کد خبر: 1525076/1 زمان: 04:28   1397/02/30 بازدید: 18,357

الهه منصوریان: شاید به تکواندو بروم

ملی‌پوش ووشوی ایران گفت: برنامه‌ای داشتم که به تکواندو بروم چون حسرت مدال المپیک برای ما وجود دارد.

به گزارش "ورزش سه" الهه منصوریان در گفت و گو با ایسنا، در خصوص اردوهای تیم ملی ووشو اظهار کرد: از تاریخ ۲۰ فروردین تا الان در اردو هستیم، الان هم نیز اردوی مشترکی را با تیم‌ اندونزی در ایران شروع کرده‌ایم. به هر حال تیم اندونزی میزبان بازی‌های آسیایی است و با تیم چین هم تمرین داشته، این اردو برای ما از نظر انگیزشی هم خوب بود چون کادرفنی و بازیکنان اندونزی گفتند ایران خیلی جدی‌تر و سخت‌تر از چین تمرین می‌کند.

 

او افزود: این صحبت‌های بازیکنان و کادرفنی تیم اندونزی از نظر روحیه برای ما نقطه قوت بود، به هر حال شرایط چینی‌ها را دیده‌اند که این صحبت‌ها را مطرح کرده‌اند.

 

دارنده‌ی مدل طلای ووشوی قهرمانی جهان ۲۰۱۷، با اشاره به شرایط خوب تیم ووشوی ایران توضیح داد: امسال برنامه‌ریزی خوبی داشتیم و شرایط همه خوب است، با این حال مسابقه برد و باخت دارد و نمی‌توان تا لحظه آخر چیزی را پیش بینی کرد چه مدال‌هایی را کسب می‌کنیم. در حال حاضر به نظر خودمان آماده هستیم اما مربی تیم می‌گوید من شما را جور دیگری می‌خواهم و تمرینات سنگینی را برای ما در نظر دارد.

 

او در پاسخ به این سوال، در کنار تمرینات تیم ملی برنامه‌ جداگانه‌ای برای تمرین دارید؟ اظهار کرد: برنامه شخصی برای تمرین ندارم چون فکر می‌کنم شرایط تمرینات در اردوهای تیم ملی به اندازه‌ای خوب است که نیازی به برنامه تمرینی شخصی نیست. البته بعد از مشخص شدن ترکیب تیم ملی چین که چه کسانی در نفرات اعزامی این کشور هستند، ما روش تمرینات را تغییر داده و آن‌ها را آنالیز می‌کنیم. فعلا منتظر هستیم تا ترکیب این تیم مشخص شود.

 

منصوریان در مورد خبرهای چند وقت اخیر مبنی بر تصمیم او برای تغییر رشته و حضور در تکواندو، توضیح داد: من تصمیم به این کار را داشتم اگر شرایط پیش بیاید اما فکر نمی‌کنم چون ووشو را خیلی دوس دارم و شرایطم در ووشو خیلی خوب است. البته اگر ووشو المپیکی نشود یک تصمیماتی داشتم! حسرت مدل المپیک ما را ول نمی‌کند.

 

او ادامه داد: من تمریناتی را زیر نظر استاد مینو مداح برای ضربات پا داشتم ولی صرفا برای تغییر رشته نبود. تمرینات پا را زیر نظر او انجام می‌دهم تا شرایطم در ووشو بهتر شود، این سوء تفاهم بود که می‌خواهم از ووشو بروم، با این حال فکر می‌کنم اگر در تکواندو هم باشم خیلی موفق می‌شوم و مدال المپیک می‌آورم. قدرت بدنی من نسبت به تکواندوکاران بالا است و اگر یک روز وارد این رشته شوم موفقیت دور از انتظار نیست.

 

سانداکار تیم ملی ووشوی بانوان، در خصوص حذف خواهر کوچک‌تر خود در انتخابی‌های تیم ملی برای بازی‌های آسیایی، توضیح داد: چندین سال است که سهیلا پشت سر من است و به همین دلیل می‌خواستم این فرصت را به او بدهم تا با تیم اعزام شود. او سه مدال دارد و من ۱۲ مدال به همین دلیل می‌خواستم که او به بازی‌های آسیایی اعزام شود که قبول نکرد. سهیلا گفت بهتر است بهترین ما به تیم ملی برسد چون بحث منافع ملی در میان است. در انتخابی اول من او را شکست دادم و در انتخابی دوم هم حاضر نشد تا اینکه من به تیم ملی رسیدم.

 

لژیونر ووشوی ایران در لیگ حرفه‌ای چین، در پاسخ به این سوال که آیا می‌تواند قول مدال طلا را بدهد؟ خاطرنشان کرد: من و شهربانو فقط و فقط به مدال طلای بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا فکر می‌کنیم، این جمله‌ی من فقط حرف نیست و فکر می‌کنم این صحبت را یک جاهایی نشان داده و اثبات کرده‌ایم.

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.