کد خبر: 1525439/29 زمان: 18:55   1397/02/31 بازدید: 30,507

ترکیبی از باتجربه ها و جوانان

بررسی فهرست 23 نفره اسپانیا برای جام جهانی

امروز فهرست نهایی اسپانیا برای جام جهانی با چند غایب بزرگ و یکی دو سورپرایز اعلام شد.

به گزارش "ورزش سه"، به نقل از آاس، در فهرست 23 نفره اسپانیا، رئال با 6 نماینده بیشترین بازیکن را در تیم ملی دارد(راموس، کارواخال، ناچو، لوکاس، آسنسیو و ایسکو) و پس از سه جام جهانی که زیر سایه بارسلونا قرار داشت، بار دیگر قدرت را در لاروخا در دست گرفت. البته به نظر می رسد که از این 6 بازیکن، تنها حضور راموس، ایسکو و کارواخال در ترکیب ثابت اسپانیا قطعی باشد.

نکته جالب اینجاست که تقریبا نیمی از بازیکنان فهرست نهایی اسپانیا، تجربه حضور در جام جهانی و یا جام ملت های اروپارا ندارند.

 

 

 

 

10 بازیکن این فهرست برای اولین بار است که در جام جهانی شرکت می کنند: کپا، کارواخال، اودریوسولا، مونرئال، ناچو، آسنسیو، ایسکو، سائول، آسپاس و رودریگو. از این بین، کارواخال و ایسکو بازیکنان ثابت لاروخا در روسیه خواهند بود.

 

4 بازیکن نیز تنها در یکی از دو تورنمنت بزرگ فعلی یعنی یورو 2016 و جام جهانی 2014 حضور داشته اند. کاستا و رینا در جام جهانی برزیل حاضر بودند ولی یورو 2016 را از دست دادند. تیاگو و لوکاس نیز در یورو 2016 بودند ولی در جام جهانی 2014 حضور نداشتند.

 

9 بازیکن نیز که احتمالا شاکله اصلی تیم ملی اسپانیا را تشکیل می دهند، در هر دو تورنمنت بزرگ جام جهانی 2014 و یورو 2016 حاضر بوده اند: دخیا، آلبا، راموس، پیکه، آسپلیکوئتا، بوسکتس، کوکه، اینیستا و پیکه. البته از این جمع شاید آسپلیکوئتا نیمکت نشین شود.

 

می توان اینگونه گفت که ترکیب اصلی اسپانیا تیمی کاملا باتجربه است ولی روی نیمکت، تعداد باتجربه های اسپانیا به مراتب کمتر خواهد بود.

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.