کد خبر : 1531479 | 28 خرداد 1397 ساعت 00:11 | 27,943 بازدید | 0 دیدگاه

پایان مسابقات دو و میدانی قهرمانی مردان کشور

جابه‌جایی یک رکورد ملی و خداحافظی ارزنده از ورزش

تیم قم بر سکوی نخست مسابقات دو و میدانی قهرمانی کشور در بخش مردان ایستاد.

به گزارش "ورزش سه" به نقل از ایسنا، مسابقات دو و میدانی قهرمانی کشور در بخش مردان که با شرکت ۲۰۰ ورزشکار از استان‌های سراسر ایران از صبح دیروز (شنبه)، ۲۶ خرداد به میزبانی هیأت دو و میدانی استان خراسان رضوی در مجموعه ورزشی دانشگاه فردوسی مشهد مقدس آغاز شده بود، امشب با قهرمانی تیم قم پایان یافت.

 

تیم فارس به مقام نایب قهرمانی رسید و کرمانشاهی‌ها نیز بر سکوی سوم این رقابت‌ها ایستادند.

 

تیم مردان قم موفق به کسب عنوان نخست در هر ۳ رده نوجوانان، جوانان و بزرگسالان  شد.

 

در جریان برگزاری مسابقات دو و میدانی قهرمانی کشور در ماده ۴۰۰ متر بامانع، رضا ملک‌پور از استان قم موفق شد با ثبت زمان ۵۰.۹۲ ثانیه ضمن کسب عنوان نخست در این ماده، رکورد ملی ۴۰۰ متر بامانع ایران را ارتقاء دهد. پیش از این، غلامرضا کریمی با زمان ۵۰.۹۶ ثانیه رکورددار این ماده بود. او در مهر سال ۱۳۸۵ این رکورد را به ثبت رسانده بود.

 

همچنین، جلیل ناصری، دونده ایلامی با کسب ۲ مدال طلا در مواد ۵۰۰۰ متر و ۱۰۰۰۰ متر به عنوان ستاره این دوره از مسابقات معرفی شد.

 

در حاشیه برگزاری مسابقه پرش طول، محمد ارزنده، پرنده المپیکی اهل چهارمحال و بختیاری نیز با ادای احترام به تمام قهرمانان این ماده و با کسب اجازه از بزرگان دو و میدانی ایران، از ورزش قهرمانی خداحافظی کرد.

 

پیش از این در ادوار مختلف رقابت‌های دو و میدانی ایران، معرفی تیم‌های برتر با محاسبه امتیازات کسب‌شده توسط ورزشکاران صورت می‌گرفت. با بررسی‌های به عمل آمده در کمیته برگزاری مسابقات و تصویب آیین‌نامه اصلاح‌شده برگزاری مسابقات قهرمانی کشور در سال ۱۳۹۷، رده‌بندی تیم‌های برتر مطابق با استانداردهای جهانی مسابقات دو و میدانی با محاسبه تعداد مدال‌های کسب‌شده و اولویت‌بندی به رنگ مدال‌ها انجام شد و تیم‌های برتر نیز معرفی شدند.

 

نتیجه نیمه ماراتن:

 

۱- حسن عابدی - فارس - ١:١١:٤٥ ساعت

۲- منصور بیات - البرز - ١:١٢:٤١ ساعت

۳- حسن صالحی امانی - همدان - ١:١٤:٢٣ ساعت

٤- محمد فرجی - خراسان رضوی - ١:١٥:٣٩ ساعت

٥- مسعود احمدی - ایلام - ١:١٦:١٩ ساعت

٦- حسین صداقت - اردبیل - ١:٢٢:١٢ ساعت

٧- علی‌اکبر یزدان‌پور - خراسان شمالی - ١:٣٤:١٦ ساعت

 

نتیجه ٤٠٠ متر بامانع:

 

حدنصاب حضور در بازی‌های آسیایی جاکارتا: ٥٠.٢٠ ثانیه

۱- رضا ملک‌پور - قم - ٥٠.٩٢ (رکورد جدید ملی)

۲- مهدی پیرجهان - آذربایجان‌شرقی - ٥١.٦٥ 

۳- جواد شوریابی - خراسان رضوی الف - ٥٢.٥٨

٤- عماد نجف‌زاده - کیش - ٥٤.٦٣

٥- عباس نیک‌باف - لرستان - ٥٥.٣٤

٦- حمید تشکری - خراسان رضوی الف - ٥٥.٥٥

 

* نتیجه ٨٠٠ متر:

 

حد نصاب حضور در بازی‌های آسیایی جاکارتا: ١:٤٧.٠٠ دقیقه

۱- امیر مرادی - چهارمحال و بختیاری - ١:٤٩.٧١ 

۲- پژمان یارولی - کرمانشاه - ١:٥٠.٢٥

۳- مصطفی ابراهیمی - خراسان رضوی الف - ١:٥٠.٧٤

٤- علی عالمی - همدان - ١:٥٠.٨٠

٥- عبدالرحیم درزاده - سیستان و بلوچستان - ١:٥٠.٩٨

٦- محمد جعفری - تهران - ١:٥١.٦٣

٧- مسلم نیادوست - فارس - ١:٥٢.٥٨

٨- امید امیریان - سیستان و بلوچستان - ٢:٠١.٩٢

 

* نتیجه پرش بانیزه:

 

