز به کار گرفته‌اند.

 

وی با تاکید بر اینکه کادر مجرب بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر از لحظات نخستین بروز حادثه از هیچ تلاشی برای بهبودی این دو عزیز فروگذار نکرده است، ‏گفت: این تلاش تا کسب نتیجه مطلوب از بهبودی آنان ادامه پیدا خواهد کرد.‏

 


آخرین وضعیت روند درمانی مهدی قائدی و حمیدرضا شاکر

 

دکتر جعفر زارعی‌زاده، معاون درمان بیمارستان شهدای خلیج فارس در رابطه با روند درمانی مهدی قائدی گفت: شرایط عمومی مهدی قائدی مناسب است و تحت مراقبت کامل تیم درمانی است.

 

وی افزود: از امروز در صورت صلاحدید پزشکان و شرایط بیمار نسبت به کاهش دریافت داروهای بیهوشی و بالابردن سطح هوشیاری اقدام خواهد شد.

 

دکتر زارعی‌زاده در رابطه با آخرین وضعیت احمدرضا شاکر نیز چنین گفت: به اطلاع عموم می‌رسانم در حال حاضر شرایط وی تغییر خاصی نداشته است و در طول روند درمانی دچار اختلالاتی در فشار خون و میزان الکترولیت‌ها گردیده که با اقدامات مناسب برطرف شده است؛ اما همچنان در کمای عمیق به سر می‌برد.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.