کد خبر: 1504830/2 زمان: 13:05   1396/11/24 بازدید: 7,878

فولاد – پیکان در هاله گردوخاک نفس‌گیر اهواز

در فاصله‌ی دو روز مانده به دیدار تیم‌های فولاد خوزستان و پیکان هوای اهواز نامساعد شده است.

به گزارش "ورزش سه" بازی معوقه از هفته بیستم بین تیم‌های فولاد خوزستان و پیکان که دی‌ماه امسال به‌دلیل حاکم شدن پدیده گردوخاک در آسمان اهواز لغو شده بود، براساس برنامه جدید باید روز پنجشنبه 26 بهمن برگزار شود.

این در حالیست که در فاصله‌ی دو روز مانده به تاریخ جدید این بازی، کانون‌های داخلی گردوخاک در استان خوزستان فعال شده و ستاد مدیریت بحران این استان اقدام به تعطیلی تمامی مقاطع تحصیلی در 14 شهر خوزستان از جمله اهواز کرده است.

 

مدیرکل هواشناسی خوزستان با بیان اینکه گردوخاک با منشأ داخلی سریع‌تر نشست می‌کند، پیش‌بینی کرده است که از اواخر امشب وضعیت هوای اهواز بهتر شود و احتمالا با ورود یک سامانه بارشی در روز چهارشنبه شاهد باران خفیفی در اهواز باشیم.

 

در صورتی که پیش‌بینی هواشناسی درست از آب در بیاید، بازی فولاد خوزستان و پیکان روز پنجشنبه در ورزشگاه غدیر اهواز برگزار می‌شود.

 

طی یک دهه گذشته، انتقال آب و کاهش حقابه رودخانه‌ها و تالاب‌های خوزستان، به تدریج سبب خشک شدن زمین‌های این خطه‌ شده و زمین‌های خشک شده را به کانون‌های گردوغبار تبدیل کرده است تا ریه‌های مردمان خوزستان را آغشته به خاک نموده و نفس آن‌ها را به شماره بیندازد.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.