حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1545037/44 زمان: 09:46   1397/05/21 بازدید: 2,902

در اتاق ورزشکاران خبری از امکانات ویژه نیست

تشریح وضع دهکده بازی‌های آسیایی از زبان سجادی

سرپرست کاروان ایران در بازی های آسیایی گفت: بعد از انجام ثبت نام نهایی، سایر موضوعات مرتبط با کاروان نیز طبق برنامه در حال پیگیری است تا ورزشکاران و تیمها بدون دغدغه اسکان یافته و به تمرین و رقابت با حریفان بپردازند.

به گزارش "ورزش سه"، در حالی که بازی های آسیایی ۲۰۱۸ از ۲۷ مردادماه در ۲ شهر کشور اندونزی آغاز می شود، از چند روز قبل تیم سرپرستی ایران برای هماهنگی های پیش از آغاز بازی ها راهی این کشور شده است.


نصراله سجادی سرپرست کاروان ورزشی اعزامی کشورمان به بازیهای آسیایی جاکارتا که هفته گذشته و به منظور ثبت نام نهایی کاروان ایران راهی جاکارتا شده بود، در گفت و گو با کمیته ملی المپیک به تشریح اقدامات انجام شده در طول یک هفته گذشته پرداخت.


وی با اشاره به جلسه ثبت نام نهایی کاروان اظهار داشت: همانند تمام بازیها ما از 6 ماه قبل پروسه ثبت نام رشته های اعزامی را با نهایت ظرفیت شروع کردیم؛ بدین شکل که مثلا برای رشته ای مثل فوتبال حدود 100 نفر ثبت نام شدند تا در نهایت فدراسیون و کادر فنی در زمان  مقرر و پیش از اعزام از بین این تعداد به ترکیب نهایی برسند.


وی ادامه داد: در نشست نهایی ثبت نام که چهار روز بطول انجامید توانستیم برای آخرین بار مشخصات تک تک اعضای کاروان را چه از لحاظ بیوگرافی و چه فنی به ترتیبی که مشخص شود فرد اعزامی برای اعزام، ورود، اسکان، تمرین و مسابقه در رشته و وزن مورد نظر هیچ مشکلی ندارد، بررسی نموده و نهایی کنیم.


سجادی تصریح کرد: به جز ثبت نام می بایست در 12 آیتم دیگر هماهنگی و جلسات انجام می شد که خوشبختانه طبق برنامه ریزی در تمامی نشستهای تخصصی همچون اسکان، تغذیه، حمل و نقل، امنیت، فنی و .... شرکت کردیم.


سجادی در خصوص آماده شدن دهکده بازیها اظهار داشت: خوشبختانه علیرغم تاخیر چند روزه دهکده بازیها به عنوان محل اسکان ورزشکاران و کادر فنی بالاخره آماده شد و ساختمانهای مربوط به هر کشور تحویل سرپرست کاروانها گردید. امکانات دهکده هم همانند تمام بازیها از استاندارد تعریف شده خارج نیست و حداقل نیازها برای ورزشکاران تامین شده است.


وی یاد آور شد: برخلاف تصور افرادی که برای اولین بار در بازیها شرکت می کنند در اتاق ورزشکاران خبری از امکانات ویژه که در هتل ها مشاهده می شود، نیست. استاندارد اتاق دهکده بازیها به سرویس بهداشتی، تخت و یک کمد و یک ست مبل خلاصه می شود تا ورزشکار از این اتاق فقط و فقط برای استراحت استفاده کند. امکانات سرگرمی و رفاهی در محلی ویژه و برای همه شرکت کنندگان در بازیها وجود داشته و دارد.


سرپرست کاروان ورزشی کشورمان در خصوص تغذیه ورزشکاران و منوی رستوران دهکده گفت:طبق بازدیدی که از رستوران دهکده داشتم باید گفت رستوران از وسعت و امکاناتی خوب برخوردار است تا ورزشکاران بدون اتلاف وقت بیش از حد، بتوانند منوی مورد نظر خود را تهیه و مجددا به محل اسکان یا تمرین خود بازگردند. طبق برنامه ریزی صورت گرفته غذاهای بین المللی، شرق آسیا، خاورمیانه و انواع فست فودها(پاستا، پیتزا و ...)  به همراه میوه، نوشیدنی، کیک و انواع شیرینی برای ورزشکاران در نظر گرفته شده تا مشکل خاصی نداشته باشند.


سجادی وضعیت ترانسپورت و حمل و نقل بازیها را نیز خوب ارزیابی کرد و گفت: خوشبختانه مسئولین ستاد برگزاری طبق وعده ای که داده بودند مسیرهای ویژه و لاین مخصوص سرویسهای حمل و نقل ورزشکاران از دهکده به تمامی سالنهای ورزشی و تمرینی را در نظر گرفته اند تا با توجه به ترافیک شدید جاکارتا، ورزشکاران در حداقل زمان ممکن به مقاصد خود برسند. تنها مشکل موجود تصمیم میزبان بر اسکان تیم دوچرخه سواری کوهستان در دهکده بازیهاست که این موضوع خارج از هماهنگی با ما انجام شده است.


وی در ادامه افزود: مقرر بود این تیم در حومه جاکارتا و نزدیک محل برگزاری مسابقاتش اسکان یابد اما متاسفانه میزبان اصرار دارد تا تمام ورزشکاران شرکت کننده این رشته در هکده اصلی یعنی در جاکارتا ساکن شوند. این بدان معنی است که ورزشکاران برای حضور در تمرین و مسابقه حدود 3 تا 4 ساعت مسیر  را  باید طی کنند و برگردند که برای این رفع این مشکل خودمان اقدام کردیم و در نزدیکی محل برگزاری مسابقات برایشان هتل در نظر گرفتیم.


سرپرست کاروان کشورمان در ادامه به ورود تیمهای هندبال و فوتبال اشاره کرد و گفت: خوشبختانه این دو تیم پس از پشت سر گذاشتن دیدارهای تدارکاتی و اردوی مشترک در مالزی و چین وارد محل اسکان خود شدند تا بعد از تمرین و هماهنگ شدن با شرایط آب و هوایی محل مسابقات در اولین دیدار خود که 24 مرداد برگزار می شود به میدان بروند.


باقی تیمها نیز طبق برنامه پروازی تعریف شده در 20 گروه پروازی وارد دهکده خواهند شد و سپس با هماهنگی اعضای کادر سرپرستی در سه منطقه جاکارتا، حومه و پالمبانگ اسکان می یابند.


وی در پایان با تاکید بر رعایت  نظم و انضباط تیمی گفت: تنها نکته ای که باید بدان تاکید کنم این است که سرپرستان تیمهای حتما به نکاتی که در نشست های تخصصی اعلام داشتیم توجه و آن را به کادر فنی و قهرمانان عزیز انتقال داده که عدم توجه به این موضوع می تواند اثرات جبران ناپذیری برای ورزشکاران و همراهانشان بهمراه داشته باشد.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.