حدنصاب حضور در بازی‌های آسیایی جاکارتا: ٥.٤٥ متر

۱- محمدمحسن ربانی - قم - ٤.٢٠ 

۲- علی دهقان منشادی - یزد - ۴.۰۰

 

* نتیجه ٢٠٠ متر:

 

حدنصاب حضور در بازی‌های آسیایی جاکارتا: ٢٠.٦٠ ثانیه

۱- محمدرضا چشمه‌زار - کرمانشاه - ٢٠.٧٧ 

۲- فرشاد اداوی - اصفهان - ٢١.٥١ 

۳- سجاد هاشمی - آذربایجان‌شرقی - ٢١.٥٣

٤- حمیدرضا نجفی - هرمزگان - ٢١.٥٧

٥- محمدرضا فریدی - قم - ٢١.٧١

٦- مهدی رضایی - قم - ٢٢.٢٠

 

* نتیجه پرتاب چکش:

 

حدنصاب حضور در بازی‌های آسیایی جاکارتا: ٧٣.٥٠ متر

۱- علی مرادی - آذربایجان‌غربی - ٥٦.٦١

۲- بهراد صبوری - فارس - ٥٢.٥٠

۳- حمیدرضا افشاری - آذربایجان‌غربی - ٥١.٧٢

شاهین احمدی - گیلان - ٥٠.٥٣

 

* نتیجه پرش طول:

 

حدنصاب حضور در بازی‌های آسیایی جاکارتا: ٨.٠٠ متر

۱- سبحان طاهرخانی - قزوین - ٧.٩٦

۲- میلاد دریساوی - خوزستان - ٧.٨٨

۳- محمد قائدزاده - بوشهر - ٧.٦٥

٤-حسین میهن‌دوست - بوشهر - ٧.٥٧

٥- محمد ارزنده - چهارمحال و بختیاری - ٧.٥٧

٦- علیرضا خالدی - خوزستان - ٧.٤٠

 

* نتیجه ١٠ هزار متر:

 

حدنصاب حضور در بازی‌های آسیایی جاکارتا: ٢٩:٢٠.٠٠ دقیقه

۱- جلیل ناصری - ایلام - ٣٠:١٩.٧٨ 

۲- محمدجعفر مرادی - تهران - ٣٠:٢٢.٢١

۳- خلیل ناصری - ایلام - ٣:٢٥.٩٢

٤- مرتضی بیرانوند - لرستان - ٣١:٥٥.٦٦

٥- شاهین یزدان - یزد - ٣٢:١٠.٠٠

٦- جواد علیزاده - آذربایجان‌شرقی - ٣٣:٠٣.٠٠

 

* نتیجه ٣٠٠٠ متربامانع:

 

حدنصاب حضور در بازی‌های آسیایی جاکارتا: ٨:٤٠.٠٠ دقیقه

۱- حسین کیهانی - کرمانشاه - ٨:٥٢.٣٠

۲- بهزاد مصطفوی - اصفهان - ٩:٠٥.٧١

۳- احمد فرود - فارس - ٩:١٠.٤٦

٤- بهروز مصطفوی - اصفهان - ٩:٥٥.٢٩

 

نتیجه  ۴ در ۴۰۰ متر امدادی:

 

۱- آذربایجان‌شرقی - ۳:۱۶.۷۸ 

۲- زنجان - ۳:۱۹.۷۰

۳- کرمانشاه - ۳:۲۲.۳۰ 

۴- هرمزگان - ۳:۲۶.۲۲

۵- قزوین - ۳:۳۲.۱۹

۶- فارس - ۳:۳۲.۶۷

 

نتیجه پرتاب نیزه:

 

حدنصاب حضور در بازی‌های آسیایی جاکارتا: ۷۹.۰۰ متر

۱- یونس یوسف‌وند - البرز - ۶۹.۷۶ 

۲- مصطفی نیکخواه - کهگیلویه و بویراحمد - ۶۸.۸۸ 

۳- امید تاجی - گلستان - ۶۶.۲۹

۴- یعقوب آرخی - گلستان - ۶۱.۶۹ 

۵- علی پیروج - کهگیلویه و بویراحمد - ۵۸.۹۸ 

۶- رضا ربانی - خراسان شمالی - ۵۱.۰۴

 

نتیجه تیمی:

۱- قم: سه طلا، یک نقره و یک برنز

۲- فارس: سه طلا، یک نقره و یک برنز

۳- کرمانشاه: دو طلا، چهار نقره و دو برنز

۴- ایلام: دو طلا، یک نقره و یک برنز

۵- چهارمحال و بختیاری: دو طلا

۶- مازندران: دو طلا

۷- اصفهان: یک طلا، چهار نقره و دو برنز

۸- تهران: یک طلا، سه نقره و دو برنز

۹- آذربایجان‌شرقی: یک طلا، دو نقره و دو برنز

۱۰- همدان: یک طلا، یک نقره و دو برنز

۱۱- البرز: یک طلا و یک برنز

۱۲- خراسان رضوی الف: یک طلا و یک برنز

۱۳- آذربایجان‌غربی: یک طلا و یک برنز

۱۴- قزوین: یک طلا

۱۵- کردستان: یک طلا

۱۶- خوزستان: دو نقره

۱۷- یزد: یک نقره و یک برنز

۱۸- کهگیلویه و بویراحمد- یک برنز

۱۹- زنجان: یک نقره

۲۰- گلستان: یک برنز

۲۱- بوشهر: یک برنز

۲۲- کیش: یک برنز

۲۳-مرکزی: یک برنز.

دیدگاهها