حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1539507/2 زمان: 13:09   1397/04/28 بازدید: 22,642

فدراسیون فوتبال انگلیس با نژادپرستی شوخی ندارد

12 ماه محرومیت برای یک جمله نژادپرستانه

مسئول نقل و انتقالات باشگاه وستهم‌یونایتد، تونی هنری از سوی فدراسیون فوتبال انگلیس با 12 ماه محرومیت مواجه شده است.

به گزارش "ورزش سه"، این محرومیت که هنری را از هر گونه فعالیت فوتبالی منع می‌کند بعد از آن صادر شد که فدراسیون فوتبال انگلیس باخبر شد تونی هنری به یک ایجنت گفته باشگاه وستهم در پنجره‌ی نقل و انتقالات ماه ژانویه دیگر با بازیکنان آفریقایی قرارداد امضا نخواهد کرد. 


هنری در پاسخ به سوال روزنامه‌ی دیلی‌میل مبنی بر اینکه آیا در این رویکرد او نسبت به استخدام فوتبالیست‌ها، رگه‌های نژادپرستی وجود ندارد، این موضوع را پذیرفته و می‌گوید علت این بوده که بازیکنان آفریقایی ( قاره‌ی که 1.2 میلیارد نفر جمعیت دارند ) بدرفتار هستند. 

 

در نتیجه‌ی این گزارشها وستهم در ماه ژانویه هنری را به حالت تعلیق درآورده و فدراسیون فوتبال انگلیس درماه مه او را به اتهام رفتار ناشایست متهم کرده بود. 


هنری بعد از اینکه مورد اتهام واقع می‌شود می‌گوید " کار اشتباهی بود و من با تمام وجود عذرخواهی می‌کنم. فقط می‌خواهم بگویم که متاسفم. بیشتر از همه می‌خواهم از بازیکنان آفریقایی و آفریقایی‌الاصل عذرخواهی کنم و همینطور از همه‌ی کسانی که احساس می‌کنم ناراحت‌شان کرده‌ام ".


در بیانیه‌ای که فدراسیون فوتبال انگلیس چند روز پیش منتشر کرده قید شده که هنری باید در یک دوره‌ی آموزشی شرکت کند. در این بیانیه آمده " آقای هنری اتهام رفتار نامناسب را پذیرفته‌اند، اتهامی درباره‌ی اظهارات نادرست و توهین‌آمیز ایشان که آزاردهنده بوده و قومیت، رنگ پوست، نژاد یا ملیت افراد را هدف گرفته ".

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.